Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
szpieg

Stukanie w tylnym zawieszeniu

Polecane posty

Prosił bym o pomoc .sprawa przedstawia się tak że jak jadę po prostej drodze to nic nie stuka a jak wchodzę w zakręt z tyłu wydobywa się stukanie . podnosiłem tył i jak ruszałem za koło to czuć delikatny luz. czy mogą to być tuleje pływające czy bardziej obstawiać na awarie łożyska dodam że nic nie buczy podczas jazdy.Vectra b 1.8 16v 96r remont zawieszenia był robiony przy stanie licznika 120tys a teraz ma przejechane 168 tyś. ostatnio wymieniałem gumki na drążku stabilizacyjnym bo były wybite. i po wymianie zaczęło stukać .

kolego mam to samo u siebie, pokonując ostrożnie zakręt nic nie słychać... jadać już znacznie szybciej zaczynają się stuki - tuleje pływające na bank do wymiany, poza tym miałem to samo zjawisko w poprzedniej VB

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez matrox

Gość korn

Również stawiam na tuleje pływające. Gdyby to było łożysko to podczas pokonywania zakrętów narastałoby huczenie a nie stukanie. W mojej vikib przerabiałem taką samą historię najpierw gumy na stabilizatorze a po 15 tyś. przyszła kolej na tuleje, właśnie wróciłem z przeglądu. Też mi stuka na nierównych zakrętach.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dzięki koledzy za pomoc .

Mam to samo i już wiem,że to tuleje.Jestem na etapie robienia sciągacza i ich wymiany.

Polecam wymieniać tuleje kompletami, najlepiej 6 od razu. I wtedy będzie spokój. Po jednej nie ma sensu

A ma ktos moze dokladna instrukcje ze zdjeciami jak to wymienic.Byla by bardzo pomogna.Tez zamierzam wymienic tulejki.

Edytowano przez vici b

Instrukcja jest z zaprzyjaznionego forum.

Z tym,ze tam gośc sciągał wahacze:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość womar

Tuleje plywajace to raz, dwa gumy na wachaczach oraz trzy-gumy na amortyzatorach (dolne i gorne)

Gość hoohoos

Ja mam natomiast taki problem, jak było ciepło było słyszalne stukanie w tylnym zawieszeniu( jak się jechało wolno, przy większych prędkościach niesłyszalne), było nawet dziwne skrzypienie z tyłu jak się wsiadało do auta. Jak przyszła zima, temperatury spadły - to jak ręką odjął. Nic nie było słychać.Wszystko ok. Teraz gdy znów robi się cieplej zaczyna mi znów stukać z tyłu. Co może być przyczyną?

Gość Rafał GWE

hoohoos miałem latem to samo ,najbardziej skrzypiało na progu zwalniającym ,przyszła woda i ucichło -- przednie tuleje ,dzisiaj je wymieniałem na samochodzie ,jutro rano śmigam na geometrię Nie polecam wymiany według powyższej instrukcji- szkoda czasu na zbędne czynności ,a w szczególe na odkręcanie piasty i tarczy kotwicznej szczęk

Gość hoohoos

Rafał GWE możesz napisać które to są dokładnie? np na tej aukcji jest cały komplet tulei

piszesz ze wymieniłeś przednie tuleje... które to są dokładnie?

Bylem dziś u mechanika. Powiedział mi, że mam do wymiany tuleje z tyłu, która łączy dolny wahacz z nadwoziem i podobno, ze sa 2 sztuki z tyłu. Możecie wskazać która to jest dokładnie lub jak się nazywa.

A może znacie jakiś zaprzyjaźniony warsztat w kuj-pom a najlepiej z okolic Grudziądza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdro!

Edytowano przez hoohoos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.