Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Darodaro

drgania silnika vectra C disel 150 KM

Polecane posty

Gość Darodaro

Może ktoś miał taki sam problem. Prosze o ewentualne sugestie dotyczące przyczyny.

Mam Vectra C disel 150 KM przebieg 30000. Ostatnio pojawiły się drgania na kierownicy (cos w rodzaju ciągłego mrowienia)jest to dość denerwujace na wolnych obrotach przy zimnym silniku.

Po osiagnieciu temperatury 80-85 stopni sa też ale już mniejsze.

Co może być przyczyną. Moje auto nie ma filtra cząstek stałych. W serwisie autoryzowanym mówią, że tak jest OK.

Ale tego nie było. Auto ma od nowosci.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie wiem, czy to będzie koło dwumasowe, ale tak na wszelki wypadek poczytaj na forum o przyczynach jego uszkodzenia, porównaj objawy, może coś Ci się wyjaśni.

Gość wojti1

Witam mam dokłednie ten sam proble tylko mój signum ma 218000 i mam takie same objawy. Mi troszke wiecej drży od 1500 do 2000 raz mówią ze to koło masowe a jak byłem pod kompem to elektryk powiedział ze słabe cisnienie turbo daje. nowe koło masowe w serwisie powiedzieli 4500 a w sklepie w krakowie znalazłem z 1700. ale jak naprawie to dam znac . pozdrawiam.

Gość wienek

A ogrzewanie szyby masz kolego wtedy załączone

Gość Darodaro

Włączone mam tylko radio i światła. Ale po ich wyłączeniu nic się nie zmienia. Myślałem, że to może paliwo ale zmieniłem stacje i to samo.

A masz włączono klimę czy jeździsz w pozycji na "EKO". Jeśli tak to spróbuj ją wyłączyć i sprawdź czy nadal masz to drżenie. Powinno ustąpić- silnik drży trochę pod większym obciążeniem

ja tez czuje delikatne drżenie przy niskich obrotach (np. w jezdzie w warszawskich korkach). szczerze mowiac to zalozylem, ze to po prostu taka charakterystyka tego modelu z tym silnikiem. moj samochod jest pod normalna opieka serwisu i nic nie mowili, zeby bylo cos nie tak...

ps. przebieg mojej VC to ok. 80tys km.

ps.2. nie wiem czy to moze miec jakis wplyw na prace silnika, ale mam wadliwy kolektor (moja VC jest z 2006), chociaz poki co to listwa siedzi na miejscu...

Gość wienek

U mnie w benzynie tez lekko drga czuc na kierownicy i lekko na fotelu.

Panowie tu sie podepne by nie zapychac forum nowym postem.

Zaczne od tego:

EGR mam odpięty wogóle

DPF mam wyciety i z kompa wywalony

silnik 19 ZDTH, zmieniona mapa jakies 7 miesiecy temu (12 tkm) obecnie ok 185km i 410Nm

Objawy mam takie zatankowałem ostatnio paliwo od kolegi, zaufanego dodam, ma duza firme i własny dystrybutor, paliwo z Orlenu. I po przejechaniu 200 km zacząłem odczuwac a bynajmniej tak mi sie wydaje minimalne spadki mocy. Jak gwałtownie przyspieszam (pedal wq podłoge) to auto dobijac do 3 tys obrotow zaczyna drzec jakis dziwny rezonans czuje w calej budzie takie wibracje (pewnie mozna to tez nazwac nierowna praca silnika), kierownica spokoj czyli kola i zawieszenie odpada. Jade 190km/h i dalej nie chce pojsc a na tym samym odcinku bujałem ja do 210km/h. Dól zakresu tez wydaje mi się słabszy. A tych drgan nie ma jak spokojnie przyspieszam. albo przy 170 puszcze pedal gazu badz delikatnie go muskam. Zaczyna sie jak pedal w podloge.

Jakies sugestie?

a spróbuj wyjechać te paliwo ?? czy cały czas tam tankujesz ??

zalalem dzis 40 litrow vervy na orlenie i zobacze.

Gość Gamer

Ja bym tak nie gazował auta, które się całe telepie i nie wiadomo czy jakiś tłok nie chce się na wolność wydostać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Obstawiam, że paliwko jest z dodatkiem czegoś tańszego...... ale to tylko sugestia. Ewentualnie wyjeździłeś do zera poprzedni bak i jakiś syf ci usiadł na wtryskach. Kup dodatek do paliwa i przeleć się na trasie. Powinno wystarczyć.

Odświeze sygestie. Dodatek byl paliwo znowu sam Orlen. Mechanik stwiedził ze przy tych 3 tys obrotów odzywa się dwumas i od tego drzy.. To możliwe?

Dodam 3kostka wtrysku wymieniona wtrysk kupilem 2 uzywke i tez wymienilem i dalej ten sam problem.

Panowie moze mial ktos taki przypadek ze po odpaleniu samochodu drzy silnik.Tylko na biegu jalowym kiedy zwieksze obroty drgania ustaja.Wiem ze mam do wymiany poduszke skrzyni ale czy ona moze miec cos wspolnego z drganiem??

witam mianowicie mam taki problem moja vectra ma straszne wibracje na biegu jałowy i dodatkowo tak mi sie zdaje głosniej chodzi co myslicie o sprzegle alternatra lub kole pasowym dodam ze odczuwalne so zwiekszone wibracjie przy dojezdzaniu do swiateł a gdzy juz stane to jakby pusciło ale i tak czuć prosze o jakies porady pozdrwaiam

Ja u siebie miałem identyczne objawy. Mocne drgania były wyczuwalne na kierownicy podczas postoju. Przyczyną okazał sie zapchany dpf i katalizator. Po wycięciu dpf i wypaleniu kata problem znikł :D

u mnie takie drgania pojawiają się tylko na zimnym silniku i tylko na postoju. telepnie z 3-5s i spokój. mechanik powiedział, że to od koła dwumasowego, które już notabene kwalifikuje mi się do wymiany :)

Witam koledzy . Czy ktoś z was się pozbył tych uciążliwych i wkurzających drgań ? 

mnie też dopadły takie bardziej mrowienie na biegu jałowym i w każdym zakresie obrotów na każdym biegu

Ja kolego miałem podobnie , delikatne szarpnięcia silnikiem były po odpaleniu i wine miały klapy wirowe. 

Wywaliłem zaślepiłem i jest ok.

Sprawdź swój stan klap.

Czy demontowałeś kolektor by zaślepic klapy?

Klapy się nie zaślepia tylko usuwa , zaślepia się kolektor .raczej bez demontażu kolektora nie dasz rady nic zrobić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.