Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość KOSMO

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Polecane posty

Gość KOSMO

Witam. Mam vectre c gts i nurtuje mnie pytanie czy po otwarciu i zamknięciu samochodu podświetlenie tablicy rejestracyjnej powinno działać stosunkowo długo. To normalne, ewentualnie czy da się coś z tym zrobić(skrócić czas)?

Edytowano przez KOSMO

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie wiem co masz na mysli mówiąc zamkniecie i otwarcie auta czy masz na mysli drzwi czy zamkniecie i otrwacie auta z kluczyka , jest tak: jak auto jest zamkniete z pilota i otwierasz je zapala sie oswietlenie tab. rej. jesli sie swieci oznacz to że mozesz otworzyc bagaznik nie musisz otwierac z przyciaku ze srodka jesli auto zamkniesz z pilota odwietlenie gasnie nie wiem jak długo to działa u mnie ale trwa to przynajmniej 1 min. ale to czasu orientacyjny nigdy nie mierzyłem ze stoperem , na pewno nie gasnie szybko

Edytowano przez papas5

u mnie w signumce świeci się tylko jak otwieram, a jak zamykam to momentalnie gaśnie.

Gość januaryr

po zamknięciu nie powinno świecić , swiecenie oznacza możliwość otwarcia klapy skrucić sie nieda

Gość KOSMO

Fakt mój błąd bo po zamknięciu samochodu z centralnego zamka dość szybko gaśnie chodziło mi właśnie o to że długo podświetla jak się samochód otworzy. Ciekawie czy jest na to sposób. Dzięki za szybką reakcję.

jak kupiłem ją to na początku mi to przeszkadzało, a teraz się już przyzwycziłem. Sposobów raczej nie ma bo ja szukałem i nie znalazłem :31:

Gość KOSMO

Ok, dzięki. A czy w twojej Viki jak jeździsz po nierównościach to klapa bagażnika hałasuje coś na wzór jak w poldku?

Edytowano przez zubek73
nie pisz o tym samym w kilku miejscach na raz / zubek

wiesz co ja mam signumke i mi nic nie hałasuje, ale w vikach może tak jest. Nie powiem ci dokładnie bo sam nie wiem :25:

w poldku jak dobrze pamiętam :22: trzeba było zamek podregulować :25:

Edytowano przez marek750

Pewnego pięknego wieczorku, po wyjściu z auta zauważyłem ze pali się oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Wiec poczekałem trochę aż zgaśnie i zgasło, ale dopiero po ok 10 minutach. Ale gdy tylko otworze drzwi tablica znowu się zapala. Przy pozamykanych wszystkich drzwiach, również się świeci. Jedynym sposobem na wcześniejsze zgaszenie jest zamkniecie auta z kluczyka lub pilota.

Czy takie zjawisko jest normalne?

Edytowano przez zubek73
używamy wyszukiwarki - łącze z podobnym tematem / zubek

Tak.

U mnie jak z pilota otworzysz drzwi od razu się włącza oświetlenie tablicy - bo to niby oświetlanie miejsca przy bagażniku.

Światło gaśnie jak się zamknie drzwi z pilota, jeżeli nie, znaczy że klapa jest nie domknięta ale i tak to po kilku minutach się gasi

u mnie świeci się również jak jest klapa prawidłowo zamknięta (domknięta), oraz wszystkie drzwi sa pozamykane, a gasnie dopiero po ok 10 minutach albo jak zamknę z kluczyka

No to dobrze jest, jak zamykasz z kluczyka to gaśnie.

Pisałem o pozamykanych drzwiach w sensie zamknięcia z pilota a ile czasu świeci jak nie zamykam auta (z klucza) tego nie wiem nigdy nie zwracałem na to uwagę

Ok, dzięki za info,

To mnie uspokoiles, bo już myślałem ze mam coś z elektryka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Patent z podświetleniem tablicy to chyba opel wymyślił po to by w ciemnościach zlokalizować swoje auto. Jak Ci żal prądu to wymień sobie żarówki na diodki LEDowe. :25:

Co zaś się tyczy mojej wersji to jak otworzę auto z pilota to się podświetlenie zapala. Jak nic nie robię gaśnie po jakimś czasie. Jak kończę jazdę to gaśnie wraz z wyłączeniem silnika, a nie w momencie zakmnięcia auta pilotem.

Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Mi ostatnio przestało palić się podświetlenie tablicy wie ktos moze czym to jest spowodowane ew. gdzie jest bezpiecznik od tego.??

nie ma od tego oddzielego bezpiecznika - sprawdź żarówkę i oprawkę

Witam chciałbym wymienić żarówki w oświetleniu tablicy rejestracyjnej z białych na świecące na niebiesko ale podobno wyskoczy jakiś błąd tak się mi obiło o uszy prawda to? no chyba że kupię żarówki philips za 40 zeta za 2 sztuki to błędu nie będzie podpowie ktoś

Diód led nie może być - wywala błąd, chyba, że deaktywujesz funkcję pokazywania spalonej żarówki. Jeśli diody to tylko do instalacji CAN.

Oj Panowie...

Następnym razem nie komplikujcie sobie wzajemnie życia, nie wprowadzajcie niepokoju.

Pozdrawiam Was !

P.S

Czas świecenia się klapy można zmienić Tech-em i zapewne OP-COM-em. Podkreślam ZAPEWNE !

Edytowano przez Alex913

Edytowano przez DANIELLO

Gość nmjk123456

Masz rację OP-COM-em też pod warunkiem, że się dostaniesz do modułu bodajże BCM. Ja swoim nie mogę. Skontaktować się muszę z ADAKO Hi....hi....

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat o którym tu wspominam

możesz kupić diody w5w, w tablicy nie wyświetla błędu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

a zwykłe żarówki w5w wywali błąd? bo koleś w shopie mi zaproponował jakieś 2 sztuki za 5zł ale powiedział że może mi wywalić błąd i zalecił philipsy za 40 zł które nie sprawią że pokaże się błąd (czy tak jak wspomniałeś bez znaczenia jakie kupię i włożę do oświetlenia tablicy rej to nie wykaże błędu?)

Zapytam jeszcze jak jak np:błąd się pokaże to czy można włożyć z powrotem te żarówki co mam i błąd zniknie czy już trzeba go skasować?

Edytowano przez DANIELLO

na zwykłych żarówkach nie wywali błędu, bo zwykłe są wsadzane fabrycznie. Jakby się pokazał to zniknie z zegarów, w pamięci będzie jako nieaktywny

No to co jak kupie diody to wywali?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.