Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

eclipseFFM

Spalanie Silnik 1.9CDTI 150 KONI

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wszystko zalezy czy masz dobrze ustawiony komputer i zaprogramowane opony. Jesli opony sa ok, a komp np zaniza Ci o 0.5 litra to mozna to poprawic np techem albo op comem ze wyliczenia z kalkulatora a z BC beda różniły sie o np 0,2 albo i mniej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

To bardzo fajnie. Nie wiem czy w passku jest taka mozliwosc, ale u mnie fabrycznie zawyza tylko o ok 0.2l

Edytowano przez Jericho

Moja viki zdt, kapcie 215/50/17; spalanie wg kompa na 20kkm pokrywa się (prawie) idealnie z tym co zapisywałem w motostacie. Prędkości pełne wg licznika 130, 150 i 180km/h; kole 150-200kg bagażu + ja (75kg) + pół zbiornika ropska (Shell w UK); mierzone na płaskim terenie na autostradzie w Beneluxie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

No ja usrednilem piszac wtedy ok 1 l

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jakby nie patrzec to spalanie pow. 10l/100km przy predkosci 180km nie jest TUTAJ norma

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak pisalem, ja niestety nie moge u siebie na razie sprawdzic. bo nie mam warunkow

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, chyba zebym specjalnie w nocy wyjechal

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Opony mam 205/55 R16. Nie patrzylem czy spalanie na kompie pokazuje prawidlowo, natomiast jesli chodzi o ilosc spalonego paliwa to ostatnio zweryfikowalem i zgadzalo sie z dokladnoscia do 0,2 litra na caly bak (juz mi migala kontrolka niskiego stanu paliwa)

W poście 118 napisałem, że Auto pali przy 180 około 10-12L.Zaczęła się dyskusja na ten temat.

Miałem okazje to sprawdzić i jest 8-9L w takim mniej więcej przedziale u mnie.

Wiec korekta.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Chyba przesadziłeś....dolne wskazanie można kasować dowolnie w każdej chwili...coś nie wydaje mi się rzeczywiste to spalanie

/emoticons/default_klaps.gif" alt=":klaps:">

Edytowano przez kberest
Nie cytuj zdjęć

Dobra, następnym razem skasuję tylko dane o spalaniu i palnę fotkę w czasie hamowania silnikiem z wynikiem 0 - towarzysz Stalin raz powiedział mądre słowa: w kłamstwo wierzę, w prawdę nie.

Po kiego grzyba mam wstawiać fałszywe wyniki? Tyle pokazał BC i tyle jest, no chyba, że powyżej pewnej prędkości BC nagle źle liczy; zresztą w moje średnie spalanie (5.7 a nie to co pokazuje sygnaturka) i tak mało kto wierzy, więc w sumie jakoś to przełknę.

@ kokosz1981 spalanie jakie masz jest jak najbardziej do osiągnięcia chociaż to nie łatwe.

Żeby być całkiem pewnym to sprawdź jeszcze w ustawieniach komp.czy czasem nie masz ustawionych złych obwodów kol co wpływa na wskazania BC.

Jeśli masz np.w BC ustawione 198cm. a jeździsz na mniejszych kolach to wskazania BC będą zaniżone i odwrotnie.

No chyba,że wskazania BC pokrywają się z dystrybutorem.

Edytowano przez Ireneusz3901

A mi z twoich danych wychodzi 5,99l/100km

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:

"Ten pojazd przejechał 30 708 km i zużył 1 842 l paliwa".

A w sygnaturce to uzupelnij przebiegi miedzy tankowaniami i powinno ci lepiej wyliczyc.

Edytowano przez Jericho

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

chyba coś źle liczy na mój rozum bo tak:

1) kupiłem auto z saharą w baku, było najwyżej 2litry;

2) liczba zatankowanego ropska to wspomniane 1842, ale to jest gdy ostatnio zatankowałem do pełna, czyli źle bo, nie startowałem użytkowania auta z pełnym bakiem;

3) czyli faktyczną liczbą zuzytego paliwa powinno być 1842-48.80 (ostatnie tankowanie)= 1793 (dla uproszczenia), a nawet kilka literków mniej (patrz pkt. 1)

Tak więc 1793/30708 = 5.83, także jest jeszcze mały błąd.

Chyba, że coś źle kapuję bo po nocce jestem

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Edytowano przez kokosz1981

Trasa Rybnik - Dziwnów - Międzyzdroje - Dziwnów - Rewal - Dziwnów - Świnoujście - Ahlbeck - Dziwnów

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> klima przez 100% trasy na 20/21st, A4 140 tempomat, reszta dróg do 120km/h ale raczej ok.90-110, przyspieszanie dynamiczne.

827,3 km z czego trasa Rybnik - Dziwnów to 4 osoby, bagażnik po brzegi, aż się "wylewało" a reszta to 4 osoby bez bagażu.

