Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość radu1988

ręczny

Polecane posty

Gość radu1988

witam.

wiem ze ten temat poruszany byl juz na forum nie raz bo juz godzine czytam, ale u mnie jest takie cos.

wczoraj zmienialem nadkole lewe i zaciagnalem reczny na maxa, podniosłem samochod (oczywiscie zapomnialem poluzowac sróby) ale przez to zaobserwowalem takie cos ze jak zalowylem klucz na sróbe i zacząłem odkręcać to miale taki dziwny luz na tarczobębnie, taki ze klucz poszedl jakies 15 stopni i dopiero byl opór i moglem odkrecic. A przy tym taki sam trzask jak przy zaciąganiu recznego.

wieć co tam do cholery nie trzyma ze kolo niby trzyma a jednak jest luz. Czyżby jedna szczeka byla zdarta...

chyba musze to rozebrac, ale to jak bedzie cieplej...

U mnie jest podobnie z tym że na prawym kole.

Ostatnio nawet zaczęło mi już w bębnie walić, stukać, pukać podczas jazdy i myślę że szczęki to już się całkiem posypały.

Hamulca ręcznego brak na tym kole w ogóle.

W sobotę się za to biorę bo już strach z tym tak jeździć.

wszystko możliwe że okładzina na jednej ze szczęk się posypała

chyba że bęben stracił swój kształt i się jajko zrobiło, ale to raczej nie możliwe

Gość radu1988

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

słuchaj jak bys tam rozbieral u siebie to cyknij fotki jakies. A u mnie jest tak ze ten raczny jednak troche trzyma, ale jutro sprawdze jak zaciagne na asfalcie czy trzyma, bo rekoma to se mozna sprawdzic....

czyli na wiosne reczny i tuleje pływajace(bo prawa juz slychac, i nie wiem czy wymienic po obydwu stronacz czy jednej, jak mowiecie?)....bedzie co robic...

Fotki strzelę bo myślę że te szczęki to mi się wysypią z bębna już teraz.

Co do hamulca to też mi jeszcze do niedawna trzymał jako tako ale na podnośniku można było ruszyć kołem przy zaciągniętym ręcznym tak jak piszesz.

No i było te walenie w tym bębnie przy zaciąganiu ręcznego - tematów zresztą jest trochę o tym na forum.

Co do tulei to jak robić to od razu z lewej i z prawej strony.

Nie masz pewności czy za mieś. lub pół roku nie pójdzie z drugiej strony następna.

Pozdrawiam

Gość radu1988

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

juz mam...

No i jestem po wymianie szczęk hamulcowych.

Tak wyglądały po ściągnięciu bębna

Jednej okładziny to prawie już w ogóle nie było. Został ino kawałek na szczęce - ten widoczny.

Resztę chyba zmieliło

I porównanie; stare kontra nowe szczęki.

Po wymianie nastała cisza w bębnach i wewnętrzny spokój ducha że w trakcie jazdy może zablokować koło :29:

Po wymianie nastała cisza w bębnach i wewnętrzny spokój ducha że w trakcie jazdy może zablokować koło :29:

Właśnie parę dni temu teściowi w megance rozsypało szczęke zablokowało kółeczko i oponka do wyrzucenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.