Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rafal1974

co z kołem zapasowym??????

Polecane posty

Gość rafal1974

Witajcie . Po długim namyśle założyłem sobie gaz do VB .po dwóch regulacjach chodzi mi lepiej jak na benzynie,ale nie o tym ma byc. Mam pytanko co robicie z kołami zapasowymi???? wozicie je w bagazniku????? Mi się nie podoba koło w bagażniku no i miejsca mniej poza tym ja jezdze juz tyle lat i gume złapałem tylko raz. Może ktos z Was ma jakiś pomysl? pozdrawiam serdecznie

Jak wozisz koło to gumy nie złapiesz a jak go niema to złapiesz tak bywa.

Ja woże koło w bagażniku myślałem o innej alternatywie ale myśle że jak koło w bagażniku

jest to niech tam zostanie bo to najlepsze rozwiązanie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość michal_simon

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Takie uroki posiadania gazu w miejscu koła zapasowego.

Jak masz odwagę to wrzuć koło do... piwnicy. Tam nie będzie przeszkadzało.

Tylko nie zdziw się, jak będziesz w trasie i złapiesz kapcia. O rozerwanej oponie i pogiętej feldze nie wspomnę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość klekocix

Ty masz sedana o ile widzę w avatarze?

Ja miałem taki sam problem, koło bardzo mi zawadzało (oczywiście te pełnowymiarowe).

Aby rozwiązać problem zmniejszonej pojemności bagażnika kupiłem sobie koło dojazdowe w rozmiarze 14".

Pasuje ono idealnie w lewe wgłębienie bagażnika, do tego dokupiłem sobie jeszcze 2 takie "pajączki" jakimi mocuje się na bagażniku dachowym ładunek. Spiąłem za ich pomocą koło po przekątnej, trzyma się idealnie, pojemność bagażnika niemal nie zmieniona, a do tego we wgłębieniu koła mieści się jeszcze albo płyn do spryskiwaczy albo torby na zakupy do supermarketu.

Moim zdaniem rozwiązanie idealne przy LPG.

Jak będę przy aucie to postaram się zrobić zdjęcie.

Edytowano przez klekocix

Gość rafal1974

he co racja to racja............ kiedys jak miałem cordobe płaciłem auto casco za nią .... w koncu skonczyło sie ubezpieczenie w nowym juz AC nie kupiłemi po miesiącu wjechałem w policjanta ..... moj tył , jego drzwi................. a na allegro są środki ,, koło zapasowe w sprayu ,, nie myslałes o czymś takim?????

Jak najedziesz na gwoździa to może i zadziała, ale po rozerwaniu opony takim kołem w sprayu możesz sobie popsikać trawę, bo nie pomoże

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dojazdówka zajmuje dużo mniej miejsca

Gość rafal1974

pomysł z kolem 14 cali mi sie podoba.... tak chyba zrobie pomysle ale to jest dobre rozwiazanie . pewnie dziwnie bedzie sie jechało na takim zapasie małym .Mam 17 calowe letnie koła i tu taki mały zapas.Ale na dojazd do warsztatu starczy...... Dzieki za podpowiedzi.....

klekocix wrzuc fote

Tak czytam i zastanawiam się nad tą dojazdówką. Sprawdzałem na allegro i można kupić nową za 25 zł. Jakoś bardzo tanio. I jak to jest z tymi dojazdówkami? Jak jeżdżę na 15" to dojazdówka powinna mieć 14" (bo rozmiar opony to 105/70/14)?

Gość rafal1974

he własnie ... mam 17 cali a dojazdówka 14 ???? czy wogole pojdzie na tym jechac????? czy tak mozna????????? sprawdzilem na allegro dojazdowki są i to tanio ale do mojego niestety nie ma ( 5 x 110 )

Do polifta dojazdówka pasuje 15. 14 nie założysz.

