Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Glosny

spalanie lpg a wskazanie MID-a

Polecane posty

Gość Glosny

Witam

Mam takie pytanie jak wyglada spalanie na MIDzie gdy jade na gazie? On nadal oblicza spalanie na benzynie czy nie?

Pisze ten temat tu gdyz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam gaz i zastanawiam sie nad zakupem i zamontowanie MIDa ale najpier chciałbym sie dowiedziec czy bedzie mi on cos wskazywac na temat sredniego i chwilowego spalania.

jesli w złym miejscu napisałem temat to prosze o przeniesienie w odpowiednie miejsce

dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Powiem Ci ,że ja mam mida i na gazie wskazuje inaczej niż na PB

Powiem,że bardzo zbliżone są te wartości do spalania rzeczywistego...

Na pewno wypowiedzą się inni -że należy do wskazań MIDa oddać 1-2 L by uzyskać faktyczne spalanie LPG

Gość Glosny

czyli jak jedzisz na gazie pomimo tego ze paliwo PB nie ubywa z baku to MID pokazuje srednie na benzynie?

pozdrawiam

u mnie na lpg pokazuje wiecej niż na benzynie ale jak to dokładne jest to nie wiem . średnio licze 10l gazu

Gość sadurek

wygląda to tak:

czas pracy wtryskiwacza benzyny (impulsy jakie idą na każdy wtryskiwacz) przejmuje komputer od gazu i na ich podstawie wylicza czas wtrysku gazu (proporcjonalnie dłuższy, zależny od wielu czynników takich jak wielkość dysz, rodzaj wtryskiwaczy gazowych itp). Prawidłowo ustawiona instalacja jest wtedy jeśli po przełączeniu zasilania z gazu na benzyne i odwrotnie czas wtrysku benzyny który jest wysyłany z komputera samochodu nie zmienia się (tzn. jeśli samochód pracuje na gazie i na benzynie to komputer silnika wysyła takie same czasy wtrysku) i wtedy komputer pokładowy bedzie nam pokazywał zużycie tak jakby benzyny. Jeśli coś jest źle wykalibrowane (albo poprostu tak musi być) to po przełączeniu samochodu na gaz komputer silnika stwierdzi że musi iść większa dawka paliwa i wtedy wydłuży czas wtrysku benzyny (który i tak przejmie nam komputer z gazu), ale komputer pokładowy będzie pokazywał nam wieksze zużycie, natomiast jeśli skróci się czas wtrysku to bedzie pokazywał nam zużycie mniejsze. A jeśli chodzi o faktyczne zużycie gazu w stosunku do tego co pokazuje nam BC to bedzie proporcjonalnie większe (zależne od wielkości dysz i różnicy czasu wtrysku, którą wygeneruje sobie komputer gazu).

Nie wiem czy ktoś coś zrozumiał

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Glosny

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz

oczywiscie ze zrozumiałem

wlasnie na wolnych mam czas wtrysku benz okolo 2ms a gazu 6ms. wiec to spora roznica. ale taki czas mam gdy chodzi na gazie, nie srawdzałem jaki jest gdy chodzi na benzynie. a wiem to bo mam kabel i program do instalacji gazowej. nabyłe go by ustawic sobie gaz bo "spec" od gazu nie potrafił zrobic tak by było dobrze wiec wziołem to w swoje rece.

jeszcze troche musze przemyslec montarz MIDa bo jak piszesz moze to byc roznie z spalaniem na MIDzie a rzeczywistym.

jeszcze raz dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Gość sadurek

są na allegro programowalne mierniki zużycia paliwa, wystarczy podpiąć sygnał z wtryskiwacza gazu i bedzie wskazanie lpg

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jaką masz instalacje i jakie wtryskiwacze gazu? Ja u siebie na matrixach czas benzyny mam ok 2.05ms a gazu 2.50ms. Może masz dysze za małe??

Gość Glosny

no wlasnie mam wtryski czerwone VALTEKI 3omowe dysze mam 2mm Instalacje SIROCCO. Wszedzie gdzie patrzyłem pod moj silnik 1.8 115KM maja byc takie dysze, oraz w programie tez mi wyszlo ze dysze sa dobre. ale troche mi sie to nie widzi taki dlugi czas wtrysku gazu.

to mowisz ze mozna by zamontowac wieksze dysze? tylko jakie?

pozdrawiam

Gość sadurek

spróbuj 2.1

w micrze miałem czerwone valteki, ciągle z nimi coś było nie tak, wymieniłem na magic jety i chulają aż miło. Są dużo szybsze a kosztują 216zł. Mam silnik 1.4 88km i dysze 2.1

No i w przypadku valteków to za bardzo nie poprawisz tej różnicy czasów - są za wolne. Mi się ciągle zabrudzały i problem był z kalibracją samych wtryskiwaczy.

Gość Glosny

ale mam te valteki 3mc wiec za bardzo ich nie chce zmieniac

narazie tak zostawie ten czas bo auto chodzi lepiej jak na PB. ale jak bedzie duzo palic albo cos sie dziac to bede z tym walczyc. narazie ustawiłem wszystko (trwało to ze 2 godziny jazdy z lapkie) ale jestem zadowolony.

co do szybkosci valteków słyszałem ze sa wolne a migic jety sa szybsze. ale jakios na szybko wymieniłem jednak na valteki i zobaczymy jak sie beda sprawowac. mam nadzieje ze bedzie jak najdluzej ok. choc reduktor juz ma swoje 80tys najechane ale cisnienie ponad 1 bar jeszcze ma. bede zmieniał filtr pazy lotnej co 10tys i smigał

jakos nie moge znalezc tych mierników

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Gość sadurek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

pozdrawiam

Gość Glosny

dzieki

Gość guziorrr

A orientuje się ktoś może, dlaczego nie gasną mi diody na przełączniku od gazu? jest tam 5 diod (4zielone i 1 czerwona-rezerwa+ta czy jade na gazie czy benzynie). Po pierwszym tankowaniu butli do pełna (44/48L ) wyjezdzilem juz prawie 220km i zadna dioda mi nie zgasła. Od czego to moze zalezec? Zaglądałem pare dni temu to butli i tam bylo wskazane ze jest troszke wiecej jak polowa butli, a dioda zadna nie zgasła..

chyba źle podłączony wskaźnik diodowy

Gość sadurek

wskaźnik poziomu gazu się kalibruje: w butli kręcąc modulikiem oraz na komputerze za pomocą programu do diagnostyki gazu.

czyli ze mid w autach w lpg to w wiekszosci przypadkow zbedny gadzet

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie powiedział bym ze zbędny. U mnie mid myli się o 0,5 litra gazu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.