Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nem

Przewody zapłonowe

Polecane posty

Gość Nem

Moje przewody zapłonowe już się wysłużyły, dziś przez nie nie palił 1 gar i wiadomo co się z tym wiąże natychmiastowy spadek obrotów i silnik gaśnie.

Możecie mi polecić jakąś dobrą firmę? Nie wiem czy wybrać : BOSH, NGK, JANMOR. Może ktoś ma doświadczenie?

NGK

Bosch

Janmor to nie wiem

Jak masz gaz to NGK

Edytowano przez dexter23pl

Gość Nem

Nie mam jeszcze, ale będę miał, czyli NGK 1:0. A tak z ciekawości to wie ktoś co ile się je przeważnie wymienia?

Janmor omijać szerokim łukiem. Kable nawet 10000 nie wytrzymają. Szczególnie do gazu odradzam. Miałem bo nie poczytałem a ludzie ostrzegają przed tym badziewiem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Gość Nem

Dzięki, teraz na 100% nie kupie Janmora przewodów. Jeszcze BOSH i NGK mi został, rano zdecyduję i kupię.

w Twoim wymienia sie jedno piwo. Boch, ngk, do gazu swiece denso.

myślę, że powinieneś wyszukiwarkę zagonić do roboty

było z pińcet razy

czy ktos moze mi cos wiecej powiedziec na temat kabli Kerr nelson? Prosiłbym o opinie tych którzy na tym jeździli.

niespecjalnie usmiecha mi sie wydawać 400 zł na ngk rc 408 czy cos tam. Na akcjach znalazlem tez ngk op 1206 chyba za 245 które niby zostały zastąpiane wlasnie tymi rc 408. Czy ktos wie czym sie one róznia? Budową, długoscią, czymkolwiek...?

Okazało sie ze moje kabelki bosch, wytrzymały zaledwie 2.5 roku czyli jakies 50 tyś km( ewidentnie widze iskierki, jak mi sie uda skabinować lapka to postaram sie nagać filmik w czasie jazdy z kamerką pod maską, moze dopatrze sie jakis przebić na cewce bo to ją wczesniej podejrzewałem ale nie chciałbym tego bardzo) biorąc pod uwagę ze fabryczne wytrzymały 11 lat troche jestem niezadowolony. Zastanawiam sie jednak czy wina za szybsze zuzycie kabli zapłonowych nie odpowiada rozcięta osłona (ten węzyk plastikowy w ktorym były fabrycznie) Doczytalem sie gdzies ze lepiej osłoniete przed temp kable dłuzej działają prawidłowo tylko czy w v6 robi jakąś rózniece czy te kable sa osłonięte jak to wszystko i tak niemal lezy na pokrywach zaworów?

Edytowano przez SNOWSURFER

RC 408 od OP 1206 róznią się długością, ponieważ te pierwsze są dedykowane do Vb, a te drugie do Omy, przewaznie te drugie są spotykane ponieważ są tansze, noi potem sie walają wężykiem po pokrywie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

sorki snow

jakie 400 za NGK ??

ja dalem 260 zeta z przesylka

tydzien temu kupowalem czy cos kolo tego

niby od omegi i sintry 3.0

ale kable nie sa za dlugie

na moje sa akurat

BTW

Snow znowu zaczales temat o czyms o czym juz pisano

sa tematy o kablach i to kilka

po co nastepny ?!?!?!?!?!

zglasam ten fakt do moderacji

jaja sobie robisz z nas i z regulaminu

Edytowano przez gawlak

spokój mitu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

pójdźmy na kompromis - temat łaczę z istniejącym o kablach

Snow pierwsze wytrzymały 11lat bo to było Beru i za "troche" inną kase

A jak jeszcze auto na gazie chodzi to kable kończą sie nieporównywalnie szybciej.

no tak ale nie jezdze na gazie:) myslałem ze ten bosch jednak pociagnie wiecej niz 50 tyś

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy 2.5 roku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kup nowe kable Beru, nowe świece i nową cewkę tak jak jest w fabrycznym aucie.

Potem zmieniaj świece regularnie to jest szansa że kolejne kable pochodzą 11lat

Tyle ze nie ładuje sie takiej kasy tylko kupuje coś tańszego i zmienia częściej.

Tym bardziej że raczej 11lat tym autem już jeździć nie będziesz

Ja jak zmieniałem kable i świece w swoim V6 to zastosowałem kable Magnecor

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a świeczki irydowe ngk, noi nową cewke BOSCH. Nie wiem w jakim stanie był stary zestaw, ale odczułem znacznie różnice, nie szarpie od wolnych obrotow przy pszyspieszaniu i lądniej się wkręcał noi spalanie spadło.

wlasnie szukalem beru i nie znalazlem w do v-ki opla:( hurtownie nie maja w ofercie. Wiem ze najlepiej byloby wymienic wszystko ale chwilowo szukam pracy:( i narazie pojda kable do wymiany ze swiecami, cewka pewnie nastepna w kolejności choć chyba najlepiej byloby wszystko wymienić na raz...

No nic, chyba jednak zakupie NGK OP 1206 za 245, kerr nelson są za 210 wiec chyba warto dopłacić te 35 zł

Hołek, ja ze spalaniem nie mam problemu bo przy moim sposobie jazdy i godzinach w jakis jezdze zamykam sie spokojnie w 10 litrach a i udawało mi sie zejsc nawet do 8.4 po 21:00 (ursynów - marki) a nawet 6.7 jak mialem az pod dom zielona fale (70 km/h równiutko cały czas)

Tu nie chodzi, ze głowny cel ma byc spadek spalania, bo to efekt przy okazji, a celem było spokój na dłuuuugi okres, wymieniałem komplet z górnej pólki i mam luz blus.

ja tez wymieniam wszystko na górna pólke ale tymczasowo moje musze niestety zbastować bo ciagle mam problem z pracą

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zawsze tak sie dzieje ze sypac sie zaczyna jak pojawiaja sie problemy finansowe

BTW, Hołek ile zapłaciłes za te magnecor? Znalazlem cene katalogową ok 670 zł za 8 mm i 771 zł za 10 mm kabel

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.