Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość gallardo83

TEMPOMAT NIE DZIAŁA

Polecane posty

Gość gallardo83

Witam , mam problem z tempomatem w Vectra B 2,0 DTI wymieniłem manetke z tempomatu ale to nic nie dało prosze o pomoc

Gość Kotlet

Podpiąłeś wtyczuszkę? Jesteś pewien że wiesz jak go włączyć i obsługiwać (pytam, bo czasami to jest problemem)?

Gość gallardo83

wtyczke tzn ?? tą co jest przy kierownicy ?? tam podpiołem wszystkie a co do uzywania to z boku tak ?? no ale mozesz powiedziec dokładniej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

manetka ma wtyczke tak ze nie da sie jej inaczej wlozyc wiec tu sie nie pomyliles

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wyciag manetke i sprawdz ja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

manetka ma 4 przewody:

czarny -> zasilanie

czarno-czerwony -> przycisk O

czarno-żółty -> I

czarno-brązowy -> R

Podlaczasz pod czarny +12V

Pod O podlaczasz zarowke (1 przewod z O do zarowki, drugi od zarowki do masy). zarowka ma swiecic, jezeli wcisniesz O zarowka ma zgasnac.

Pod I podlaczasz zarowke (1 przewod z I do zarowki, drugi od zarowki do masy). zarowka nie swieci, jezeli wcisniesz I zarowka ma zaswiecic.

Pod R podlaczasz zarowke (1 przewod z R do zarowki, drugi od zarowki do masy). zarowka nie swieci, jezeli wcisniesz R zarowka ma zaswiecic.

Jezeli wyjdzie tak jak napisalem to manetka jest sprawna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Miales wczesniej tempomat (manetke) czy dopiero teraz zalozyles?? to ze masz ropniaka nie oznacza ze wsadzisz manetke i bedzie szlo. Wiekszosc wklada manetke i dziala, sa tacy co nie maja tyle szczescia

Edytowano przez Ravcio1985

Gość gallardo83

to czemu tempomat nie działa:(

zrobiłeś jak ci kolega RAVCIO mówił ?????

Manetka dziala bo w poprzednim aucie byla ok.

Po rozmowie na gg z kolega Gallardo83.

Najprawdopodobniejsza przyczyna nie dzialania tempomatu jest brak czujnika sprzegla.

Jak nie ma czujnika to tempomat mysli ze sprzeglo jest wcisniete = brak mozliwosci zalaczenia tempomatu.

Proponuje zmostkowac czujnik sprzegla (polaczyc przewodem oba piny wlacznika) i zrobic jazde probna.

Ponadto kolega dostal instrukcje jak sprawdzic czy ma czujnik sprzegla.

Czujnik sprzegla nowy u Mądrego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

(pasuje do silnika Gallardo)

Gość Skowronn

Mam ten sam problem tyle że w X20XEV.

mógłbyś opisać jak sprawdzić czy ten czujnik mam? ewentualnie jaka może być przyczyna tego że po podłączniu sprawnej manetki tempomat nie działa?

Gość korargorek

tu masz gdzie jest ten czujnik sprzegla w VC pewnie VB jest w tym samym miejscu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

jesli masz sprawna manetke i czujnik masz to trzeba jeszcze aktywowac temopat w kompie

Edytowano przez korargorek

w przedliftach tempomat nie mial zadnego polaczenia z kompem wiec nie trzeba nic aktywowac. (ropniaki i polifty aktywacja - nie wszystkie, niektore moga miec juz aktywowane jauk u Kolegi Juras7 itp).

zeby sprawdzic czujnik sprzegla nalezy:

zdjac oslone skrzynki bezpiecznikow

odkrecic 3 sruby trzymajace skrzynke

pociagnac skrzynke w dol

sprawdzic czy ma sie taka wtyczke i czy jest podpieta (nad pedalem sprzegla jest wyciety prostokacik w ktory wklada sie czujnik)

wtyczka czujnika -

(zaznaczona bialym kolkiem)

czujnik -

sprawdzenie czujnika:

Powody nie dzialania:

czujnik hamulca,

czujnik sprzegla

manetka

serwomechanizm

Bierzesz probowke do reki, przykladasz do odpowiednich pinow i sprawdzasz (jedna koncowka do masy, druga koncowka do danego pinu).

