Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest jarekgdansk

drgania kierownicy i problem ze wspomaganiem

Recommended Posts

Guest jarekgdansk

Witam

Od kilku tygodni (2-3) mam taki problem - przy różnych prędkościach (brak jakiejś reguły) kierownica drga dość mocno i dodatkowo przy skręcaniu lekko przeskakuje - normalnie tego bym nie wyczuł ale po drganiach zwróciłem uwagę, że jak lekko skręcam to wyraźnie wyczuwalne sa takie lekkie przeskoki - nie przechodzi płynnie tylko takimi przeskokami (auto skręca bez problemu). Dodatkowo od czasu do czasu szwankuje wspomaganie (dotą w przeciągu tych 3 tygodni zdarzyło się moze z 5 razy) - skręcam kierownicą i nagle koniec wspomagania jakis taki opór i wtedy na siłę muszę skręcić kołami (stres to był na rondzie jak nagle w polowie się skończyło wspomaganie)

Czy ktos może podpowiedziec co to może być? Może jakiś trop

Bylem u mechanika i wymienił mi tylko uszczelniacz wału z przodu (bo popuszczal olej) ale tak mówił, ze nie widzi zadnych śladów wycieku na układzie kierowniczym czy by coś z pompą sie działo. Może ktoś ma jakiś pomysł - moje autko to Vectra B kombi diesel z silnikiem 2.0 z 97 r.

pzdr i dzięki za pomoc

z tym skręcaniem i oporem mam to samo ;/ i tez nie wiem czemu tak się dzieje...

ja bym obstawial magiel...

Guest jarekgdansk

A czy może ktos sie orientuje czym moze byc spowodowane uszkodzenie maglownicy ?

Przebiegiem i zmęczeniem samochodu, magiel po prostu się zuzywa, w vectrach ok. 180-220 tyś km trzeba regenerować ( z reguły ).

a jak skręcasz na maksa w prawo czy w lewo i dajesz w "pedał" jest zgrzytanie ?? jak tak to na moje przeguby... a drganie kierownicy jedź do wulkanizacji sprawdź wyważenie + ciśnienie w kołach oraz czy nie masz krzywych felg

w jeśli chodzi o wspomaganie to może pompa już się skończła

mi też ciężko chodzi kierownica i też nie ma na to jakiejś reguły po prostu raz jest ciężej a raz lżej może wymiana paska klinowego i wymiana płynu wspomagania coś da bynajmniej ja tak będę próbował

Guest jarekgdansk

Dzisiaj dopompowałem koła na ciśnienie poprawne 2,1-2,2 z przodu i 2,8-2,9 tył. Drgania kierownicy ustały

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki wielkie

Zobaczę jeszcze te wspomaganie jutro jak chodzi na dluzszej trasie moze tez bedzie OK

pzdr

i dzięki !

Czy może mi ktoś powiedzieć jak to teraz jest z tym płynem do wspomagania

Please login or register to see this link.

z linku wynika że jest on zastępstwem wersji 2/3 a co z kolorystyką płynu mój wygląda na żółty

Ja lalem chyba czerwony ... ?

Witam!

u mnie ostatnio też problemy ze wspomaganiem, podmieniłem już pompę ale niestety nie pomogło, więc wygląda na magiel i oprócz ciężko kręcącej się kierownicy jeszcze bardzo nierówności drogi przenoszą się na koło kierownicy co pewnie też może wskazywać na przekładnię

I tu moje pytanie, gdzie dobrze robią przekładnie we wrocławiu???

to jaki powinien być kolor tego płynu u taty w x18xe jest czerwony a u mnie to kit wie jaki to kolor wygląda na żółty

nie spotkałem w VB żółtego - we wszystkich czerwony był

czyli jakaś faja wlała byle co i pewnie dlatego mi tak kiera ciężko chodzi ciekawe czy to w ogóle płyn od wspomagania jest możesz mi powiedzieć jak całkiem opróżnić układ od tego badziewia czytałem że po zlaniu z zbiornika uruchamia się silnik i powoli kręci kierownicą wtedy wypluje resztki syfu nie wiem ile w tym prawdy bo nie chce pompy zajechać