Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
docent77

vectra 2.0 "słaba" na zimnym silniku

Polecane posty

Witam. Jako nowy posiadacz Vectry B 2.0 + LPG z 97' pragnę się przywitać z forumowiczami. Chciał bym też poprosić o udzieleni mi kilku wskazówek. Mianowicie problem mój, tzn. mojej vectry polega na tym że na zimnym silniku po odpaleniu jak dużo gaz u bym nie dodał samochód ma trudności aby ruszyć, po kilku minutach jak sie lekko zagrzeje , ew. jak się uda ruszyć to na wyzszych obrotach wszystko jest ok. Na wolnych natomiast, dławi sie jak by dostawał zbyt bogatą mieszankę, kilka razy zgaśnie przy próbie ruszenia a to kłopotliwe. Dodam że na biegu jałowym wkręca się lepiej na obroty aczkolwiek nie ma rewelacji. Ostatnio zaprzyjaźniony mechanik powiedział mi ze to wina przewodów, ok. wymieniłem na boscha , autko faktycznie lepiej jedzie mniej szarpie ale ciągle to nie jest to. Swiece wymienione przez poprzedniego właściciela w tym roku. Nie wiem gdzie szukac przyczyny.

Z góry sorry, jezeli temat taki juz sie pojawił ale nie znalazłem.

Pozdrawiam.

na pewno wlasciciel wymienial swiece czy tak tylko powiedzial.

Dziś wykręcę je i sprawdzę jak wyglądają, ale swoją drogą czy po zagrzaniu silnika na padniętej świecy nie powinien tez przerywać?

na benzynie i na gazie jest to samo?

Generalnie wyłączam gaz gdy startuje, mam zwykłe LPG nie sekwencje, i gdy przygazuje zeby ruszyć jak zejdzie ponizej 2 rpm to przełącza na gaz, wtedy już kaplica, gaśnie. Próbowałem na gazie ruszac i wydawało mi sie ze lepiej ale obroty musiałem trzymać odpowiednio wysoko zeby nie zdechł.

Przed chwilą wykręciłem świece, i dwie były zalane w tym jedna jeszcze okopcona z jakimś rudym nalotem na ceramice, wymieniłem na nową i wydaje sie ze jest dobrze ale silnik był ciepły więc muszę poczekać aż ostygnie.

Wieczorem spróbuję jeszcze raz, zobaczymy jaki efekt.

Dzięki za wypowiedzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

wiem ze to nie ten dział ale zapytam przy okazji czy świece NGK BKR 5 EK nadają się do LPG, i ogólnie do tego samochodu?

a i jeszcze jedno, czy inwestować w NGK z którymi kiedyś miałem kłopot w motocyklu (teraz stosuje denso) czy jakiejś innej firmy?

Edytowano przez docent77

Ja uznaję taka zasadę..."nigdy nie wiesz w to co mówi poprzedni właściciel". Oni zawsze wymieniają pół samochodu na nowe oryginalne części. Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia na allegro. Zawsze cała lista i dopiero co wymieniona. Wymieniłeś jedna świece? Zawsze wymienia się komplet.

Edytowano przez @ro

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tak , wiem, ale resztą wygląda naprawdę na zdrowe i nowe, swoją drogą jedna świeca została po poprzednim właścicielu w schowku (kupił 4 sztuki czyli całą paczkę i w paczce została jedna) czyżby jednej nie wymienił ? Dziwna sprawa...

wymień wsystkie bedziesz wiedział na czym stoisz

dokładnie - jak wymieniać świece - to nie jedną.... i to przypakdkową

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

zakup dobre świeczki, dobre przedowy i komplet wymień... prędzej czy później trzeba to zrobic

Gość maurycy

tak kolego bo może być tak że zaraz padnie następna ja kupowałem to też niby były wymieniane w cudzysłowiu chyba.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Tak zrobie ale ta świeca jak pisałem wcześniej nie była zupełnie przypadkowa, była zalana i osmalona więc mógł na niej nie przepalac mieszanki. Przewody są wymienione wczoraj (bosch) no i moje wcześniejsze pytanie o świece, jakie kupić żeby byc zadowolonym?

Gość maurycy

ja kupuje ngk ale niektozy ich nie uznają

NGK kiedyś były ok, teraz jest mnóstwo podróbek, moim dwóm znajomym się ukręciły przy odkręcaniu i nie jest to odosobniony przypadek. Te które juz posiadam czyli NGK BKR 5 EK sie sprawdzają czy polecili byscie jakieś inne?

ja też polecam NGK, oczywiście kupuj według katalogu ! - takie jakie dla twojego silnika są przeznaczone !!!!

poczytaj na necie jak poznać świece NGK oryginalne od podróbek i podczas zakupu szukaj szczegółów świadczących o oryginalności

pytanie z innej beczki

świece się odkręca na cieplym/goracym czy na zimnym silniku ?

mi się zdaje, że na zimnym (wczesniej psiknięte WD) ... ale słuszalem texty mechaników, że na ciepłym/gorącym ... ktoś wie KONKRETNIE na jakim ?

jak sa oryginalne to są najlepsze - jak kupisz "okazyjnie" podróbki to może byc problem

Swiece wykreca sie czy wkreca na ZIMNYM silniku, przy silniku gorącym, szczególnie podczas dokręcania można łatwo "przekręcić", chodzi tutaj głównie o rozszerzalnoś cieplną, inna ma głowica a inną świeca.

Ja oczywiście je polecam NGK No23 BKR 5 EK.

Oczywiście możesz też kupić oryginalne 4 elektrodowe GM FGR8KQE0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wymieniłem świece na ORYGINALNE NGK bo stare faktycznie były nowe ale podróbki i Viki lata jak bym sobie tego wymarzył

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Grunt to kupować świece w jakiejś większej hurtowni np. intercars a nie na allegro.

Pozdrawiam!

Ja śmigam na oryginałach GM i nie narzekam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.