Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest krystiano2014

problem z cisnieniem na cylindrach

Recommended Posts

Guest krystiano2014

witam serdecznie zauważyłem ze moja vectra bierze dużo oleju tj jakiś 1l na 500km.Auto nie straciło wcale mocy ani nie kopci z rury.dlatego też postanowiłem zmierzyć cisnienie pod świecami i na 1i4 mam po 10 a na 2i3 po 14.co to może byc za usterka ze bierze tyle oleju i jest takie dziwne cisnienie?

Przykro to pisać ale Twój silnik jest na wykończeniu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do wymiany pierścienie na tłokach, przy okazji szlif oraz wymiana uszczelniaczy, czyli ogólnie niestety czeka Cię kapitalka.

Guest ozi

morzesz mieć też zawory wypalone , i uszczelniacze na trzonkach zaworowych, jak kolega wyżej napisał może to być tez przyczyna pierscieni

Guest maxdredi

moj x16xel '95 175tys km:

1- 130/120

2- 170/170

3- 170/170

4- 150/160

Moze ktos mi powiedziec jakie sa konsekwencje takiej roznicy sprezania w poszczególnych cylindrach?

Silnik pracuje rowno, nic nie dymi, moc raczej tez jest OK.wymienione zostaly niedawno uszczelniacze zaworow i silnik nie lyka ani grama oleju...

Ile jeszcze tys km moge przejechac na takim sprezaniu? (Autko chce jeszcze zatrzymac na ok 3 lata- ok 70tys km.)

pozdrawiam !