Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
szpieg

Stukanie w tylnym zawieszeniu

Recommended Posts

Prosił bym o pomoc .sprawa przedstawia się tak że jak jadę po prostej drodze to nic nie stuka a jak wchodzę w zakręt z tyłu wydobywa się stukanie . podnosiłem tył i jak ruszałem za koło to czuć delikatny luz. czy mogą to być tuleje pływające czy bardziej obstawiać na awarie łożyska dodam że nic nie buczy podczas jazdy.Vectra b 1.8 16v 96r remont zawieszenia był robiony przy stanie licznika 120tys a teraz ma przejechane 168 tyś. ostatnio wymieniałem gumki na drążku stabilizacyjnym bo były wybite. i po wymianie zaczęło stukać .

kolego mam to samo u siebie, pokonując ostrożnie zakręt nic nie słychać... jadać już znacznie szybciej zaczynają się stuki - tuleje pływające na bank do wymiany, poza tym miałem to samo zjawisko w poprzedniej VB

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matrox

Guest korn

Również stawiam na tuleje pływające. Gdyby to było łożysko to podczas pokonywania zakrętów narastałoby huczenie a nie stukanie. W mojej vikib przerabiałem taką samą historię najpierw gumy na stabilizatorze a po 15 tyś. przyszła kolej na tuleje, właśnie wróciłem z przeglądu. Też mi stuka na nierównych zakrętach.

Please login or register to see this quote.

Dzięki koledzy za pomoc .

Mam to samo i już wiem,że to tuleje.Jestem na etapie robienia sciągacza i ich wymiany.

Polecam wymieniać tuleje kompletami, najlepiej 6 od razu. I wtedy będzie spokój. Po jednej nie ma sensu

A ma ktos moze dokladna instrukcje ze zdjeciami jak to wymienic.Byla by bardzo pomogna.Tez zamierzam wymienic tulejki.

Edited by vici b

Instrukcja jest z zaprzyjaznionego forum.

Z tym,ze tam gośc sciągał wahacze:

Please login or register to see this link.

Guest womar

Tuleje plywajace to raz, dwa gumy na wachaczach oraz trzy-gumy na amortyzatorach (dolne i gorne)

Guest hoohoos

Ja mam natomiast taki problem, jak było ciepło było słyszalne stukanie w tylnym zawieszeniu( jak się jechało wolno, przy większych prędkościach niesłyszalne), było nawet dziwne skrzypienie z tyłu jak się wsiadało do auta. Jak przyszła zima, temperatury spadły - to jak ręką odjął. Nic nie było słychać.Wszystko ok. Teraz gdy znów robi się cieplej zaczyna mi znów stukać z tyłu. Co może być przyczyną?

Guest Rafał GWE

hoohoos miałem latem to samo ,najbardziej skrzypiało na progu zwalniającym ,przyszła woda i ucichło -- przednie tuleje ,dzisiaj je wymieniałem na samochodzie ,jutro rano śmigam na geometrię Nie polecam wymiany według powyższej instrukcji- szkoda czasu na zbędne czynności ,a w szczególe na odkręcanie piasty i tarczy kotwicznej szczęk

Guest hoohoos

Rafał GWE możesz napisać które to są dokładnie? np na tej aukcji jest cały komplet tulei

piszesz ze wymieniłeś przednie tuleje... które to są dokładnie?

Bylem dziś u mechanika. Powiedział mi, że mam do wymiany tuleje z tyłu, która łączy dolny wahacz z nadwoziem i podobno, ze sa 2 sztuki z tyłu. Możecie wskazać która to jest dokładnie lub jak się nazywa.

A może znacie jakiś zaprzyjaźniony warsztat w kuj-pom a najlepiej z okolic Grudziądza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdro!

Edited by hoohoos