Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Arris_Van_K

Brak mocy?!

Polecane posty

Gość Arris_Van_K

Nie wiem czy wogole w odpowiednim temacie ale nie wiedzialem gdzie ten problem umiescic.

sprawa wyglada mniej wiecej tak: autko ma, ze tak powiem problem z wyjazdem z garazu. wyjazd jest dosc stromy, ale moje poprzednie autko radzilo sobie bez najmniejszych klopotow. byla to Honda Civic 1.4 90KM Teraz posiadam Vectre B 2.0 DTI 101KM Kombi i autko ma problem, mniej wiecej tak to wyglada ze potrzebuje duzo gazu wysokie obroty i jeszcze jakby na samym szczycie chcialo zgasnac. ogolnie wyjazd jest o wiele trudniejszy i mniej komfortowy niz poprzednim autkiem. ojciec ma Focusa tez kombi 1.8 TDDI (jakos tak) i wyjezdza zupelnie swobodnie.

i teraz pytanko: jaka moze byc tego przyczyna, bo chyba tak nie powinno byc? dodam ze w trasie sprawuje sie normalnie, nie zauwazylem jakis brak mocy czy cos. no moze samo ruszanie sprawia mi problem, moze nie problem ale taki dyskomfort bo zawsze mi lekko szarpnie lub "zatrzesie" tez nie wiem dlaczego tak jest? sprzeglo sie slizga czy co to moze byc? wysprzeglik mam nowy jakies 2mies ma

Wydaję się że nie ma problemu vectra b to nie jest sportowe autko a 101 koni na kombi to też dużo civic jest małe i lekkie a 90 koni na taki samochód to sporo jestem pewien że civic zbierał się o wiele lepiej niż viki na niskich obrotach jak by nie patrzeć zobacz o ile jest większa waga vectry od civica a dodałeś tylko 11km

Wydaje mi sie tak samo kolego. 1400kg i 101KM a tam bylo ok 900kg i 90KM. Wiec porownaj sobie te liczby. Z autem jak najbardziej ok.

P>S popatrz wczesniej mialem tigre 1.4 90KM teraz mam VB 1.8 116KM. Tigra ok 900kg vectra ok 1320kg. I powiem cie ze Vectra z moja poprzedna tigra nie miala by zadnych szans na starcie. Waga robi swoje.

Gość Arris_Van_K

Tak wiem chlopaki ze waga waga, wiem tez ze honda zostawila by viki na krotkim dystansie za soba.. ale moj ojciec ma focusa kombi z silnikiem disla 1.8 i jego wuto wyjezdza na luzie. chodzi mi o to ze vectra tak jakby walczyla wyjezdzajac a focus "spacerkiem"

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie wiem jak to dokladnie wyjasnic

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale dzieki za odzew panowie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ogolnie 100KM to za malo do tego auta. Tak wedlug mnie. Kazdy ma swoja opinie. Ja mam 115KM ale to tez jeszcze malo. Optymalnie chyba jest 2.0 benzynka 136KM. A juz najlepiej o czym marze. 2.5 V6 170KM ach....

a wyjeżdżasz przodem czy tyłem ford focus MK1 1.8 TDDI ma 90km i wage 1145 no ale to inny silnik inna skrzynia i na pierwszym biegu bądź wstecznym może jest silniejsza

Gość Arris_Van_K

wyjezdam tylem. moze faktycznie to normalne i nic jej nie dolega

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

wyjeżdżaj przodem będzie na pewno lepiej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.