Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
blacksmith

cięzko pali

Recommended Posts

Witam zostawiłem vectre na dwa miesiące bo aku padł i nie miałem kasy na nowy.. Wczoraj kupiłem nowy aku zamontowałem i próbowałem zapalić silnik kilka razy przekręcił ale nie pali trzeba mu trochę gazu dać żeby odpalił. Po odpaleniu czasem włącza się kontrolka TC, obroty trochę falują i silnik się tak jakby trzęsie i nie wkręca się powyżej 4,5tys obrotów. Zanim ją odstawiłem wymieniłem silniczek krokowy i wyczyściłem przepustnice bo bardzo falował na obrotach. Co może być nie tak?? Wcześniej normalnie odpalał nie było żadnych problemów. Aha silnik to 2,0 16v w benzynie. Nie ma pojęcia co jej dolega jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc

a kontrolka z silniczkiem się nie zapala?

odczytaj błedy (instrukcja jest w poradach)

ja mam tak samo, ale mam do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu

U mnie może to być też przez ten czujnik? nie chce za bardzo sam kombinować bo się za bardzo nie znam na tym.. pojadę w najbliższym czasie podłączyć viki pod kompa tylko nie wiem gdzie u mnie w okolicy się tym zajmują ;/

a i nie zapalają się inne kontrolki tylko czasem TC

Edited by blacksmith

Guest ozi

zczytaj błędy sam moze coś pokaze

Please login or register to see this link.

kable świece może do wymiany zobacz czy dolot nie jest gdzies nie szczelny

może, ale błędy możesz nawet sam z czytać

Please login or register to see this link.

dolot jest raczej szczelny kable według mnie są ok a świece to nie wiem bo nie mam takiego długiego klucza do świec żeby wykręcić.. jakoś spróbuje odczytać te błędy może mi się uda

jak jest odcinka to najprawdopodobniej czujnik wałka rozrzadu ale zeby się upewnić - zczytaj błędy

próbowałem z czytać błędy i nic założyłem zworke między 5 i 6 pinem włączyłem zapłon i nic się nie działo nie migał check nie wiem dlacczego

Guest ozi

jak on stał tak dwa miesiace i nie był odpalany to spr€buj nowej benzyny zalać 98 świece wykręć i je przeczysć ,

Guest ozi

a kiedy wymieniałes świece kable zapłonowe??

nie wiem kiedy to było wymieniane kupiłem ten samochód niedawno. na kablach z tego co pamiętam jest rok produkcji 2003

Jak zapala ci się na stałe Check to bankowo padnięty przepływomierz. Ostatnio to przerabiałem bo musiałem jeździć z odłączonym.

Sprubój odłączyć i odpalić.Jak wszystko będzie OK to będziesz wiedział że trzeba go wymienić.

nie pali mi sie kontrolka Check. ona powinna byc w kazdej vectrze? bo mi sie wydaje ze u mnie nie ma ale nie jestem pewny vectra jest z 1996 roku

Guest paulos

Witam. Mam vectre 2,0 dti 16v 2000r prod. OD czasu mrozów rzędu 30 st9zamarzła mi ropa) mam problem z uruchomieniem jej po dłuższym postoju. Vectra odpala i zaraz gaśnie jakby zbrakło jej paliwa. Później muszę kręcić dłuższy czas bo tak jak by nie dostawała paliwa.gdy jest ciepła to pali jak głupia - bez zarzutów.Co moze być przyczyną? Co inny mechanik to nowa koncepcja. Cuda wymyslaja żeby tylko na kasę naciągnąć. Najchętniej pół silnika by wymienili.Przypuszczam że jest to błachostka - tylko gdzie jej szukać!!! Proszę o PW

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

musisz ja miec jak przekręcasz zapłon to sie powina zaświecić

to w takim razie żarówka ci padła. Lepiej wycięgnij zegary i posprawdzaj.

Witam mój klekot od pewnego czasu zawsze rano ma problemy by zajarzyć .

Podejrzewam że nie wszystkie świece dają jej moc ale słyszałam że wymiana nie jest zbyt prosta

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

ciezko licznik wyciagnac? dlaczego wlacza mi sie duzy obieg plynu chlodzacego?? zalozylem nowy termostat Wahlera i dalej to samo

takie bledy zczytalem 0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza 0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A" 1690 Lampka kontrolna układu pomoze mi ktos to naprawic??