Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

bischop58

Wyświetlacz CD70 kolorowy- Problem

Polecane posty

Witam

Jestem nowy na forum i mam pewien problem. Kupiłem vectre C GTS 2006rok 1.9 CDTI oczywiście koloryw wyświetlacz z nawigacja CD70. Zauważyłem ze wyświetlacz jest trochę ciemny w dzień praktycznie nic nie widać w nocy idealnie. Uprzedzam że mam włączoną opcję "tylko dzień" oraz na maxa oświetlenie wskaźników regulowane tuż przy włączaniu świateł.

Mam instrukcję do Cd70 i jest to instrukcja tylko do tego modelum i jest widoczny w opcjach KONTRAST u mnie tej opcji nie ma. Wedle instrukcji powinien się znajdować zaraz po languages.

Czy jest to wina wyświetlacza? czy poprostu oprogramowania do niego ? W instrukcji raczej nie dawali by opcji Kontrast do tego modelu jeśli by nie istniala. Widzialem wiele opli z CD70 i opcja kontrast byla dostepna.

Poszukałem na internecie,ludzie pisali że może być blokada tej opcji tylko ze wraz z kontrastem blokowane są również informacje o spalaniu a ja je mam aktywne. Przy zakupie Vectry wgrywali mi polski język do nawigacji jak i do manu czy to mogło w jakiś sposób wpłynąć na zanik opcji kontrast?

Proszeo pomoc.Z góry dziekuję.

Pozdrawiam

Damian

A jak Ci wgrywali ten język do navi? z płyty czy kablem?

Jeśli był podłączany do kompa to być może ktoś niefortunnie coś kliknął i stąd brak tej opcji.

Moim zdaniem ewidentnie jest to wina opcji na "noc".

Na początek przydałoby podłączyć się pod kompa i tam sprawdzić,poszukać.

A czy jak ustawisz Navi aby Cię prowadziła to też jest w trybie nocnym?

Wgrywany był język polski z płyty natomiast oprogramowanie wgrywali sami pewnie z kompa tego już nie widziałem.

Tryb dzień -> czy światła włączone czy nie ekran świeci tak samo.

tryb automat -> bez świateł jest ciemny że nic nie widać po włączeniu świateł ekran świeci normalnie tak jak w opcji dzień

tryb nocny-> ciemny strasznie

Wszystko jest pod tym względem w porządku jedynie jasność ekranu nie wyobrażam sobie jazdy na nawigacji w dzień po prostu nic nie widać. Mam problem z odczytaniem godziny która jest w prawym dolnym rogu. Nie mam opcji Kontrast co jest dziwne w kolorowym wyświetlaczu.

Navi pokazuje w zależności od tego jaki mam włączony tryb.

Głównie chciałem się dowiedzieć czy brak opcji kontrast jest wynikiem starego oprogramowania? zablokowania tej funkcji? Dziwne bo po co by była nawigacja jak nic na ekranie nie będzie widać w dzień.

a pokrętłem od regulacji natężenia oświetlenia zegarów (tym przy właczniku świateł mijania/pozycyjnych) nie da się rozjaśnić / sciemnić?

Da się to już pisałem w pierwszym poście. Podświetla się ale brakuje mu kontrastu. Mam wszystko na maxa rozjaśnione pokrętłem a w opcjach tryb dzień.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

właśnie tez nie mam tej opcji do regulacji kontrastu w moim cd70, a ktos to wogole ma?

Widziałem wiele vectr z CD70 i jest ta opcja. Dla mnie ten ekran jest za ciemny. Po co w ogóle by to było jeśli nie jestem w stanie odczytać godziny w dzień;/ W nocy jak najbardziej wszystko jest tak jak trzeba.

mozesz zrobic fotke i pokazac jak to wyglada ?

Postaram się zrobić jutro fotkę i zamieszczę. Nie wiem czy fotka dokładnie odzwierciedli to co się naprawdę widzi ale zrobię.

Dokładnie zrób fotkę.

Pisząc wcześniej tryb "noc" miałem na myśli że można (w moim cd30) ustawić jasność wyświetlacza na dwa tryby "dzień" i "noc" czyli w pierwszej opcji świeci bardzo jasno a w drugiej ciemniej. W moim przypadku mam ustawione cały czas na "noc" bo opcja "dzień" strasznie daje po oczach wieczorem.

U mnie w nocy jest idealnie nic nie razi. W dzień nic nie widać. probowałem podjaśnic pokrętłem po ustawieniu "noc" nadal to samo.

Dodaje fotki:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

(opcja dzień, ponura pogoda wiec lepiej troche widac.)

