Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość krzysiekchl

Czekam na opinie-jak się jeździ na 17'' calowych kołach pod VB

Polecane posty

Gość krzysiekchl

Powiedzcie mi - jak Wam się na jeździ na 17 calowych kołach? Czekam na opinię tych co już trochę jeżdżą - w sensie jak z zawieszeniem i prowadzeniem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeździ się super. Poczytaj sobie temat o kołach, jest tego sporo.

znalezienie czegos na forum ostatnio wcale nie jest takie oczywiste... jak wiesz gdzie szukac zapodaj linka kolego:)

witam ja już jeżdzę 2 lata opony 215/45/17

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> i jestem zadowolony viki dobrze trzyma się drogi i wyglada super jedynie trzeba sie przyzwyczajic do kolejin ale mnie to już nieprzeszkadza juz sie przyzwyczajiłem i narazie felgi nie uszkodzone tylko trzeba sprawdzać ciśnienie zeby bylo odpowiednie :33:

a reszte poczytasz tu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ja już jeżdżę od 2005r ( od kiedy kupiłem furę ) i wielkiej różnicy w komforcie nie czuję między zimowymi 15" a w zawieszeniu do tej pory wymieniłem tylko dwa sworznie wahacza i dwie końcówki drążków kierowniczych (przód)

Gość womar

Jak mozna nie czuc roznicy miedzy 15 a 17 cali??? Sam mialem zalozone 17 stki i po przejechaniu 1 km "podziekowalem" i wybralem 16 nastki. Jest duza roznicy w komforcie jazdy na zimowych 15" a letnich 17" wiem bo przerabialem to.Nawet na 16 nastkach czuc roznice pomiedzy 15"... Dlatego u siebie wybralem optymalny wariant czyli 16 cali.

Przecież w podpiętym temacie o kołach mozna znaleźć w zasadzie wszelkie informacje. Dodam że ja równiez jezdze na 215/45/17 plus spręzyny irmscher'a i samochód świetnie się trzyma drogi, wydaje mi się wręcz bardziej komfortowy niż na zimowych stalówkach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Co do zużywania się zawieszenia to wiadomo trzeba omijać dziury ale tragedii nie ma. Warunkiem jest stosowanie ogyginalnych/wysokiej jakości części zamiennych bo inaczej to faktycznie moze szybciej siadać.

Wiemy, że przerabiałeś to na dystansie jednego kilometra ale to jest moje zdanie. Jak mógłbym ci doradzić to załóż do auta 14"

bez jaj ze nie ma roznicy miedzy 15 a 17

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

roznica jest i to spora

na lato mam 17 na zime 15

i roznica jest odczuwalna

nie tyle co koleiny ale i komfort spada

i nie jest to kilka kilometrow tylko kilkadziesiat tysiecy porownania

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość toMirek

Ja tez jezdze na 17 225/45. i roznica jest bardzo duzo chocby w samym przyspieszaniu.ja mam zaledwie silnik 1.8 i czuc po aucie ze ma troszke ciezko sie zebrac.Bo jak smigam teraz na zimowkach to lece sobie jak bogaty zadbe dziurki ,koleiny nie przeszkadzaja.A jak załoze 17-nastki to juz komfort jest inny ale zato trzymanie na prostej rownej drodze jest bez porownania(słychac tylko szum opon)i oczywiscie zeby zachowac felgi w dobrym stanie nalezyuwazac na krawezniki i dziury;)

obecnie po naszych drogach jezdzi się tragicznie

Gość Rafał GWE

jeżeli twoja navi pokazuje dziury to pewnie na 17" będzie git

Obecnie to sie smiga na stalówkach

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Miejmy nadzieję ze połatają to wszystko do kwietnia/maja. Choć po tak ostrej zimie to jest naprawdę kiepsko. Natomiast wracając do tematu to auto na dużych,szerokich kołach jest stabilniejsze. Na 185/70/14 jakoś tak się telepie samochód, a na szerokiej gumie nie wpadam we wszystkie dziury i stąd wrażenie "większego komfortu" choc wiadomo ze na oponach z duzym profilem poprzeczne nierównosci i rózne dziury są wybierane przez oponę i się bardziej "płynie" w porównaniu do niskiego profilu kiedy wszystko idzie na elementy zawieszenia.

Podepne się pod temat to już nowego nie będę tworzył, witam kolegów, jakie macie ciśnienie w swoich oponach 17? Przeczytałem w tym kompedium wiedzy o oponach że na przód 2.8 a na tył 2.5, nie jest to trochę zbyt dużo?

Gość womar

Wole jezdzic komfortowo na zimowych 15 stkach, niz lansowac sie taczką na 17 stkach

Co innego jak VB wyszła fabrycznie na 17''

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wtedy mozna zapomniec o stalowkach 14 czy 15 cali, a wtedy tez jest lans?

bez obciązenia producent podaje cisnienie 2,4 przód i 2,2 tył w przypadku 215/45-17

Gość krzysiekchl

lans by był jak by weszły dwudziestki a siedemnastki po prostu ładnie wypełniają nadkola, jednak chyba zostanę przy 16tkach

20'' ma u siebie woocash o ile mnie pamiec nie zawodzi

wiec wchodza do VB

Skanowałem z mojej książki:

Nierozumiem, czemu z tyłu ma byc wieksze cisnienie niz z przodu, przeciez to niewytłumaczalne w przypadku jezdzenia bez obciązenia. A druga sprawa, ze moja instrukcja mówi mi o innych wartosciach cisnienia niz w tej tabelce.

Tabela zgadza się z tym co mam na klapie wlewu paliwa (Y22DTR - 215/45R17 kombi).

Zauważyłem u siebie że opony z tyłu przy wartości 2.6 przez 3 lata zużyły się bardziej po środku dlatego w tym roku będę musiał opuścić do 2.4 - 2.3

Przód OK

Edytowano przez piotrek6666

Ja latem popylam na 16" a zima 15" i różnica w komforcie jest odczuwalna. Myślę że 17" ładnie wygląda i to tyle z pozytywów.

Szczerze mówiąc też nie wiem. Osobiście pompuje gazem 2,5 przód i tył (215/45/17). A zimowe 15-stki tak jak w intrukcji.

Jak doczekasz do kwietnia to wpadnij do Łodzi to Cię przewiozę po dziurach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> podejrzewam, że jednak odechce Ci się 17-stek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Osobićie wytrwale czekam na poprawę stanu naszych dróg

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> na trasach które robię jest całkiem dobrze a po Łodzi biorę auto na plecy i jakoś się jeździ... chodzi :41:

Edytowano przez kobe

Gość krzysiekchl

W łodzi jestem co tydzień - szkoła - wiem jakie są dziury - w Kutnie też mało atrakcyjnie jest - jednak wiosna pójdą 16 - wszystkim dziękuję - temat do zamknęcia

szkola? to mlody jestes, nie poddawaj sie, bierz 17

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.