Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stackhouse

Jakie klocki hamulcowe? Jaki VB ma rodzaj?

Recommended Posts

Witam.

Muszę zamówić klocki do swojej Vectry B, ale mam problem bo nie bardzo wiem jakie. Nie chodzi mi o firmę itp tylko o system hamulcowy...czy to jest LUCAS czy ATE? Moja VEctra to 1.6 v16 z 1996r., koła na 4 śruby, tarcze wentylowane. Potrzebuję na przód, bo z przodu zaczęło już szumieć przy hamowaniu delikatnie :/

Może mi ktoś pomóc bo ja na prawdę nie bardzo wiem, a nie chce zamówić źle i potem znowu czekac na kolejne.

Jeżeli temat był to przepraszam, szukałem i nie znalazłem nic co by konkretnie odpowiadało moim pytaniom.

Pozdrawiam!

tu masz oba systemy:

Please login or register to see this link.

jeden system to na 4 śruby (1.6, 1.7, 1.8) a drugi na 5 (2.0, 2.5) - ten podział sprawdza się dla przedliftów (<99r)

wychodzi, że to system ate

takie będą dobre:

kwestia jeszcze czy masz czujnik zużycia

Edited by zubek73

Aha, dzięki za pomoc.

Czujnika zużycia nie mam u siebie.

Guest tomi010

Witam.

Jak już wcześniej wspomniał zubek73, układ hamulcowy zastosowany w twojej VB to na 100% ATE.

Stąd moja odpowiedź gdyż jestem w posiadaniu takich klocków marki TRW ponieważ nie zdążyłem założyć ich przed sprzedażą do swojej poprzedniej Vectry którą zamieniłem na wersję 2.5 v6 do której nie będą już pasować.

jeśli masz system ATE to kupuj klocki ATE! ja mam to u siebie sprawdzone. Firma ta nie jest tania ale towar konkretny i nie niszczą się tak szybko jak inne tańsze. Ja stosuje takie rozwiązanie, kupie droższe lepsze i mam święty spokój na kilkanaście tyś km, jakbym kupił tańsze to w ten czas dwa razy na pewno bym wymieniał klocki.

Witam. Potrzebuję kupić klocki hamulcowe na przód do swej Viki i wszystko byłoby w miarę ok, dopóki nie dowiedziałem się, że rzekomo do tego modelu z moim silnikiem by dobrać klocki potrzebny jest nr podwozia znajdujący się na karoserii. Prawda to? I gdzie dokładnie jest ten numer? Oto co mi napisał jeden ze sprzedawców na Allegro:

"W tym modelu jest rozgraniczenie na numer podwozia i kod silnika:

0 986 424 360 do numeru podwozia X1000001 kod silnika X 16 XEL oraz Y 16 XE, Z 16 XE - cena 106zł

0 986 491 900 od numeru podwozia XL000001 do XL999999 oraz W7999999 silnik X 16 XEL - cena 75zł"

I pytanko jakie klocki polecacie, bo już się naczytałem tyle o Lucasach, TRW, Brembo czy innych Ferrodo i nie wiem jakie Wybrać. Z góry wielkie dzięki.

Edited by SaoPaulo

Raczej coś mu się pozajączkowało po świętach. Chodzi o numer nadwozia (VIN), który masz w dowodzie a generalnie to chyba o to na ile śrub jest piasta bo jest różnica w zaciskach. Może zmień sprzedawcę na wszelki wypadek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A tematów o wyborze klocków jest od .... poszukaj.

Edited by zubek73

Witam.

Proszę o pomoc: czy te klocki będą pasowały do vectry b z 98r hb silnik 2.o dti nr nadwozia WOLOJBF68W7204289:

PRZÓD:

TYŁ:

oraz szczęki hamulca ręcznego w tarczobębnie:

Z góry dzięki za pomoc

powinny pasowac.a nie lepiej isc do sklepu i kupic i w razie problemu wymienic na miejscu ?

Please login or register to see this quote.

Mieszkam w małej mieścinie i u mnie za takie klocki wołsją 165 zł(przód) i 90 zł (tył)

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> ta sama firma ?

Edited by patkos

Tak ate przód i trw tył, czytałem że dobre firmy

Pytam gdyż dostępne są klocki (przód) które mają różną grubość i rzekomo wszystkie pasują. Te w aukcji mają 17,5 mm a są jeszcze które mają 19,3 i 20,3 mm i nie wiem o co chodzi z tą grubością.

Dodam także że mam zamontowany czujnik zużycia klocków. Czy mozna go tez podpiąć do tych klocków.

Edited by piotrek_82

Pomóżcie

Które kupić ?? Muszę kupić i przód i tył.

A może macie jkąś inną stronę albo coś. Ja jestem "zadek" nie mechanik i kumam. Mam 300 w porywach 350 ma części. Bo jeszcze lusterka muszę kupić i inne pierdoły

Nie wiem,ale 130 pare zlotych na 2 tarcze i komplet klockow ?

Ciekawe co to za shit! Normalnie placi sie raz tyle za hamulce z sredniej polki ktore sa pewniejsze niz to.

A co proponujesz kupić ??

ATE lub TRW

Poszukaj u tego sprzedawcy

jestem świeżo po wymianie przednich tarcz i klocków (tył same klocki), nie przejechałem nie wiadomo ile ale mogę polecić ATE, tarcze 120zł/szt klocki nie pamiętam dokładnie ale też nie duże pieniądze, a masz już dobra jakość

a takie klocki się nadadzą ??? bo będe wymieniał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Siema potrzebuje zeby ktos mi doradzil co do wymiany tarcz z klockami przod mam pare typow ktore sie nadadza najbarziej?

Mam VB 2.0 DTI 4śr.

Edited by koopara2

niskie linie brembo i ferodo nie cieszą się dobrą opinią

załóż cos cywilizowanego - pełno opinii na forum, poszukaj

te pierwsze to wogóle jakies no name

Edited by zubek73

ok dzieki , jak ktos bd mial sprawdzone tarcze z klockami pisac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak dobrze widzę to ten link to części z harta. Nie polecam chińszczyzna.

moge potwierdzić pozytywną opinię co do ATE

jeździłem i jeżdżę na tych klockach i lepszych cywilnych jeszcze nie trafiłem

kiedyś miałem kupione w RFN textary i tez były ok, ale już te z polski nie dawały rady

Bo nie jeździłeś na dobrych Ferodo

ferodo żeby było dobre to już nie jest cywilne

w "nieoplu" ktorym troche ujezdzam tory i lotniska ferodo mam założone na tyle (ds2000) a na przodzie jednak lepiej mi się spisuje EBC a róznica w hamowaniu miedzy cywilnymi ate pojawia się dopiero na gorących hamulcach i nie ma sensu zakładać 4x droższych klocków do samochdu którym się "normalnie" jeżdzi bo ate tez wytrzymają dohamowanie z 200km/h i zapalą się może za drugim albo trzecim takim manewrem, chyba że ktos na codzień tak jeździ, ale wtedy to już nie jest normalna jazda i nie wskazana na drogach publicznych, a na tor to rzeczywiście ate to już troche za mało, chyba że powerpad ale nie jeździłem na nich i nie bede się wypowiadał