(opcja noc)

Gość dubelt

wygląda jakbyś miał walnięte podświetlenie...

u mnie wygląda to tak - foto z komórki bez flaszy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Przy okazji .. co oznacza FCO RFC i CSD ??

Edytowano przez dubelt

Ciężko;/ a nie wiecie ile mniej więcej kosztuje naprawa tego? dosyć gruba sprawa czy lekka usterka?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Cześć,

już mi wysyłałeś opis na maila (chyba z elektrody)- więc znam temat.

Niestety muszę dostać ten wyświetlacz w łapki i zmierzyć kilka rzeczy.

Świetlówka może umierać albo wgrali soft od CIDa astry i dlatego tak ciemno jest (przerabiałem już coś takiego).

Gość MichałK

Witam

Mam podobny problem z kolorowym wyświetlaczem jak bischop58, więc postanowiłem odświeżyć trochę temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W słoneczny dzień praktycznie nic nie widać na LCD.

Zauważyłem, że znaczący wpływ na jasność podświetlenia ma temperatura wyświetlacza.

W zimne poranki wyświetlacz prawie nie świeci, a jak auto postoi kilka godzin w pełnym słońcu to jest dużo lepiej.

Z mojego doświadczenia z wyświetlaczami LCD w notebookach wnioskuję, że to problem ze świetlówką, w drugiej kolejności stawiam na jej zasilanie.

Zanim dobiorę się do naprawy tego wyświetlacza proszę o wskazówki na co zwrócić uwagę podczas diagnozowania i naprawy takiej usterki, czy jest możliwość wymiany świetlówki i gdzie można ewentualnie taką zakupić.

Witam, @MichałK mam ten sam problem z wyświetlaczem, czy rozwiązałeś problem ?

Pozdr.

Nie rozwiązałem problemu, dalej jest tak samo. Proszę o namiary na kogoś kto naprawia wyświetlacze CID na śląsku okolice Katowic-Sosnowca

witam

U mnie także brak w menu zakładki "kontrast", więc nie da się go regulować. Zawsze, gdy rano odpalam zimny samochód wyświetlacz jest blady i ledwo widoczny ale zauważyłem, że w miarę nagrzewania wnętrza samochodu wyświetlacz sam płynnie się rozjaśnia ( trwa to kilkanaście minut ) i potem nawet w pełnym słońcu jego kontrast jest już o.k. Może to spostrzeżenie coś Wam pomoże.

Pozdrawiam.

Sprawdź czy wtyczka z tylu wyświetlacza nie wymaga "dopchniecia". Tez czasem miałem ciemny ekran, wystarczylo raz poprawić kabel rgb z tylu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niestety, wyjąłem wtyczkę wsadziłem ponownie i jest to samo. Potrzebuje namiary na elektronika w okolicach Katowic. Byłem z wyświetlaczem w Dąbrowie Górniczej ale nie za bardzo wiedzieli co jest grane (nie specjalizują się w wyświetlaczach). Na allegro widziałem oferty naprawy CIda ale za daleko;/

Odświeżę trochę temat ponieważ do tej pory nie udało mi się nic zrobić w związku z tym wyśweitlaczem. Tzn. nadal nie znalazlem fachowcow ktorzy zmierzą zasialnie swietlowki i znajda usterke.

Tak dla wiaodmosci, jak wchodzice do samochodu, zimny silnik od razu CID jest jasny? czy jasnośc zwieksza się ze wzrostem temperatury LCD ?

U mnie wchodząc i załączając CD70 w tej chwili mam emperature wyswietlacza -8, ekran ciemyn jak cholera, po dlzuszej jezdzie temperatura wzrasta do 28 stopni, ekran jest jasniejszy. Wiecej nic 28 stopni nie mialem.

To jest troche dziwne bo jakby padała świetlówka to byłyby inne anomalie np. miganie, jasnosc by sie nie zmieniała tylko ciągle byłby ciemny. Może to kwestia zasilania może za mało prądu leci do tego CIDa ?

Edytowano przez bischop58

Czas rozświetlania zalęzny jest od temperatury zewnetrznej i stanu świetlówki. Temperatury są dość niskie więc nie licz na bicie blaskiem po oczach jak startujesz z zimnego. Ważne żeby po niedługiej chwili rozświetlił się.

On tego nie robi niestety:/ W laptopach jest cos takiego jak Inwerter przetwornica napiecia która zwieksza ilość napięcia do świetlówki zeby mogla dziala w 100% mozliwosci. Może tutaj tez coś takiego jest.

Kolego w każdym układzie ze świetlówką występuje inwerter ale jeżeli już to Twoim problemem jest padnięta lub padająca świetlówka bo nie wiem jak to świeci.

Tak to wygląda po zapaleniu samochodu, potem jest minimalnie jasniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.