Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Quler

VB - bardzo słabe hamulce/ włącza się ABS

Recommended Posts

Witajcie.

A oto kolejny z moich problemów. Nie tak dawno podjąłem się wymiany kolektora ssącego w viki (był po wybuchu gazu). Przed wybuchem wszystko było git i jak najbardziej OK. Po wymianie... Hmm... silnik znów działa (prawie) jak należy. Ale mam problem z BARDZO słabymi hamulcami... Pedał po prostu wpada... są tylko spowalniacze... po całkowitym depnięciu hamulca załącza się ABS... Nieraz nawet nie hamuje tylko od razu ABS się włącza... Pomóżcie... Być może nie podłączyłem jakiegoś podciśnienia... Jak się przysłucham to słychać gdzieś syk... Wszelakie serwisówki, zdjęcia i porady są dla mnie bardzo cenne... Bardzo proszę o pomoc... gdyż samochodem się nie da jeździć bez hamulcy... Aha, wszystkie uszczelki są NOWE i wszystko jest bardzo mocno skręcone.

Guest ozi

cos bedzie od podciśnienia od serwa gruby przewód zobacz co idzie do kolektora ssacego czy jest szczelny i zaworek zwrotny po drodze co jest ale jak zdejmowałes kolektor to obstawiam połączenie to co na zdjeciu

Please login or register to see this attachment.

Musisz zrobić prosty test. Przy wyłączonym silniku naciśnij pedał hamulca a następnie uruchom silnik.

Jeśli po uruchomieniu pedał obniży się, to prawdopodobnie wspomaganie hamulców działa, a przyczyna usterki jest inna i nie ma nic wspólnego

z wybuchem...

Jeśli tak się stanie, to zrób kolejny test, polegający na wyłączeniu ABS (np. wyjmij bezpiecznik, odłącz któryś czujnik itp.). Wtedy rura i testuj siłę hamowania.

Jeśli będzie ok, to na 99% masz uszkodzony jeden z pierścieni ABS. Najczęściej padają te z przodu, bo są bezpośrednio na powietrzu i narażone na korozję.

Nawet małe pęknięcie powoduje spontaniczne załączanie ABS. Pomaga tylko wymiana na nowy (lub używany w dobrym stanie). Niestety masz małe szanse, aby zakupić je osobno. Występują w komplecie z przegubami zewnętrznymi...

Powodzenia!

Ok więc tak. Testu z hamulcem jeszcze nie robiłem. Jutro zrobię. Wąż od serwa do kolektora jest szczelny. Na jakie węże jeszcze mam zwrócić uwagę ?

kolego sprawdz sobie sobie tą spinke w sensie blokadę na zacisku. Morze być tak że jesli ona spadła lub sie po prostu rozssypała to moga byc takie przyczyny. Ja miałem taki sam problem, zle ją zalorzyłem i zapadał mi sie pedał chamulca. Oczywiscie sprawdz też sobie dokładnie przewody od układu hamulcowego. powodzenia