Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
SNOWSURFER

zawieszają sie obroty

Recommended Posts

witam, wlasnie przed chwila zobaczylem cos dziwnego, coś co jeszcze nie mialo miejsca a mianowicie baaaaardzo powoli spadajace obroty, do tego stopnia wolno ze wrazenie mam ze przy ok 3,5-4 tys chwile sie przycinają...

czy krokowy moze zacinac obroty tak wysoko?

Guest t22v

A check nie zaświeca się?? Proponuję na początek wyczyścić kroka i przepustnice...

check sie nie swieci a przepustnica jest czysta...

sprawdze czy cos sie zmieni jak odlacze krokowy, bede meic wiecej pewnosci.

hmmm po ponownym odpaleniu jest git... meijmy nadzieje ze tak juz zostanie:)

Edited by SNOWSURFER

Guest zdzis27

Mi kiedys dawno temu zdazylo sie cos takiego kilka razy ,okazalo sie ze cos nie laczylo w kostce czujnika tego na przepustnicy.Sciagnalem wtyczke ,zalozylem ponownie i tak kilka razy i pozniej sie to juz nie powtorzylo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Check sie wtedy nie zaswiecil..

Czasem się zdarza. Przeczyścić krokowca lub przegazowac do 5-6 tyś i powinno pomóc. Ale mogą i wtyczki nie łączyć po zimie - wilgoć.

przegazowanie nic nie daje, wlasnie sie tak zastanawialem z tym czujnikiem połozenia, wtyczka jest juz dosc sparciala a i tak od dawna w izolacji... chyba wartoby sie niea zainteresować.

Dziwne jest to ze od 6 do 4 schodzi elegancjo potem przy 4 zaczyna zwalniac, na 3 na chwile sie zatrzymuje a potem powoli powoli spada ale jak zgasze silnik i znow zapale wszystko jest ok albo na chwile tylko albo całkiem.

Spróbuj może jeszcze raz zaizolować te kable przy wtyczce i dobrze wyczyścić styki. Miałem, podobnie (

Please login or register to see this link.

) i jak mi się zawieszały, to wystarczyło poruszać wtyczką przy potencjometrze przepustnicy. U mnie izolacja okazała się być w porządku i po wyczyszczeniu styków problem znikł.

O której wtyczce mówisz dokładnie. Bo samego też mnie ciekawi.

O tej:

Please login or register to see this link.

a w X16XEL gdzie by ta wtyczka byla??

Guest Przemo21

Wiem że mam inny silnik ale miałem zawieszanie się obrotów na 1500 czasami na 2000 rzadko falowały między 1000 a 2000

Po czyszczeniu krokowca ustąpiło na tydzień potem wróciło.

Jestem miesiąc po wymianie krokowego i wszystko jest super ... wkońcu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

problem zniknął po wymianie świec, cewki, kabli, uszczelek pod kolektorem ale spalanie jest za wysokie o 0.2 na jałowym. sądze ze to jednak ten czujnik. Poki co jest spokoj, nie dotykam narazie

Czy aby nie dzieje się to wtedy, kiedy wjedziesz w kałużę? U mnie jest ta sama sytuacja, ale tylko wtedy, kiedy prawym kołem brodzę w wodzie [czasami powoli a czasami z impetem wjadę w kałużę]-problem znika po kilku kilkunastu kilometrach, jak przedział silnika lub nadkole wyschnie.

W moim przypadku obstawiam wiązkę silnika, która nad alternatorem mocno jest zagięta w górę i tam akurat jakimś cudem zabrakło izolacji-widać nawet zielony nalot=odkryty przewód.

szczerze powiem ze dawno juz tego nie mialem ale działo mi sie to w zimie a wiadomo jaka ostatnio byla, kałuż nie bylo na drodze raczej

Edited by SNOWSURFER