Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Discard

POMOCY!! BŁĄD 0335, 0340

Recommended Posts

Guest Discard

Witam. Posiadam Vectrę B 1.8 16V benzyna +LPG. Mam problem. Moja Vectra coś muli. Zapalił się check. Ale przy następnym odpaleniu zgasł. I tak raz się świeci i odcina przy 4500 i muli, a raz nie świeci i wszystko jest ok. Zazwyczaj przy odpaleni nie świeci, a jak się silnik nagrzeje to się zapala. Ale też nie zawsze. Zczytałem błędy i wyszło 1690, 0335, 0340. ten ostatni czujnik wałka rozrządu wymieniałem jakieś 4 miesiące temu. Tylko błędów nie kasowałem. Mam pytanko. Czy możliwe, że znów się popsuł, czy teraz to ten drugi?? Czy może oba. I wałka rozrządu i wału korbowego?? Jak to sprawdzić??

możliwe że znowu padł,a jaki wsadziłeś,oryginał czy zamiennik??jeśli odcina przy 4500 to czujnik padnięty,proponuje go wymienić i wtedy zobaczysz czy i czujnik wału padł..poszukaj na forum bo ktoś podawał wartości pomiaru tych czujników...

Sprawdź kable idące do tych czujników, niestety są poddawane bardzo dużym temperaturą i często wykrusza się izolacja na kablach sprawdź czy jest cała.

Guest Discard

Kable okej. Jak sprawdzić te czujniki??

Są to czujniki magnetyczne i raczej tak jest ciężko je zbadać, kilka osób je mierzyło omomierzem ale i tak dla sprawnych wyniki często były różne

Guest Discard

tylko teraz wymienić oba?? Czy jest jakis sposób, żeby sprawdzić który to. tak jak pisałem czujnik wałka rozrządu wymienialem jakies 4 miechy temu.

Na ogół pada rozrządu.

Guest Discard

No ale dopiero co go wymienilem. Prawie 170 zł kosztował.

A może teraz to ten drugi?? A może oba??

jak odcina (4500) to raczej rozrządu

Guest Discard

To czemu wywala oba? I czemu raz odcina a raz nie. Teraz jeździłem i wszystko ok. Nic się nie dzieje, check się nie świeci. Może wystarczy tylko błędy skasować (bo po wymianie nie kasowałem) i będzie ok??

Odpal i zgaś 30 razy auto z rzędu jeżeli bład już nie występuje automatycznie zostanie skasowany z pamięci komputera, jeżeli jednak czasem Ci smiga tylko do 4500 to znaczy że coś tam dalej jest nie tak, jeżeli było by ok to by nie wchodził w tryb serwisowy, zapamiętane nie występujące już błędy nie mają na to wpływu.

Guest Discard

No tak. Ale może to wina tego, że po ostatniej wymianie czujnika położenia wałka rozrządu ( jakieś 4 miesiące temu) nie skasowałem błędów. Może skasować i wszystko będzie ok. Bo dziwne jest to, że raz odcina przy 4500, a następnym razem już nie pali się check i wszystko jest ok.

Check wyskakuje ponownie nie dlatego że ma w pamięci błąd tylko dla tego że ponownie wystąpiła usterka.

Please login or register to see this quote.

Święte słowa.....kolego discard,posłuchaj ty w końcu kolegi jareks,bo ma 100%racje,jest usterka i jest tryb awaryjny,nie mają na to wpływu jakieś historyczne błedy!!!U ciebie winna może być też wtyczka od czujnika,wzrokowo jest ok,ale może w środku robić zwarcie..Pytałem jakiej firmy masz czujnik,oryginał czy zamiennik??niesądze aby za 170 był siemens??a poczytaj na forum ze zamienniki padają już po miesiącu...Mnie też nie byłó stać na nowy oryginał,więc kupiłem na forum z rozbitka za 60pln oryginał i śmiga już 7 miesięcy...nie upieraj sie przy tych nieskasowanych błedach....

Please login or register to see this quote.

Drogi kolego. Ja w zeszłym tygodniu w sklepie kupiłem oryginalnego siemensa za 120 pln więc za 170 to tym bardziej można go dostać.

Co do omawianej usterki to jeśli teraz błąd wywala raz na jakiś czas to będzie się to działo coraz częściej, aż padnie zupełnie. Nie ma co się oglądać tylko kupować nowy. Jak u mnie ten czujnik padał to też wywalało dwa błędy.

Guest Discard

Czyli czujnik wałka rozrządu kupić i po sprawie, tak?? i napewno nie jest to wału korbowego??

Kolego Siekier, gdzie kupiłeś ten czujnik za 120 zł??

woj. kujawsko-pomorskie · Bydgoszcz 85-156, ul. ks. Skorupki 125a, tel. (52) 3458186.

Zadzwoń. Może ci wyślą paczuszkę.

Please login or register to see this link.

ewentualnie u stachowiaka.Mial chyba opryginalne siemensy po ok 100zl

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

panowie ja kupiłem orginał za 470zł jakies pół roku temu i znów pada. coraz czesciej sie zapala check. czy jest mozliwosc wymiany w sklepie? wogle dają na takie czesci gwarancje?

zakup był w inter part