Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kowalmarcinek

Problem z Pompą ABS???

Recommended Posts

Witam!

Dzwoni do mnie tata i mówi ,że w jego VA świeci się na stale lampka ABS

Hamulce działają jak by nie było ABS'u...

Koledzy wiecie jak to jest w VA z bezpiecznikiem pompy ABS??? jaki ma numer i wartość????

nr 14 / 10A

+ próg prawy (w książce piszą prawy a na rysunku pokazują lewy więc nie wiem) -przekaźnik urządzenie sterujące ABS

Edited by zubek73

ok dzięki

nie za bardzo zrozumiałem gdzie szukać przekaźnika-że w progu?

ja też nie wiem (tak napisali sam naprawiam) - poczekaj na kogoś od VA

no czekam czekam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Od strony kierowcy przy progu masz całe sterowanie ABS'u

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Przy okazji sprawdź podłączenia, bo może coś się rozłączyło i dlatego ABS się wyłączył i pali się kontrolka.

Edited by P.A.

Guest RafalLublin

Witam możesz sprawdzić czy nie masz przypadkiem uszkodzonych czujników przy kołach najprościej chyba spinając piny w kostce diagnostycznej gdzieś było opisane jak to zrobić i z tego co pamiętam to chyba pokazywało nawet który choć zależało to od komputera.

a gdzie znajduje się złacze diagnostyczne w VA?

złącze znajduje sie po lewej stronie w komorze silnika niedaleko pompy abs w samym rogu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

komputer nic nie wykaże także borykam się z tym problemem już od dłuższego czasu

Guest RafalLublin

To czy wykaże to zależy od komputera były opcje w których pokazywało błędy czujników ja np w swojej viki A c20ne 1992r mam możliwość sprawdzenia błędu a ABSu, ewentualnie możesz pomierzyć miernikiem rezystancje czujników (jeżeli nie dojdziesz co to jest to mogę Ci pomierzyć rezystancje w sprawnym czujniku ) podejrzewam że to któryś z nich nawali ewentualnie jeżeli robiłeś coś wypinając bezpiecznik mogło paść w całym sterowaniu u mnie np po tym jak dłuższy czas jeździłem bez bezpiecznika po jego wpięciu abs dalej nie działał przyczyną tego była pompa główna od ABSu nie wymieniałem tego bo ABS mi jest nie potrzebny/

{Pozdrawiam

Edited by RafalLublin

miałem ten sam problem, najpierw sporadycznie sie swiecił (ABS) a póznije juz cały czas, jezdziłem tak chyba z rok aż wkońcu zczytałem kod usterki i okazało sie że to czujnik lewego przedniego koła