Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest wesolygumis

Co się dzieje z moją skrzynią. Pomocy !!

Recommended Posts

Guest wesolygumis

Witam mam vectra b 2.0 v16, dziś rano gdy wsiadłem do auta i przejechałem jakieś 500 m doznałem szoku. Po tej odległości nagle w chyba skrzyni zaczęło tak szarpać całym autem i nie chciał jechać. Gdy próbowałem jechać do przodu nacisnąłem sprzęgło wrzuciłem jeden i dawałem gazu a auto stało w miejscu i gasło, za kolejnym razem zrobiłem tak samo i podjechałem jakieś 3 m i znowu mi zblokowało koła, przepchać się nie dało. Gdy wrzuciłem wsteczny auto podjechało normalnie do tyłu, później wrzuciłem jedynkę i jechało normalnie do przodu. Gdy przejechałem znowu 500 m to słyszałem stukot tak jakby dochodził od skrzyni. Ale szło powolutku jechać. Proszę powiedzcie mi co jest grane, bo już mam dosyć tego opla!!

WITAJ niechce krakać ale chyba po skrzyni oberwało zęby z różnicówki i ją blokuje

to typowe w naszych Vektrach że skrzynie sie sypią.JA JUŻ JESTEM PO WYMIANIE :34:

Dokładnie. Niestety kolega wyżej ma racje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> szukaj nowej na podmianę. Powszechna dolegliwość skrzyni f18 i silników 1,8 2,0

Witajcie nawiązując do tego tematu też mam zapytanie moje autko chodziło do tej pory bez zarzutu ostatnio wpadłem w dziurę połamałem obie sprężyny w przednim zawieszeniu ,ale od tamtej pory w skrzyni biegów zrobił się hałas a dokładnie jak chodzi na wolnych obrotach coś rzęzi w skrzyni ale po naciśnięci sprzęgła tego nie ma może wy wiecie o co tu biega i czy to jest poważna sprawa chociaż przyznam że muszę wymienić olej w skrzyni proszę o fachową poradę.

Adi_37 w Twoim wypadku to najprawdopodobniej zdycha wlasnie wysprzeglik hydrauliczny lub docisk.

Edited by Levy_sdz

Guest wesolygumis

Please login or register to see this quote.

Panowie jakieś 15 min temu przejechałem jescze raz tym autem ale nie przekraczałem 2 tysięcy użyłem wszystkie biegi zrobiłem z 4 km i nic wszystko wporządku. Więc jest to prawdopodobne że to jest ta skrzynia????

Moja skrzynia też tak odrazu nie padła najpierw żeziła potem coś strzeliło i po ptokach.Skręć koła i rusz do przodó w lewo albo w prawo jak zacznie stukać to raczej skrzynia.

Ja na początku myślałem że to półoska bo tak powiedział mechanik ,ale jak ją wyjołem to popłynoł srebrny olej to wiadomo było że skrzynia do wymiany.

Ja własnie mam chyba podobny problem, poradzcie coś:

ruszałam z jedynki nagle coś strzeliło i zaczeło szumieć. Auto się zatrzymało, po wrzuceniu biegu (obojętnie jakiego) nie chce jechać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(( tylko coś szumi ! własnie dotarłam do domu auto zostało w mieście na pierwszym parkingu, i teraz pytanie: co się stało??? Muszę jutro pilnie znaleźdz mechanika ale boje się że z moją nie wiedzą pojadą mi panowie ostro po kosztach

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">((( Pomóżcie Proszę...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witaj myśle że to najgorsze że to skrzynia ,ja ruszyłem ze skrzyżowania i cos chrupło i było po skrzyni koszt skrzyni z wymiana jest zróżnicowany koszt skrzyni to ok 500 nawet wołają 1200zł a za wymiane tzn. robocizne ok 300zł przykra sprawa ja już mam to za sobą

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

witam .miałem ten sam problem,mechanizm różnicowy,diagnoza straszna ale dałem rade sam wymienić satelite uszkodzoną(brak 3 zębów)podczas puszczania sprzęgła z 1 spory hałas i jakby coś przeskakiwalo na wyższych biegach to samo tylko coraz słabiej.kilku mechaników oglądało moja Vb i wyceny były kosmiczne,a tak naprawde w moim przypadku koszt : satelitka 150zL+50złlistonosz olej do skrzyni 100zł sporo pracy, papierosów,kilkanaście browarków,mała sprzeczka z żoną,no i burdel na podjeżdzie.(zrobiłem naprawe na cegłach przed domem).po dzisiejszych testach pali mi sie tylko rezerwa bo sporo pali przy zwijaniu asfaltu