Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Maskota

Drżenie deski rozdzielczej

Polecane posty

Witam

Niedawno pisałem o problemie drżenia deski rozdzielczej. Próbowałem powiązać to ze źle ustawioną chłodnicą. Jednak to nie było to. Może mi ktoś pomoże, może ktoś miał podobny problem? Dodam, że wymieniłem jedną poduszkę pod silnikiem a pozostałe wizualnie oceniam za dobre. Hydrauliczna sucha, podpora z prawej strony też raczej spoko, no i pasek wielorowkowy również biegnie po rolkach jak trzeba. Strasznie mnie irytuje to drżenie i nie mam żadnego pomysłu co mam z tym dalej robić. Jeszcze dodam, że jak się autko rozgrzeje to jest lepiej ale nie do końca. Jak ktoś ma jakieś pomysły to piszcie prośba.

napinacz paska do wymiany lub koło pasowe wału. koło mogło sie rozwulkanizowac poniewwaz jest wykonane z metalu i z gumy. guma ta jest jako amortyzator wlasnie po to zeby redukowac takiego typu drgania.

może podnieś sobie trochę obroty, wystarczy do tego opelscanner

Edytowano przez adie

Ja myślę że powinien wymontować deskę

Widzę, że koledze DJ Tomkat dowcip sie trzyma, pozazdrościć. Tak w ogóle to myślę na tym kołem pasowym. Tylko, że pasek nawet nie zafaluje nawet w najmniejszym stopniu na żadnym z odcinków. Czytałem, że jak koło czy napinacz to będzie falował na jakimś odcinku między rolkami. U mnie pasek idzie jak po szynach

Gość

he... dobre wyjac deske:) a jak ja wlozymy bedzie na pewno lepiej dopasowana:) a garsc srubek nam nie zostanie:>

Zwrociłbym uwage jeszcze na to, czy wnetrze auta jest nagrzane czy zimne. przy zimnym na pewno bedzie bardziej slyszalna deska. moze trzeba wziasc pod uwage przebieg i rocznik auta, poprostu moze sie juz troche to wszystko zuzyło?

tak jak pisałem wyżej opelscanner umożliwia regulację obrotów biegu jałowego +/- 50, przy wyższych obrotach silnik będzie pracował równiej, a co za tym idzie mniejsze drgania będą się przenosić na budę

jabyś miał wywalone koło wału korbowego, to pasek na odcinku koło wału korbowego - koło sprężarki klimy drżałby jak struna i hałasował (przynajmniej u mnie tak było)

Edytowano przez adie

W dieslu drgania są zawsze więcej wyczuwalne niż np. w benzyniakach. Sam po przesiadce z benzynowej omegi na obecną viki miałem podobne wrażenie, że coś za mocno drży całe auto. Jednak z czasem przyzwyczaiłem się do zwiększonych drgań.

Moje poczucie humoru wyzwalają posty mojego przed-przedmówcy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> tak naprawdę mam ten sam problem i podnoszenie obrotów biegu jałowego jest dla mnie nie do przyjęcia.

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Ja zmieniałem poduchę na łapie bocznej i chyba czeka mnie poducha pod silnikiem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez DJ_Tomcat

zmieniałem pod silnikiem poduche i nic nie pomogło.... też mam wibracje deski, zastanawiam się jeszcze bo piszczy mi coś koło rolki napinacza czy to może nie napinacz albo to koło pasowe.... jak się ociepli to muszę jakiegoś mechanika poszukać bo w ciemno nic nie kupuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ps. powoli się zastanawiam czy "te typy tak mają" ???

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie wiem co Cię tak śmieszy, skoro nawet w TIS-e zalecają coś takiego

cyt. za TIS

Adjust idle speed

(...)

In this mode, the idle speed may be modified and permanently stored in the control unit within the range permitted by the General Type Approval (TA). It should only be adjusted if the engine is subject to severe vibration in the setting and this can be lessened by altering the idle speed.

(...)

spróbować można,praktycznie nic nie kosztuje, a tak po omacku można zmieniać wszystkie poduchy plus koła pasowe i władować w furę wartości 12k pln 2k pln

Edytowano przez adie

Gość Marjachi

Jeżeli chodzi o drgania diesla to ja je doskonale znam bo jeżdzę dieslami od lat, a jeżeli chodzi o Viki, to miałem jedną wcześniej i nic mi nie drżało. Dzięki kolego za radę z podniesieniem obrotów, ale myślę, że nie w tym rzecz. Co do zużycia elementów samochodu, które powodowałyby takie drżenia to raczej też nie wchodzi w rachubę. Auto jest z 2001 roku i ma przejechane przsłowiowe 160 tyś. tak jak wszystkie na giełdach hehe. Poprzednia Viki miała przejechane blisko 300 tyś i nic takiego nie miało miejsca. Widzę, że znalazłem kogoś, kto ma podobny problem, bo myślałem już, że jestem sam. Bądźmy w kontakcie, może ktoś z nas na coś wpadnie. A pozostałych forumowiczy proszę piszcie:P co to moze być.

Sorry pisałem z komputera brata, który sie sam zalogował na jego nicku

Maskota

A najlepiej znaleźć konkretną przyczynę takiego stanu rzeczy i usunąć usterkę, niż łatać ją podnoszeniem obrotów jałowych.

Poduszka silnika była do zmiany z innego powodu, z powodu polskich dziur niestety uchwyt nie wytrzymał.

jak znajdziesz mi mechanika w okolicy stalowej woli który się zna choć coś na tym i zlokalizuje mi co tak drży to cud!

Każdy spławia że "tak ma być" lub "trzeba się przyzwyczaić" ;/

U mnie kiedyś bardzo drżała deska , kierownica całe auto drżało i wymieniłem 2 poduchy silnika (lewą i dolną)

efektem były mniejsze drgania ale nadal nie było to czego oczekiwałem i okazało się ze prawa poducha była wyrąbana ta kolo filtra powietrza po jej wymianie drgania są bardzo delikatne i chyba w dieslu zawsze takie będą.

Witam

Ja po poszukiwaniu przyczyny i czytaniu dużo na rożnych postach na ten i podobne tematy doszedłem do wniosku, że przyczyną drgań musi być właśnie poduszka na prawym nadkolu obok filtra powietrza. Chciałbym się zapytać wszystkich czy ktoś znalazł jakiś zamiennik tej poduchy, bo ja nie mogłem, a cena jej jest dość wysoka ok. 420zł. Jakbym był na 100% pewny, że to jest właśnie ta przyczyna tego drżenia to nie żałowałbym tych pieniędzy ale zawsze jest to ale. Jakby ktoś miał jakieś info odnośnie zamiennika, firmy i orientacyjnej ceny to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Kolego nie ma reguły... Ja wymieniłem wszystkie 3 poduchy i dalej mam drgania, raz większe raz mniejsze, nie wiem od czego to zeleży, przypuszczam że wszystko tkwi w czymś co się kręci czyli koło pasowe, pasek lub napinacz... W lecie musze zlokalizować nie będe wymieniał nic w ciemnmo, a jak mnie będzie dalej tak to drażnić to pcham go na wiosne

Gość MasterViki

Koledzy, ja wymieniłem koło pasowe i pomogło. Też miałem trzęsawicę. Teraz jest jak w normalnym dieslu:)Kultura. Wcześniej tez wymieniony był pasek i napinacz

Pozdro

Kolego, a miałeś objaw taki jak falowanie paska na odcinku koło pasowe - sprężarka klimy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.