Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Maskota

Czy krzywo postawiona chłodnica ma jakiś związek z drżeniem silnika przenoszonym na deskę i kierownice?

Polecane posty

Witam.

Mam taki problemik, a mianowicie drży mi cała deska rozdzielcza i kierownica, gdy jest silnik zimny. Jak się rozgrzeje to drgania są dużo mniej odczuwalne ale nie ustępują do końca. Drgania również bardzo czuć jak ruszam na pół sprzęgła bez gazu. Czytałem dużo o problemie drżenia w Viki, ale wszyscy raczej mieli problem z kołem pasowym, bądź napinaczem paska wielorowkowego. U mnie pasek idzie po rolkach bez zarzutu i nie drga na żadnym odcinku, więc postawiłem na poduszki ale po wymianie jednej, która była wyeksploatowana (ta przy ścianie grodziowej) stwierdziłem, że dalsza wymiana nie ma sensu. Zostały jeszcze dwie poduchy czyli: ta hydrauliczna z lewej strony auta która jest zupełnie sucha i ta z prawej strony, która jest podporą silnika i też nie ma co do niej się przyczepić. Zauważyłem natomiast, że w mojej Viki jest krzywo postawiona chłodnica. Widać autko z przeszłością hehe. Chłodnica jest tak przekosowana, że tylko jedna dona poduszka ją trzyma. W górne otwory w ogóle nie pasuje. Tak jak pisałem w tytule próbuje doszukać się powiązania tej chlodnicy z tym drżeniem. Kiedyś czytałem jakiegoś posta odnośnie drżenia i jeden z klubowiczów pytał się właśnie czy chłodnica jest dobrze osadzona, ale niestety teraz nie mogę tego odnaleźć. Gorąca prośba o pomoc w tej sprawie, może jakieś inne pomysły bądź rozwianie moich. Pozdrawiam wszystkich i czekam na porady

Gość ArturL

Może wpadać w rezonans z wibracjami silnika lub przenosić drgania silnika poprzez nieogumowane miejsce styku z podwoziem.

Edytowano przez ArturL

Gość likom44

Jesli gorne uchwyty z poduszkami gumowymi nie trzymaja chlodnicy a dolne nie sa zagiete i maja niezuzyte wkladki gumowe to prawdopodobnie przyczyna opuszczonych chlodnic sa poduszki miedzy sankami a podwoziem (podluznicami).najlepiej to zerknij pod spod, jesli nie ma oslony a jak masz to zdemontuj i sytuacja bedzie jasna. Ale jesli ta vectra ktora masz na fotce jest Twoja i kupiles ja w plocku to nieciekawie to wyglada.

No dzięki za podpowiedź. W sumie dziś zdejmowałem pokrywę pod silnikiem i w sumie to nie wygląda to tak źle. Po prostu Viki miała jakąś stłuczkę przodem i chłodnice wyskoczyły prawą stroną z dolnej gumy. Stoją teraz bolcem obok otworu na metalu i pewnie dlatego to drży wszystko. Zrobiłem po wymianie poduszki pod silnikiem już dwa tysiące i powiem, że jak się rozgrzeje do 90 stopni to drgania praktycznie ustają. W sobotę będę ją stawiał na swoje miejsce i napisze czy to był powód drgania.

No witam.

Pisze żeby poinformować wszystkich, że moja próba powiązania złego ustawienia chłodnicy z drżeniem nie wypaliła. W weekend pobawiłem się trochę i ustawiłem chłodnicę jak należy i nic to samo. Nie wiem co to może być? Jak jest zimny to bardzo drży deska i kierownica, a jak sie rozgrzeje to sie uspokaja ale jest odczuwalne drżenie. W innych postach czytam, że drżenie występuje w autkach gdzie są problemy z paskiem wieloklinowym ale u mnie idzie jak po szynach. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.