(+)

niekoniecznie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

mam polifta w dieslu bez kompa, podpiąłem nową manetkę i tempomat działa

bo byl aktywowany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> kumpel w AG tez mial aktywowanego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> z tym jest jak z instalacja w VB - loteria

Witam mam od niedawna vectre B FL. Jest w niej tempomat tylko nie dziala, nie zapala sie od niego kontrolka ani sie nie da go wlaczyc. Co moze byc z nim nie tak??

Zajrzyj do manetki tempomatu, ja ostatnio miałem tam przerwany jeden kabelek

Wlasnie zajrzalem i odciete byly dwa przewody niebueski i zielone. One sa od tempomatu??

Kontrolka nie zapala się mimo że jest (na forum jest porada jak zrobić, żeby się zapaliła)... A co do działania to często się na tym niektórzy łapią - w VB musisz jechać powyżej 30 km/h żeby móc tempomat załączyć...

Dokładnie.

Zlutować i cieszyć się z jazdy na tempomacie

Taka pier**la a nie wpadl bym na to bo myslalem ze cos powazniejszego.. Dzieki:)

Odświeżę temat. Ja posiadam tempomat w oryginale (CDX). Jednak on niestety nie działa. Sprawdzona manetka jest ok. Czujnik sprzęgła również ok. Jak sprawdzić serwomechanizm?? Dodam, że wiem jak działa tempomat.

A ja mam taki problem tempomat działa ale nie zapala się żarówka pod licznikiem po wymianie żarówki na nową tempomat nie działa a po kilku próbach uruchomienia temp. żarówka zabłyśnie przepali się i tempomat działa:(

U mnie nie ma kontrolki bo mam europejczyka w oryginale.

U mnie jest kontrolka bo to anglik po przekładce:P

panowie a jak np nie mam manetki z tempomatem to wystarczy tylko nowa manetke i go aktywowac?

i drugie pytanie, czy mozna sobie "dorobic" komputer? chodzi mi o stayystyki spalania i dystansu zeby pokazywalo, tu ponizej mam rozkodowany vin, jak poznac czy jest pokazywane spalani i tempomat? tylko po tym ze tam nie jest napisane?

