Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest korn

regulacja reflektora

Recommended Posts

Guest korn

Witam. Nie wiem jak poradzić sobie z przednim prawym reflektorem, nie mogę wyregulować jego wysokości. Gdy okręcam śrubą odpowiedzialną za wysokość do okręca się ona, nie powodując zmiany wysokości świecenia. Po wymontowaniu lampy przyjrzałem się jej dokładniej, przez otwory służące do zmiany żarówek, śruby się okręcają natomiast nie ma żadnej reakcji. Wszystko całe plastiki, które kończą śrubę całe, na oko wszystko w porządku. Nie chciałbym odklejać szkła, (rozpoławiać)lampy bo pewnie później trudno ją uszczelnić. Nie wiem co robić.

Najlepiej wsadz rękę przez te otwory na żarówki i sprawdz czy lustro jest lużne. Musiała ci ta śruba wyskoczyć od regulacji albo coś pękło.

Please login or register to see this quote.

a co do rozklejania to nie jest tak trudno uszczelnić, klej do szyb i do dzieła ...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja miałem to samo, przy regulacji powykrecały sie sruby, tak ze powychodziły z tych plastikowych kołek (trybkow) od zewnatrz i od srodka lampy przy drogowym.Nie ma zadnej mozliwosci ich powkrecac spowrotem, no chyba ze sleczec z wyjeta lampa cały dzien. Ja swoje rozebrałem, przy okazji je malujac i poprawiłem to wszystko.

to i ja napiszę coś od siebie - a praktycznie to juz było napisane wczesniej

kolego tak kręciłeś, aż skończył się gwint i wykręciłeś tą regulację

wyciąg lampę, ROZKLEJ - nie bój się tego, poskładaj wszystko, uszczelnij i złóż

ja juz rozkleiłem wiele lamp i nie jest to trudne (zwłaszcza w przedliftach)

Guest korn

Skoro nie ma innej możliwości, będę zabierał się za "rozklejanie", widziałem że lampa połączona jest trzema metalowymi obejmami, (spinkami)nie wiem czy po ich zdjęciu, podważanie szkła np. śrubokrętem nie uszkodzi go, chyba że trzeba je rozklejać jakimś rozpuszczalnikiem, zupełnie nie wiem jak to zrobić?

po to jesteśmy na forum aby sobie pomagać !

/emoticons/default_excl.png" alt=":excl:">

Please login or register to see this link.

jak przecyztasz ten temat będziesz wiedział wszystko !!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

(ja rozklejałem podgrzewając suszarką do włosów, a inni opalarką, bądź piekarnik/pudełko)

jak cos to pisz

Mialem podobny problem jw. Ale poszedlem moze troche na latwizne i zamiast rozszczelniac lampe, lekko ponaginalem blaszki na żarówce tak aby swiecila pod odpowiednim katem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i gotowe