Według BC:

5,9 litra / 100km

48,7 litrów na całe 827,3km

Według kalkulatora/motostat.pl:

6,18 litra / 100km

zatankowałem 51,141 litrów

Wynik nie jest zły

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tym bardziej że rok temu zrobiłem prawie taką samą trasę tylko, że w 2 osoby i spalił 6,3 litra

Edytowano przez Supel

Mi w trakcie trasy do Niemiec według wskazań BC wyszła średnia 5,9 przy około 820 km, prędkość na trasie prawie cały czas to około 140km/h opony 225/45/17, a po zatankowaniu pod korek bo tak samo miałem jak startowałem wyszło mi średnio 6,4. Więc różnica jest i to 0,5 litra więc rozbieżność chyba będzie na każdym BC

Zawsze możesz skorygować wyliczane przez BC spalanie Op-Comem lub techem.

Zeszła niedziela… Umówiłem się w Przemyślu na 9:00 rano… Z Wrocławia to 7h jazdy (do Krakowa autostradą, dalej już drogą krajową)… Miałem obudzić się o 1:30 w nocy, ale zaspałem, w efekcie czego oczy otworzyłem o 4:24 rano… 3h spóźnienia na starcie, ale na mecie zredukowałem ten czas do 10 minut… Przybyłem o 9:10… Czas przejazdu to 4 godz. 46 minut… Pokonane 569,7km, spalone 45,09 litra ON… Prędkości: na autostradzie nie było mniej niż 200km/h, później jak to na drodze krajowej, raz żółwim tempem, później gaz w podłogę i ogień do 150-160km/h…

średnia = 7,91 litrów ON na 100km

Liczone po tankowaniach pod korek…

W opozycji do tego - 1,5 tygodnia temu, trasa Wrocław - Rewal - Wrocław (+ kręcenie sie na miejscu) zrobione na jednym zbiorniku... Spalanie 5,1 l na 100km... Dystans blisko tysiąc km...

Edytowano przez chemik
Zbyt duża rozdzielczość zdjęcia

@ chemik jesteś cool. :32:

Ja bylem w Piccalandi i wyszło 6,9 góry,korki,aftomat i gdzie się dało zloty sześćdziesiąt.

Gość freezersig

zawsze tankuje do pełna na paragonie zapisuje stan licznika.

Założyłem plik w arkuszu kalkulacyjnym i co tankowanie robię obliczenia.

Dodam ze jeździłem na 195/65/15 teraz jeżdżę na 215/45/17 i jest 0.4 - 0.6 [l] więcej.

i chyba wrócę do 195/65/15

Zalety 15' to:

1. mniej odczuwalne nierówności

2. spalenie mniejsze,

3. nie czujesz kolein.

4. cena zakupu nowej opony.

Wady:

1. Wygląd.

2. Gdzieś wyczytałem ze gorzej trzyma się drogi.

Edytowano przez freezersig

6.4 liczone z dystrybutora

Gość freezersig

W moim automacie ruszasz już od 900 RPM.

A przy spokojnej jeździe utrzymuje 1500 RPM.

a co panowie powiecie na spalanie w miescie w granicach 14l/100km przy sredniej predkości 23km ,miasto korki zimny silnik jazda 3km , 1,9 gts 150km automat ,czy to normalne ?

Gość miszek

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Vectry. Mam pytanie dotyczącego spalania mojego auta: średnio 7,3l/100km, na biegu jałowym 1,1l/h. Czy to aby nie za dużo? Ewentualnie jakie mogą być tego przyczyny?

jeśli masz automat to przełącz na N a nie na P.

Wyłącz wszystkie odbiorniki kli.radio itd nie trzymaj nogi na hamulcu.

7.3 ale nie powiedziales gdzie - miasto, trasa, czy mieszane

u mnie srednie z 19 tankowan - a byly to np w 100% trasa, 80% miasto itp wynosi 7,16/100km

Bez przesady, jest to 150 kucy, a VC swoje wazy... I nie gadajmy ze mamy 150 koni aby jezdzic przepisowo po 50 i 130 km/h (i te inne nakazy 40,70,90, itp ;P)

Edytowano przez Supel

Ireneusz ai ile tobie tak z ciekawości pali vectra w mieście

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem Vectry 1.9 CDTI 150 KM kombi od marca i mam pytanie do was związane ze spalaniem mojego samochodu. Jeżdżę tylko po mieście krótkie odcinki ze skrzynią automatyczną i komputer pokazuje mi 12,5 litra z tankowania na stacji wychodzi praktycznie to samo, podłączyłem samochód pod OPCOM i sprawdziłem dawki korekcyjne na wtryskach na trzech były wartości w normie ale na trzecim była wartość przekraczająca normę 1,5. Więc mam do was pytanie co może być nie tak ?. Tankuje na Orlen verve, opony 225/45 r17.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...