Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sid

Demontaż przednich drzwi

Polecane posty

Gość sid

Witam,

Mam problem z odkręceniem przednich drzwi ( Vectra "B" poliftowa ). Mianowicie poradziłem sobie z wiązką kabli wchodzącą do drzwi oraz z "regulatorem" drzwi, ale utknąłem na rozmontowaniu zawiasów ( dolny i górny ). Nie mam pojęcia czy ten trzpień który z nich wystaje trzeba wybić, wykręcić... ? Pomocy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

najpierw te plastiki powyjmuj

a potem wybij trzpienie

Gość sid

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dzięki za odpowiedź,tak też podejrzewałem, ale bałem się ich uszkodzić

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

A macie może jakieś patenty na wybijanie tych trzpieni - czego najlepiej użyć ???

stary trzpień wybijasz normalnie młotkiem od dołu - niestety na 99% idą w kosz, dlatego kup w ASO nowe - koszt minimalny.

Dodatkowo przy wybijaniu jak masz otwarte drzwi unieś za krawędź drzwi ku górze od dołu, tak aby nie wisiały, bo trzpienie ciężej wychodzą. - najlepiej jakąś żabą.

Ja łapałem trzpienie górny od spody dolny od góry wąskimi kombinerkami i pobijałem młotkiem, to jest lepszy sposób bo go nie zaklepiesz.

Gość sid

Dzięki za pomoc. Cała operacja zdjęcia i montażu zakończyła się pełnym sukcesem. Nawet udało się nie zniszczyć starych trzpieni. Ale za namową kolegi kupiłem nowe w ASO ( koszt faktycznie niski 2,90 zł / sztuka )

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pomysł z podniesieniem drzwi na końcu oraz z chwyceniem trzpieni kombinerkami jak najbardziej trafiony. Trzpienie wybiłem praktycznie bez użycia siły.

A macie pomysł na skrzywiony trzpień, którego nie idzie nijak wybić??

Edytowano przez krzysiak

W sumie nie patrzyłem jakie tam dojście, ale nie idzie go delikatnie rozwiercić?

Gość sid

O rozwierceniu można pomarzyć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dojście jest strasznie kiepskie. Spróbuj chwycić trzpień kombinerkami lub jakąś żabką i uderzaj młotkiem w kombinerki lub klucz. Ale najpierw lekko podnieś koniec drzwi na windzie - mega ułatwia prace.

Gość kane82

pytanko mam takie a propo drzwi no wiec ten regulator co trzyma dzwi w danym polozeniu jakis los to pospawal w srodku i po jakims czasie szlak mi to trafil udalo mi sie to z drzwi wyjąc ale za cholere nie wiem jak mam to teraz naprawic i wsadzic z powrotem czy rada to jedynie wymienic drzwi na nowe?tzn gole kupic?jak radzicie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mialem u siebie podobna sytuacje tzn.u mnie ten trzpien byl pekniety i za cholere nie mozna bylo go wybic.Do usuniecia go uzylem wkretarki katowej i wiertla.O ile dobrze pamietam to zaczelem od piatki,a skonczylem na osemce(oczywiscie mowa o srednicy wiertla).Poszlo w miare sprawnie.A sprzetu uzylem takiego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

"+" powędrował

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Prawdopodobnie będę musiał zmienić drzwi kierowcy a właśnie one mają coś nie teges trzpienie bo rok temu znajomy lakiernik nie mógł ich za nic wybić gdy chciał zdjąć drzwi po spotkaniu z sarną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.