Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest 19gieksa64

Rozrusznik

Recommended Posts

Guest 19gieksa64

i zas kolejny problemik sie znalazl teraz problem z rozrusznikiem pali jak mu sie podoba raz sie pali raz nie np.rano palil normalnie potem caly czas normalnie i gozostawilem na jakies 3 godz wieczorem chce odpalic i sie nie da:( mija 30min ide sprubowac i bezproblemu odpala SZOK

1.Rozrusznik wyje***y??

2.bendix

3.Kabel gdzies przetarty i jak na wilgnie to klapa??

4.UFO

Mial ktos kiedy podobnie

Edited by 19gieksa64

Proponuje sprawdzić elektromagnes , może gdzieś się blokuje . A i także szczotki i tuleje na wirniku może są wyrobione i się klei wirnik do stojanu .

Please login or register to see this quote.

proponuję rozebrać rozrusznik przeczyścić i wymienić szczotki i tuleje.

Podobnie mam od wczorajszego dnia i dałem auto do wymiany szczotek,i tulej, niebawem odbieram auto :23: popieram kolegów wyżej

No i za wcześnie się ucieszyłem........

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> samochód był oddany dziś do zaprzyjaźnionego mechanika który nic nie był w stanie zrobić ponieważ za żadne skarby nie mógł odkręcić śrub trzymających rozrusznik.Czy to prawdą jest że w vb bardzo ciężki dostęp jest do w/w rozrusznika?? W środę robię podejście nr 3 i jadę do innego mechaniora lecz czuje przez skórę że też może nie dać rady

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> .Do ASO nie chcę jechać bo zedrą ze mnie skórę wręcz.

Koledzy z mazowsza może macie jakiegoś fachowca co by mi pomógł załatwić tą sprawę z pozytywnym skutkiem??

Guest SHOT

Witam

Podepnę się pod ten temat ponieważ nie chciał bym tworzyć nowego a mam podobne objawy, jak odpalam to jak mi się nie uda za pierwszym ruszeniem to później muszę odczekać jakąś chwile i mieć nadzieję że zaskoczy a jak się nie uda to tak dziwnie szumi i na raz jak by coś o coś walło i go wyhamowuje. Wygląda na to ze bendiks nie trybi prawdopodobnie. I teraz takie pytanie regenerować czy kupić zamiennik? np. coś takiego?

Please login or register to see this link.

a jaki by był koszt regeneracji?

Mam silnik 1.8 V16 z 96r

regeneracja ok 300-350zł, osobiscie bym regenerowal

kupilem do astry alternator zamiennik, wlozylem i d*pa slabe ladowanie

Guest SHOT

jak tyle regeneracja to jednak poszukam jakiegoś zamiennika

tyle w warszawie a w wawie jest najdrozej, mozesz popytac ile u Ciebie

Guest SHOT

jeszcze mnie interesuje jak się sprawują takie zamienniki? ktoś miał? jak ja u mnie regenerowałem alternator to zapłaciłem 200zł ale podobno z niego dużo nie zostało nawet jakiś stojak przetopiło bo za mocno ładował...

to teraz podam Ci jak bylo u mnie w busie, bo wlasnie jestem po zmianie,

kupilem busa i wsadzony byl nowy rozrusznik za 200zł bo jeszcze paragon byl (teraz sie gdzies zgubil),

wczoraj krecilem i d*pa cos zaczelo grzechotac w nim, zaholowalem wyciagneli, i powiedzieli tak

chinski rozrusznik dlatego sie rozlecial, ze nawet nie bylo co regenerowac, wiec

jak masz oryginal to regeneruj!!

Podpowie ktoś czy do x25xe 96r Rozrusznik bedzie pasował z vb z 98r, czy musze dobrac tylko po numerze czesci ?

Nie wiem czemu każdy tak regeneruje rozruszniki/alternatory, rozumiem jeśli zwoje popalone czy coś ukruszone ale tak naprawde dobry mechanik w takim rozruszniku wymieni szczotki ,(10zl robota), łożyska (10-20zl) robota, bendyks czy cewka to już jak klient sobie chce ew. do wymiany a tak to naprawdę można zrobić cały rozrusznik za 150zł . do mojej wsi nawet warszawiacy przyjeżdżają robić auta bo tanio i wolą te 50km zrobić jak płacić w wawie.

Edited by Platronics