15 są dużo droższe niż 14. Przykładowa aukcja takiego koła :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość rafal1974

w morde jak drogo....... jasny gwint 200 zl to ja komplet aly chce sprzedac za 1200 zł he gdzie za same oponki płaciłem 260 złkurde ale drogo chcą ....bede szukac moze szroty odwiedze.............

popieram

a sam akutualnie wożę spraya (akurat na tanie trafiłem) i dużo się modlę

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Gość klekocix

Fotki:

zdjcie0050c.jpg

zdjcie0053i.jpg

Gość rafal1974

heh to co zrobic???? na allegro sprzedajacy wykorzystują to .Ludzie nie mają co zrobić z zapasem więc dojazdówki są w cenie..... Za 14 cali 25 zł????? A za 15 cali 200 ????????? lekka przesada

Gość klekocix

Ja za moje kółko zapłaciłem 40zł wraz z wysyłką, w idealnym stanie, ale właśnie rozstaw 4x100.

Gość rafal1974

OOOOOOO to mi się podoba. Tylko że zanim wydam 200 zł na dojazdówkę mocno pomyśle he. Poza tym mi nie pasuje 14 cali musi być 15 calowy dojazd a taki pewnie w tą wnękę nie wejdzie........

Weż pod uwagę że rozmiar opony w dojazdówce jest większy, więc aż takiej różnicy może nie będzie. Tylko znależć 5/110. Dojazdówka jak sama nazwa mówi nie jest do pomykania na codzień

Większy? A zakładałeś kiedyś dojazdówkę? Miałem okazję przejechac sie na 15/15 (przód) - auto zachowywało się jak kulawy koń. 14/17 to chyba zły pomysł. Poza tym 14 to do polifta nie wlezie na zacisk.

Edytowano przez zubek73

Gość rafal1974

w morde trzeba bedzie mi kupić spray???? ja słyszałem opinie , ze po jego uzyciu opona jest do wyrzucenia.. czy to prawda????

Gość klekocix

Może być i 15 tyle że wtedy niższy profil dojazdówki i może się zmieścić. Najlepiej jakbyś miał możliwość pożyczenia od kogoś takiej dojazdówki na przymiarkę. Ja tak zrobiłem u siebie, pożyczyłem od teścia dojazdówkę z Polo, założyłem na auto, sprawdziłem czy wejdzie i dopiero później kupiłem drugą dodatkową.

A tak jak inni pisali koło dojazdowe jest nie po to żeby przejechać na nim bezpieczne setki kilometrów tylko dojechać do najbliższej wulkanizacji co napewno jest lepsze niż jechanie na flaku. Zresztą o ile kojarzę to dojazdówki mają i tak ograniczenie prędkości do 60km/h.

P.S. 14 w polifcie nie wejdzie na tył? Tam zacisk jest mniejszy... A w przypadku awarii przedniego koła można sprawne tylne koło dać na przód a na tył dojazdówkę, zawsze jakieś rozwiązanie jest

Zubek, chyba nawet Ty zauważasz różnicę między np 45 (coś pewnie koło tego ma na swoich 17") a 70 na dojazdówce na 15" czy 14".

Nie pisałem o szerokości opony ani też, że na dojazdówce śmiga się wygodnie jak na każdej feldze z normalną oponą.

Jak nie wejdzie na zacisk to ok, no zostaje tylko szukać większej .

Nie jeżdziłem na dojazdówce, fakt. Ale po tym jak wygląda nie uważałem też że jeździ się gładko.

Co to znaczy 15/15 (przód)? Znaczy się jedna oryginalna i jedna dojazdówka tak?

Edytowano przez miro447

Gość rafal1974

zgadza sie dojazd nie jest do tego zeby jechac na nim setki kilometrow poszukam i pozycze od kogos na przymiarke

Gość klekocix

... tylko przymierz i we wnęce czy się mieści (u mnie nie jest idealnie pionowo tylko minimalnie przekrzywione) i na koło, czy będzie się kręcić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.