W0L0ZCF6838038142

Data produkcji: 20021128

Typ Silnika:Z18XE

Numer Seryjny Silnika:20AK5274

Kod GM*Drive:XXNF

Filtr Napędu:Kierownica z lewej strony

Skrzynia biegów:Ręczna

W0L:General Motors

0:Pojazd Nie Specjalny

Z:Vectra

C:Vectra

F68:5 DRZWIOWY HATCHBACK

3:2003

8:Ellesmere Port

038142:SERIAL NUMBER

2H9 = SILNIK BENZYNOWY 18 2HU = FARBA ZEWNĘTRZNA,PATRZ TABELA FARB W PRZEDMOWIE DO KATALOGU MODELU 2J8 33F = KIEROWNICA,W RÓŻNYCH KOLORACH 80I = WNĘTRZE-CZARNY 80X = WYKOŃCZENIE WNĘTRZA NADWOZIA-CZARNY 80Y = WYKOŃCZENIE PŁATU DRZWI,CZARNY A33 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE,TYŁ A53 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE/PRAWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY AE4 = DLA SIEDZEŃ SPORTOWYCH AH4 = FOTEL PRZEDNI,KIEROWCY,RĘCZNY SZEŚCIODROŻNY AY0 = PODUSZKA POWIETRZNA,DACH,PRZÓD BA9 = POJEMNIK ZIMNA BAI BC6 = ORNAMENTACJA,SUPER DELUXE BD8 = WYPRASKA,ZESPÓŁ,DACH,W KOLORZE NADWOZIA BW4 = Z WYPRASKĄ CHROMOWĄ C77 = WENTYLATOR,POWIETRZE WYMUSZONE C95 = ŚWIATŁO,SUFITOWE,ZESP.,Z PODWÓJNĄ LAMPKĄ DO CZYTANIA CJ2 = STEROWANIE SYSTEMU KLIMATYZACJI CT1 = DLA BELGII D09 = PODŁOKIETNIK,PRZEDNI,ŚRODKOWY D18 = ZESTAW WSKAŹNIKÓW,CZARNY,PIERŚCIENIE CHROMOWANE D75 = KLAMKA,ZESP.,ZEWNĘTRZNA DB4 = PODŁOKIETNIK,PRZEDNI,ŚRODKOWY DDG = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE,PRAWE-LEWE DH6 = OSŁONA,PRZECIWSŁONECZNA,Z LUSTERKIEM OŚWIETLANYM,PRAWA-LEWA DT4 = POPIELNICZKA I ZAPALNICZKA ELL = WYPRODUKOWANO W ELLESMERE PORT FY2 = PRZEŁOŻENIE KOŃCOWE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.74 JL9 = ABS K34 = STEROWANIE TEMPOMATU,US K60 = ALTERNATOR,100A LHD = KIEROWNICA PO LEWEJ M25 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,TYPU F17 MM3 = UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW N34 = KIEROWNICA,TRZY SZPRYCHY,SKÓRA,ZESP. N75 = KOŁO,JEZDNE,ALUMINIUM,7JX17 NC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA NT4 = EMISJA SPALIN,EEC 05 OHE QFY = OPONY,215/50 R 17-91H QQ5 = DLA KOŁA ZAPASOWEGO O PEŁNYCH WYMIARACH SVB = UCHWYT NA NAPOJE, TYLNY T6R = PŁAT WYKOŃCZENIOWY,WEWNĘTRZNY,SKÓRA T96 = PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE TN6 = AKUMULATOR,55AH TR0 = OŚWIETL. WNĘTRZA,DACH,TYŁ,OSTRZEGAWCZE I PODWÓJNE DO CZYTANIA U08 = UŻYWANY(-A,-E) Z KLAKSONEM WIELOTONALNYM U3C U55 U66 = GŁOŚNIKI,7 U68 = KOMPUTER INFORMACYJNY U91 = ANTENA KRÓTKA,DACH,RADIO UEC = WSKAŹNIK CZUJNIKA AUTOMATYCZNEJ RECYRKULACJI POWIETRZA UJ3 UY8 = RADIO,CDR 2005 VY7 = DŹWIGNIA ZMIANY BIEGÓW,SKÓRA W1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY W2N = LITERNICTWO,BOCZNE,USUNĄĆ W4Y W5T = TABLICZKA SILNIKA,USUNIĘTA W6J = WYKOŃCZENIE,TKANINA,SPORT,WARIANT 2 W8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIA W9Q = SPORT,ELEGANCE XA3 = OPEL XJ2 = OBNIŻONE PODWOZIE SPORTOWE XK1 = DLA BELGII Y67 = WYMAGANE,GDY ZAMONTOWANO WYŚWIETLACZ POZOSTAŁYCH USŁUG Z0D = DLA BELGII Z1F = CZUJNIK,SYSTEM OGRANICZAJĄCY,LEWY Z1Y = FARBA,DWA POKRYCIA

- TEMPOMAT. Trzeba założyć manetkę, czujnik sprzęgła i czujnik hamulca na 4 piny. Wiązkę raczej masz

- opis montażu MIDa

Edytowano przez serpiotr

Panowie, miałem drobna stłuczkę viki, w której działał tempomat, a po kolizji nie działa, nie włącza się

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Co może być przyczyna tego? Oraz gdzie znajduje się skrzynka, wtyczka z poniższymi pinami, aby sprawdzić obwody?

Moze ktos mnie odpisac na to pytanie? Chcialbym jutro posprawdzac sobie wszystko, a tu nik mi nie napisal co to za wtyczka, kostak i gdzie sie znajduje

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez reactor

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.