Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kluczyk17

Kod 0352, co zrobic ??

Recommended Posts

Witam, komputer ma błąd "0352 Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 2 + 3 za niskie napięcie" , cewka została już wymieniona ale nadal nie ma napięcia na 2 i 3 cylindrze, co w takiej sytuacji trzeba jeszcze wymienić, ustawić ??

z góry dziękuje za pomoc

pozdro

aha jeszcze wyskoczyły mi takie błędy

0325 Nieprawidłowy sygnał z czajnika spalania stukowego 1

0129 Nieprawidłowe działanie zaworu EGR

Edited by kluczyk17

A świece i przewody???

świece i przewody również wymienione,

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Te dwa błędy tyczą się EGR musisz go przeczyścić jest na forum jak to zrobić.

Ja bym jeszcze sprawdził kable dochodzące do cewki może gdzieś jest przerwa.

A masz może gaz?

Edited by ciasny1

tak gaz jest, tylko obecnie nie jest podpięty wężyk łączący reduktor z butlą (jutro będę miał już wszystko zamontowanie), a wiesz może gdzie ma być podpięty ten cieniutki wężyk z EGR??

Nie bardzo wiem o którym wężyku mówisz. Wstaw jakieś foto.

to jest fotka tego wężyka , podpisany jako nr 2

Please login or register to see this link.

Co do wężyka to tu:

(powinien być wystający kruciec)

Myślę, że po jego podłączeniu auto wyzdrowieje.

Please login or register to see this attachment.

Edited by zubek73

O Żubek mnie wyprzedził, byłem strzelić fotkę. Proponuje jeszcze sprawdzić te gumowe końcówki bo lubią parcieć i przez nie właśnie spadają wężyki.

Panowie pomogliście mi w sprawie błędów 0325 i 0129, ale co zrobić z błędem 0352 ??

Edited by kluczyk17

Guest KamyK85

Powitac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

teraz u mnie pojawił się bład 0352 a w dodatku 0340 :30:

Mam gaz tyle że emulator mam założony bo robiłem remont instalacji w marcu tj. Reduktor, komp, kable i regulacja.

Silnik x18xe1. Niektórzy Pisza o świecach,kablach z tego co wyczytałem. Świece nie dawno zmienione a takie głupie pytanie? w moim silniku chyba kabli nie ma tylko jakaś listwa?? Piszecie tez o DIS - e

I PYTANIE Z MOJEJ STRONY- CO ROBIĆ CZY OD RAZU WYMIENIĆ CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU I TEN DIS? BO NIE MOŻE TO BYC SPOWODOWANE JAKAŚ DROBNIEJSZA USTERKA ALBO COS?

BEDE WDZIĘCZNY ZA POMOC bo nie wiem co dalej z tym działać

ja błąd 0352 skasowałem tak że ściągnąłem wtyczkę od kompa (w podszybiu) i założyłem z powrotem, błąd już później nie wystąpił

Guest KamyK85

hmm w podszybiu? ja mam wtyczke od kompa pod recznym chyba ze nie o tej mowisz

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> bo nie kojarzą jakiejś w podszybiu albo nakieruj mnie bardziej bo nie kumam

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

ps. oprocz tego ze miałes bład jakies objawy bo mi dziwnie chodzi i chyba go zmuliło

Edited by KamyK85

Please login or register to see this quote.

jak patrzysz od przodu samochodu po lewej stronę w podszybiu jest taka duża gumowa wtyczka, wychodzi stamtąd gruba wiązka kabli, musisz na pewno ściągnąć plastikowe pod szybie żeby to zobaczyć

aa tak jest w silniku 1.8 przedlifcie

muł był straszny i strasznie się tłukł, widać było ze nie pali na wszystkie cylindry

Guest KamyK85

hmm ja mam polifta ale obczaje mowisz o podszybiu pod wycieraczkami tam gdzie filtr pyłkowy gdzies obok tak? jak to niby działa jakis restart kompa ? nic sie mu nie dzieje po takiej operacji

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Please login or register to see this quote.

po lewej stronie od filtra, mechanik mi powiedzial ze to jest reset kompa, u mnie to pomogło

najlepiej niech sie wypowie jeszcze ktoś inny będzie pewność :29:

Guest KamyK85

Dobrze by było ale święta ale thx za odpowiedzi porade zawsze to pomoc

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Wypowie sie ktos jeszcze?

Witam serdecznie

dziś rano podczas jazdy autko nagle straciło moc. Zapaliła się lampka check engine. Słychać było że pracuje na 2 dwóch cylindrach. Po przejechaniu około 2-3km samochód zaczął normalnie pracować. Po wyłączeniu i włączeniu silnika lampka nie zapaliła się i silnik pracuje normalnie. Przejechane około 35km i wszystko OK. Po zczytaniu błędu wyszedł kod: 0352 - Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 2 + 3 za niskie napięcie.

Pomóżcie !!! - co to mogło być??

Cewka lub parę rzeczy z nią związanych. Posprawdzaj wtyczki, kable świece. jak nie pomoże to cewka do wymiany

Zastanawiam się czy ruszać to wogóle. Bo dziś przejechałem około 70km i wszystko jest OK. Czy lepiej wymienić i nie robić sobie nadziei że to była tylko chwila słabości mojego autka???

na początek posprawdzaj połączenia elektryczne. Przeczyść wtyczki WD40. Posprawdzaj wężyki podciśnienia. Może któryś spadł i wprowadza zamieszanie.

Nie przesadzajcie z tą uniwersalnością WD40 - akurat do czyszczenia wtyczek to on się średnio nadaje. Są do tego lepsze środki.

Nie każdy dysponuje środkami typu "KONTAKT" a WD40 posiada prawie każdy. Dlatego też zaproponowałem użyć właśnie taki środek.

A nie sądze żeby się nie nadawał. Substancje zawarte w WD40 nie dość że rozpuszczeją nagary i czyszczą z zanieczyszczeń to jeszcze pokrywają styk zabezpieczając go przed korozją. Nie rozumiem dlaczego nie należało by go stosować.

Właśnie dlatego że pokrywają styk (lepiącą warstwą do której wszystko się klei i po niedługim czasie znów trzeba czyscić). To samo jest z czyszczeniem krokowca - jak ktoś wyczyści tylko WD to problem szybko powraca.

Edited by zubek73

Dziś znowu się to pojawiło. Wyłączyłem silnik na 3 min z zegarkiem w ręku i po odpaleniu wszystko w porządku.