Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

eclipseFFM

Spalanie Silnik 1.9CDTI 150 KONI

Recommended Posts

A mi zaraz po zakupie to łykał 8,3 (automat), teraz już schodzę na 7,5 bo jakoś się nauczyłem już odpowiednio wciskać pedał gazu i też robi się cieplej na placu. Jazda głównie samemu lub we dwie osoby. Z reguły to miasto i krótkie trasy na nierozgrzanym silniku, no i trochę tras z miasta do miasta. Na autostradzie jeszcze nie sprawdzałem bo takowych brak. Ogólnie myślę, że w granicach 7-7,5 powinien mi palić to i tak uważam za bardzo dobry wynik - w końcu to kombi w automacie a i lekkiej nogi nie mam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Oczywiście podaję teoretyczne wartości z komputera - inaczej nie mam możliwości sprawdzenia.

Guest borsukrobert

mój pierwszy post

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jestem właścicielem viki od 3 tygodni.

Po pierwszym tankowaniu (jadza w mieście) wyszło mi spalanie na poziomie 7,4.

Drugie natomiast wyszło znacznie lepiej (wymiana oleju, rozrządu, delikatniejsza jazda) 6,5 znów po mieście + krótkie trasy.

Witam,

Co może być przyczyną różnicy w spalaniu pomiędzy kompem a rzeczywistym mierzonym licząc ilość paliwa i km ??

Na kompie pokazuje mi ok 6,7 a rzeczywiste 8, Jazda tylko po mieście.

Please login or register to see this quote.

Witam moze to byc spowodowane niedokładnym algorytmem w obliczaniu spalania przez komputer, w op-comie jak i z całą pewnością w techu jest możliwość wprowadzenia korekty spalania co powinno zbliżyć wskazania BC do rzeczywistych wartości spalania ja u siebie po ostatnim tankowaniu do pełna i obliczeniu spalania podniosłem o 0,6. Obecnie jazda mieszana tak jak pisałem wcześniej ale już z oponami 225 i po korekcie 6,4l w/g BC

Guest romseyman

Post numer 1

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Niedawno kupilem Vectre sri cdti 150KM. Autostrada przy predkosci 70 - 80 mil/h, co daje 112-128km/h - spalanie 5.47 l/100km, mierzone ''recznie'' od dystrybutora do dystrybutora ( wskazania BC sa dla mnie jedynie orientacyjne ). Skrzynia automatyczna, klimatyzacja wylaczona. Cisnienia w oponach nie sprawdzalem.

Czesc, chce tez wprowadzic korekte spalania op-comem w z19dt. Wchodze w tę zakładke i mam wprowadzic jakąs nową wartosc. Tam jest 0,0 jak wchodze. Jaką wartość mam wprowadzic jeśli komputer przekłamuje spalanie o 1.2 litra, czyli około 15%. Pokazuje np 5.6 a pali tak naprawde 6.8? Tam się wprowadza litry? czy procenty? czy trzeba dodac znak '-' lub '+ , czyli np wpisuje wartosc +15,0 ? lub +1.2 ? dzieki

ok znalazłem to tu:

Please login or register to see this link.

Edited by powsianka

Guest sirkondi

u mnie po wymianie kolektora, zachipowaniu, raczej ostrej jezdzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i zaladowanym ciągle ciężkim bagazniku spalanie 8,3. przed wymianą kolektora, z stojącym egr spalanie było takie samo tylko dynamika auta zupelnie inna. dla ciekawostki, przez tydzien przy odlaczonej turbinie spalanie spadło do 6,2

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

miasto (Warszawa - korki) - około 8 l

trasa (12 - 160 km/h) - 6,4 - 6,7

średnio (10 000 km) 7,1 l

Guest hammerton

Mam to was pytanie. Mam cdti 150KM vc kombi. Autmatyczna skrzynia biegow. Opony 235/45/17

Jaki wg was to auto powinno miec przedzial spalania w ruchu miejskim i na trasie?

Edited by hammerton

z tego co widze to ten dieselek w spalaniu to porazka, ale za to ma moc , przyspieszenie i przyjemnosc z jazdy. Moja Vectra C 1.8 140 KM , spali na trasie z 7.5 litra, ale wyprzedzac( przy wlaczonej klimie) to niemal modlitwa .

Przy tej prędkości, kiedy Twoja Viki łyka 7.5 to Z19DTH spala poniżej 6. Dramat?

diesel the best

nawet przy tem spalaniu bo czuć że się jedzie

i nie szuka sie Tira żeby za nim tyłek wąchać;-) i mniej spalić

Edited by paul69

mam to samo miasto minimum 8,5,trasa 6.7

Mój Signum, Z19DTH (150 KM), miasto 8,8 litra, w trasie jeszcze nie byłem, dopiero przetestuję...

