Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ramalho

Kontroler Sondy Lambda

Polecane posty

Gość Ramalho

Witam! Mam taki problem, ze jak przełącze na LPG to zapala sie "Check engine" . Znajomy mechanik powiedział mi ze to przez kontroler sondy lambda, po ogledzinach instalacji LPG stwierdziłem, iż takiego wogóle nie ma. Instalacja pewnie jakaś taniocha i wogóle, ale oto moje pytanie. Jeżeli mam sprawny ten sterownik i wiązke od innego C20ne to czy można go jakoś podłączyć ?

Edytowano przez Ramalho

mam ten sam problem bylem u gazownikow i niby jest wszystko ok. tylko ja mam ten kontroler sondy.

a takie pytanie ile ci pali gazu?? pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego troche wiecej informacji

Jaka instalacja, jaki sterownik gazu?

Podejrzewam że mówisz o emulatorze sondy.

Jeśli go nie ma w instalacji 2gen to logiczne że będzie sie wyświetlał błąd sondy bo sklad mieszanki na lpg jest inny niż a benzynie. Jeżeli twoj sterownik gazu nie posiada wbudowanego emulatora to wstawiając identyczny z innego samochodu tez go nie bedzie miał. Być może coś w konfiguracji jest źle podłączone, ustawione. wszystko zalezy od tego co tam u Ciebie siedzi.

FAzzer jak jezdzi na gazie zawsze mu sie Check swieci

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i nic mu sie nie dzieje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Ramalho

no LPG to pali z 12 litrów. A czy ten błąd czasem nie psuje Sondy ?

Nie bardzo wiem jaka to jest instalacja, ale na parowniku i przełączniku jest "BRC"

Samej sondy Ci nie zepsuje. Niewiem jak jest w VA ale sterowniki Simtec w VB potrafią sie mocno rozregulować probując cały czas poprawiać skład mieszanki.

Gdzieś jeszcze powinna być centralka n której też pewnie bedzie napis BRC plus cos jeszcze

Na 99% albo nie ma emulatora sondy lambda lub jest źle dobrany np pod sondy 5V. Zobaczy czy masz przecięty biały przewód od sondy jeśli jest przecięty sprawdź jakie napięcie wychodzi z emulatora(przewód który idzie od centralki LPG do ECU zamiast przewodu od lambdy) Jak będziesz miał powyżej 1V zamontuj sobie najprostszy emulator do 1V za 10zł rozwiąże problem na pewno jeśli winą jest zbyt wysokie napięcie regulacyjne.

Jazda z czekiem może rozwalić mapę. Poza tym z czytaj błędy.

Edytowano przez Blesso

Gość Ramalho

Kurde, ale Wy po chińsku piszecie.

ja też cały czas na gazie jezdze ale mi sie Check zapala jak np dłużej stoje na jałowym biegu ale nie zauwazyłem zadnej konsekwencji

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.