Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
daarek

wentylarotr klimatyzacji

Recommended Posts

Witam! Na samym początku przepraszam, jeśli ktoś uzna, że temat wałkowany, jeśli tak, to do usunięcia sam się podkładam. Zbliża się wiosna i czas już przynajmniej pomyśleć o klimie. Pamiętam z ubiegłego roku, że u mnie klima działa dobrze na postoju jak jest umiarkowanie ciepło, a nie gorąco, natomiast w czasie jazdy działa super. Wentylator klimy działa cały czas tak samo, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Byłem w kilku warsztatach, pytałem, czy powinien przy wyższej temperaturze kręcić szybciej, ale chyba marnie trafiłem, bo odpowiedzi były nijakie. Dodam, że filtr kabinowy i napełnienie wykonywane były na bieżąco. Może przeczyta to ktoś z forum, kto zajmuje się takimi sprawami i mi odpowie, czy wentylator klimy ma dwa lub więcej biegów prędkości, oraz od czego zależy załączenie (jeśli jest) szybszych obrotów. Pozdrawiam Darek

Biegów powinno byc więcej ni ż dwa (nie wiem czy masz klimatronik czy manualną a od tego zależy ilość) - zajrzyj do instrukcji obsługi samochodu.

Co do problemu to poszukaj na forum tematów o rezystorach dmuchawy.

PS. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo chyba nie chodzi o ten wentylator przy chłodnicy?

Edited by zubek73

Please login or register to see this quote.

No właśnie chodzi o wentylator przy chłodnicy. To w kabinie nazwałbym dmuchawą!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest Rafał GWE

jest jeden bieg wentylatora popatrz czy między chłodnicami nie ma liści

Please login or register to see this quote.

tu się z tobą nie zgodzę

każdy wentylator ma dwa biegi i dodatkowo w jednej z opcji działają połączone szeregowo czyli wtedy działają oba naraz wolniej niż działałby każdy z osobna na pierwszym biegu (czyli można powiedzieć, że są 3 biegi), temperatura zewnętrzna nic nie ma do pracy wentylatorów, za włączanie poszczególnych biegów odpowiada czujnik temperatury wkręcony w chłodnicę i presostat (czujnik ciśnienia) wkręcony w rurkę klimy