Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wesolygumis

Co się dzieje z moją skrzynią. Pomocy !!

Polecane posty

Gość wesolygumis

Witam mam vectra b 2.0 v16, dziś rano gdy wsiadłem do auta i przejechałem jakieś 500 m doznałem szoku. Po tej odległości nagle w chyba skrzyni zaczęło tak szarpać całym autem i nie chciał jechać. Gdy próbowałem jechać do przodu nacisnąłem sprzęgło wrzuciłem jeden i dawałem gazu a auto stało w miejscu i gasło, za kolejnym razem zrobiłem tak samo i podjechałem jakieś 3 m i znowu mi zblokowało koła, przepchać się nie dało. Gdy wrzuciłem wsteczny auto podjechało normalnie do tyłu, później wrzuciłem jedynkę i jechało normalnie do przodu. Gdy przejechałem znowu 500 m to słyszałem stukot tak jakby dochodził od skrzyni. Ale szło powolutku jechać. Proszę powiedzcie mi co jest grane, bo już mam dosyć tego opla!!

WITAJ niechce krakać ale chyba po skrzyni oberwało zęby z różnicówki i ją blokuje

to typowe w naszych Vektrach że skrzynie sie sypią.JA JUŻ JESTEM PO WYMIANIE :34:

Dokładnie. Niestety kolega wyżej ma racje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> szukaj nowej na podmianę. Powszechna dolegliwość skrzyni f18 i silników 1,8 2,0

Witajcie nawiązując do tego tematu też mam zapytanie moje autko chodziło do tej pory bez zarzutu ostatnio wpadłem w dziurę połamałem obie sprężyny w przednim zawieszeniu ,ale od tamtej pory w skrzyni biegów zrobił się hałas a dokładnie jak chodzi na wolnych obrotach coś rzęzi w skrzyni ale po naciśnięci sprzęgła tego nie ma może wy wiecie o co tu biega i czy to jest poważna sprawa chociaż przyznam że muszę wymienić olej w skrzyni proszę o fachową poradę.

Adi_37 w Twoim wypadku to najprawdopodobniej zdycha wlasnie wysprzeglik hydrauliczny lub docisk.

Edytowano przez Levy_sdz

Gość wesolygumis

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Panowie jakieś 15 min temu przejechałem jescze raz tym autem ale nie przekraczałem 2 tysięcy użyłem wszystkie biegi zrobiłem z 4 km i nic wszystko wporządku. Więc jest to prawdopodobne że to jest ta skrzynia????

Moja skrzynia też tak odrazu nie padła najpierw żeziła potem coś strzeliło i po ptokach.Skręć koła i rusz do przodó w lewo albo w prawo jak zacznie stukać to raczej skrzynia.

Ja na początku myślałem że to półoska bo tak powiedział mechanik ,ale jak ją wyjołem to popłynoł srebrny olej to wiadomo było że skrzynia do wymiany.

Ja własnie mam chyba podobny problem, poradzcie coś:

ruszałam z jedynki nagle coś strzeliło i zaczeło szumieć. Auto się zatrzymało, po wrzuceniu biegu (obojętnie jakiego) nie chce jechać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(( tylko coś szumi ! własnie dotarłam do domu auto zostało w mieście na pierwszym parkingu, i teraz pytanie: co się stało??? Muszę jutro pilnie znaleźdz mechanika ale boje się że z moją nie wiedzą pojadą mi panowie ostro po kosztach

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">((( Pomóżcie Proszę...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witaj myśle że to najgorsze że to skrzynia ,ja ruszyłem ze skrzyżowania i cos chrupło i było po skrzyni koszt skrzyni z wymiana jest zróżnicowany koszt skrzyni to ok 500 nawet wołają 1200zł a za wymiane tzn. robocizne ok 300zł przykra sprawa ja już mam to za sobą

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

witam .miałem ten sam problem,mechanizm różnicowy,diagnoza straszna ale dałem rade sam wymienić satelite uszkodzoną(brak 3 zębów)podczas puszczania sprzęgła z 1 spory hałas i jakby coś przeskakiwalo na wyższych biegach to samo tylko coraz słabiej.kilku mechaników oglądało moja Vb i wyceny były kosmiczne,a tak naprawde w moim przypadku koszt : satelitka 150zL+50złlistonosz olej do skrzyni 100zł sporo pracy, papierosów,kilkanaście browarków,mała sprzeczka z żoną,no i burdel na podjeżdzie.(zrobiłem naprawe na cegłach przed domem).po dzisiejszych testach pali mi sie tylko rezerwa bo sporo pali przy zwijaniu asfaltu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.