Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
flybird

Jakie opony polecacie ?

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar zakupić nowiutki komplet letnich oponek... lecz nie wiem jakie. Różne źródła różnie podają.... oczywiście chodzi mi o oponki w ludzkiej cenie , a nie takie po 400 pln za sztukę.

Na ogół proponują mi : Barum Bravuris 195/60R14 86 H czy Uniroyal RainExpert 195/60R14 86 H a co wy panowie byście polecali ? Czekam na Wasze opinie itp ... bo tak w ciemno kupować byle co to się nie opłaca....

Pozdrawiam VectroManiaków xD

tu sobie poczytaj

Please login or register to see this link.

po opiniach można sobie co nie co wywnioskować, osobiście polecił bym Ci uniroyale rainsporty 2 ale w cenie przewyższającej Twoje założenia

pozdro

ps. vredensteiny są ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja od kilku kompletów jeżdżę na Dębicy.

W kadecie na lato miałem Passio 2, ojciec w Astrze też ma letnie Passio 2, na zimę do Vectry kupiłem Frigo 2, a na lato kupię Furio.

Jak narazie na Dębicę narzekać nie mogę, wszystkie oponki jak na moje jeżdżenie (głównie miasto, czasem jakaś traska, jazda normalna, ani nie zamulam, ani nie wariuję) to spisują się całkiem całkiem. Cena też jest przystępna.

Jak czytam opinie to konkurencją dla Dębicy jest Barum, ale gdzieś widziałem opinię kogoś, kto miał dębicę, ale musiał już wymieniać. Opinie namówiły go na spróbowanie Baruma i potem jednak żałował.

W Passio2 zauważyłem jedynie, że na deszczu bardzo szybko się blokują przy hamowaniu więc trzeba uważać - dlatego teraz postanowiłem sprawdzić Furio, bo raz, że są już kierunkowe, dwa podobno dobre opinie mają jeśli chodzi o aquaplaning.

Polecam stronkę www.motoopony.pl - konkurują z oponeo i przeważnie wychodzą korzystniej. Dla porównania taką Furio 185/65/R14 mają za 157zł, gdzie oponeo ma za 163zł (4*6=24 = z dwa wentyle już za to są

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Ja polecam Continental jak dla mnie najlepsze opony .

na 14" kup 185/65R14 bo to chyba jeden z tańszych i typowych rozmiarów

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja polecam Fulda ECOCONTROL w tym rozmiarze w rozsądnych pieniądzach jest. około 150 zł sztuka. jeśli dobrze pamiętem to koło 2 letni bieżnik. i dodatkowo kolega dał mi namiar na tani sklep z oponami www.krispol.net ja osobiście kupuje na www.opony.pl

Guest michpanek

Toyo Proxes CF1 195/65/14 nowe na allegro sa po 180zł (cos link mi sie nie chce wkleic) Cena niewygórowana myśle a napewno bedziesz zadowolony. Kumpel mial w astrze II takie kapcie i byla rewelacja.

Guest Tomasz666

Polecacie opony których nie ma w rozmiarze 195/60/14

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Takze sugestie zmiany rozmiaru na mniejszy lub inny uwazam za bezcelowy, sam jezdze na katalogowych 195/60/14 i na wezsze bym nie zamienil.

W tym rozmiarze to chyba tylko

Please login or register to see this link.

mogę polecic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> produkcja 2010 i dobra cena.

Ja polecam oponki Fulda Carat Progresso, są dostępne w rozmiarze 195/60/R14 (cena jest wg mnie przystępna jak na jakość, jaką oferują - ok. 210zl/szt). Ja osobiście mam rozmiar 205/55/R16 i sobie chwalę.

a koledzy rozmiar 195/50/r15 dobrze sie jezdzi na takich? ma ktos taki rozmiar w VA

195/50 r 15 to nie jest zamiennik do vectry powinno być 195/55 r 15 lub 205/50 r 15. kiedyś miałem założone w viki A tak jak piszesz 195/50 r 15 ale nie polecam auto traci dużo na komforcie i licznik dość sporo przekłamuje.

Polecam Dunlopy SP Sport200. Dobrze sie spisuja zarówno na mokrej jak i na suchej nawierzchni. Moze nie sa z tych najtanszych ale godne uwagi.

dzięki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest S

Polecamy nexeny nie mam do nich zadnych zastrzeżeń a cena rewelacja