Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest thinn86

PROBLEM Z ODPALANIEM :/

Recommended Posts

Guest thinn86

Witam wszystkich forumowiczów

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak jak w opisie moja siostra ma problem w swojej vectrze B 2,0 dti z odpalaniem rano.

ogólnie historia zaczęła się przed zima gdy zmieniałem jej jedną świecę problem był taki żę ktoś wczesniej to zrobił nieumiejętnie bo wykręciłem starą z częścia gwintu juz..:/ a potem jak wkrecilem nowa to nieda sie jej wykrecic. , potem zaczęły sie problemy z odpalaniem na zimnym silniku , na chwile obecną wygląda to tak , że auto zapala po czym gaśnie po chwili i potem trzeba 10 min kręcić.

w ciągu zimy zapalal normalnie teraz sie ociepliło i zas problem powrocil:/

dodam że od zmiany świecy po zapaleniu non stop pali sie check engine..ale jak tylko sie silnik zagrzeje , zgasimy i zapalimy ponownie to kontrolka się nie świeci..

szczerze mówiąc zgłupiałem niewiem od czego to moze być może ktoś z was miał taki problem prosiłbym o jakąs porade co to może być:/

pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odpala i gaśnie - wygląda na zapowietrzenie .

Pali się pomarańczowa kontrolka to trzeba odczytać kody usterek , do tego będziesz potrzebował jakiegoś fejsu (popytaj w Twoim oddziale)

Możesz sprawdzić świece czy grzałki mają przejście a robisz to w następujący sposób

przewód dajesz na + aku i później do każdej świecy po kolei ale najpierw musisz odkręcić tę zworę która łączy świeczki parami.

W ten sposób sprawdzisz czy wszystkie świece są sprawne.

Jeśli świece sprawne to jeszcze kwestia sfotu czyli grzanie świec w dodatnich tmp którego brak w starszych wersjach i pojawiają się problemy .

Edited by zamela

Guest thinn86

hmm wydaje mi sie ze świece sa ok jakby nie byly to by kiepsko odpalal a odpala rowno na 4 gary

bylem na serwisie z ta kontrolka to mi gosc powiedzial ze blad jest swiecach zarowych skasowal ale zas to samo i ze on nie wie z czego to moze byc kazal mi poczyscic styki ale to nic nie pomoglo hmm

a to zapowietrzenie jest od swiec?? slyszalem tez taka teorie ze to moze byc sterownik na pompie , w sumie pompa byla uszczelniania rok temu na wigilie ale nie robil nic z elektronika hmm