Opony 205/55r16.

Mam mocniejszy silnik o mniejszej pojemności (miałem VB Y22DTR) ale pod względem spalania w zasadzie nic się nie zmieniło...

A masa samochodu się nie zmieniła?

Sądzę, że nie ma to aż takiego znaczenia bo to stało się "proporcjonalnie"...

Tak samo nie uwierzę, że VW (silniki 1,9 TDI) palą tylko 6 litrów... w mieście...

Zresztą kolega ma Passata m.r. 03 z takim silnikiem (101 KM pompowtrysk) i w mieście spalanie ma na poziomi naszych silników...

I to jest kolejny dowód na to, że diesla nie powinno się kupować do jazdy po mieście...

mój smok nie chce się zmieścić w 7l/100 w codziennych dojazdach do pracy, najczesciej jest to 7.2-7.3

poprzedni samochód czyli Laguna dci zadowala sie 6.2-6.3

tak wiec litr mniej

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

stylu jazdy nie zmieniłem, dalej leje tez ON verva

Guest freezersig

Nie wiem jak wy jeździcie ale ja przy przejazdach odcinków 3 km z domu do pracy spala mi :

Temp zewnętrzna poniżej 10 stopni C 9 L/100 km.

Temp zewnętrzna powyżej 10 stopni C 8,5 L / 100 km

Na trasie około 6.5-7.3 przy 140-150 km/h na tempomacie paliwo SHELL V-power

Więc nie wiem skąd u niektórych tak cudne wyniki.

nie są to wyniki z komputera tylko wyliczane od tankowania do tankowania

Edited by freezersig

Mnie ostatnio denerwuje wysokie spalanie które jest większe teraz niż przez okres zimowy + klima by szyby nie parowały. Od początku maja nie używam klimy, pusta paka (kombi), jazda tylko miasto silnik CDTI 1.9 150@180. Opony szerokie 225-45-18. Poniżej wynik komputera - miast i miasto + trasy. Czy to normalne przy pokazanych średnich prędkościach poruszania się ?

k2.jpg

A co wy chcieliście za wyniki przy średniej prędkości 20 km/h ? Przecież taka średnia prędkość oznacza więcej stania niż jeżdżenia.

Ze swoją również ciężko mi było zejść poniżej 8 litrów, ale w ostatnim tygodniu przeleciałem prawie 2tys km i to nie na jakichś wielkich trasach, po prostu drogi krajowe, kilkadziesiąt kilometrów po autostradzie, czasem stanie w jakimś korku w mieście czyli można powiedzieć ruch mieszany. Wynik 6,6 litra, średnia prędkość przypuszczam nie większa od 50 km/h.

Zastanawiam się na ile to zasługa wyrzuconego DPFa a na ile w miarę wysokich temperatur dzięki którym silnik z uwalonym termostatem i tak utrzymywał optymalna temperaturę pracy.

O mnie mowa? Zartuje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dwa lata temu przesiadlem sie z VB DTi na Passka B5 kombi TDi 101PS.

Spalanie troche mniejsze w miescie, na trasie podobne lub ciut wieksze. Ogolnie srednia wychodzi na korzysc passka.

Aktualna srednia z 34kkm to 6,1. Na trasie staram sie jechac 110-130km/h, a w miescie tak zeby nie tamowac ruchu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Please login or register to see this link.

Przyszla pora na zmiane auta. Priorytet tym razem to automat. Moze i VC, tylko ze silnik 2Turbo nie dostepny w automacie, a diesla juz za bardzo nie chce.

Edited by Jericho

Guest freezersig

Nie porównujcie jakichś 101PS czy 120PS do 150PS (te konie się skądś biorą.)

Bo jeszcze ktoś wyskoczy ze ma fiata 500 i mu pali 4,5 litra na 100km w miescie

Mój pali normalnie 9.0 l/100 km na mieście.

Ale jak się ścigam z wariatami z miasta to spalanie jak niżej na zdjęciu.

Mam problemy z Mercedesem AMG i LEXUS-em ale już nie długo.

(nie chce zmieniać samochodu tylko jeb_ąć ich kombi chyba się nie da mają grubo ponad 200 HP pomarzyć można)

Please login or register to see this attachment.

Edited by freezersig

Witam jedze od roku Vectrą C kombi 150KM moje spalanie mieści sie w trybie mieszanym około 7,2 - 7,5 l w mieście a w trasie mój rekord to 4,9 l przy 110 km/h i tempomacie. Mam takie pytanie jakie macie dawki wtrysków na biegu jałowym???

Please login or register to see this attachment.

Wygląda na to, że pada ci wtyczka trzeciego wtryskiwacza

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Co to znaczy "wtyczka" co można z tym zrobić ??