Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
grzegorz_kielek

Brak świateł przeciwmgielnych

Polecane posty

Witam.Mam problem.Nie działają tylne światła przeciwmgielne w Oplu vectra B DTL rocznik 1996.Bezpiecznik nie jest spalony,kontrolka na tablicy rozdzielczej się zapala ale prąd nie dociera do żarówek.Proszę o pomoc.

Edytowano przez grzegorz_kielek

może kable się gdzieś uszkodziły. Mam rozumieć że piszemy o przednich światłach przeciwmgielnych ?

Gość ozi

sprawdź żarówki ,przekaźnik od przeciwmgielnych

jak masz miernik to sprawdź czy wogóle prąd do nich dochodzi...

Tylne przeciwmgielne - schemat (zaznaczone na czerwono)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Wciaskasz przycisk w wlaczniku swiatel - sygnal idzie na multimter ktory zalacza przekaznik, ktory puszcza napiecie na tylne lampy.

Na zlaczu X1 pin 21 pojawia sie napiecie po wlaczeniu przeciwmgielnych tyl.

Żarówki są ok,prądu nie ma na pin 21 po wciśnięciu włącznika świateł ,jeśli świeci się kontrolka na tablicy rozdzielczej to przekaźnik jest ok, zresztą zamieniałem go na inny niestety bez zmian.

Masz może haka i przerabiane było gniazdo do przyczepki ??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

przkrecasz stacyjke i wlaczasz mijania a nastepnie przeciwmglowe tyl. powinna sie zaswiecic kontrolka i na pinie 21 X1 pojawic sie napiecie.

kontrolka zaswieca sie w momencie gdy multimetr zalaczy przekaznik.

jezeli pali sie kontrolka to napiecie powinno byc na X1 pin 21. pozniej przewod idzie do tylnej lampy.

Edytowano przez Ravcio1985

Jeżeli tak jest jak pisaem wyżej, to masz to samo co ja miałem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w "niemieckim" gnieżdzie jest wiecej pinów "kabelków" niż w naszej 7 pinowej wtyczce. Przy przerabianiu wtyczki zreguły obina sie wszystkie kable i szuka po kolei kabelków do pozczególnych świateł. "niemiecka" wtczka ma w środku włącznik, który po włożeniu w gniazdo wtyczki rozłancza przeciwmgielne przy samochodzie, a puszcza tylko na przyczepke, jeżeli wtyczka była przerabiana to kabel od tego wącznika został obciety, co spowodował przerwanie obiegu i nie świeci przeciwmgielne. Teraz musisz w instalacji przy gnieżdzie znależć te kable i żłączyć. Jeżeli dobrze pamietam to kable były koloru- niebieskiego z czerwonym paskiem (na 100% nie jestem pewien) Mam nadzieje że to ta wada

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie przerabiałem gniazda haka bo kupiłem adapter ale sprawdzę może ten kabel jest rozłączony,kolor niebiesko czarny,to gdzie jest ten pin X1 21?

A ten adapter masz wpiety cały czas, bo jeżeli tak to rozłancza, ten włącznik i też nie bedzie świecić.

zlacze X1 pin 21 (zlacze w nogach kierowcy za oslona (numery pinow sa wybite na plastiku wiec wiadomo ktory jest ktory - pin 21 bedzie w 3 rzedzie 4 od prawej- kolor czarno-niebieski przekroj 0,75 mm2).

Odnosnie tego co napisal Kolega Bolek - zalaczam schemat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> gdy nie ma sie tego przycisku laczy sie przewody z pinu 4 i 8 zlacza X24 (oba przewody koloru czarno-niebieskiego 0,75 mm2)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zaznaczone na czerwono.

Zlacze w niemczech - 13 pinow (pod przyczepki i kempingi)

Zlacze w polsce - 7 pinow (pod przyczepke)

Edytowano przez Ravcio1985

Jeździłem z wpiętym adapterem tak jak pisze Bolek. i to było przyczyną braku przeciwmgielnego.Po wypięciu go światło zaczęło świecić.Panowie, wielki szacunek dla was i dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol:

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Edytowano przez grzegorz_kielek

Podziekuj kolegom naciskajac +

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam

czy ktos zwas moze mi wskazac miejsce na desce bezpieczników przekaznik od przeciwmgłowych

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

z góry dziekuje

mam podobny problem nie mam haka sedan

brak prądu na zarówkach

na desce rozdzielczej zapala sie kontrolka

przednich równiez brak

Pany, muszę odgrzebać temat. Auto: Vectra B 1996 rok. Nie działają mi te przeciwmgielne tylne (przód ok) i generalnie temat czytałem, ale... nie kumam pewnych spraw. Pierwsze: bezpiecznik sprawdzony, żarówa wymieniona, kontrolka się zapala, światełko pod włącznikiem również. Dwa: nie mam miernika, więc nie mam jak sprawdzić czy podaje napięcie na gniazdo żarówki. Trzy mam hak. No i z tym hakiem to już nic nie rozumiem...sorry. Hak ma gniazdo 7 pinowe, czyli z tego co tutaj przeczytałem tzw. polskie z czego 4 dziurki są "zaślepione" śróbkami (nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z hakami i gniazdami i nie wiem czy tak ma być czy nie). Nie mam pojęcia czy hak był przerabiany. Gdzie szukać złącza tego gniazda i tych kabelków które trzeba podobno zewrzeć? I jakie to kolory tych kabli, bo czytałem o niebieskim i czerwonym z paskiem oraz o czarnym i niebieskim. Czyli które? Kabel z gniazda wchodzi ...w auto od spodu (logiczne) czyli teoretycznie powinien być gdzieś przy zapasie, albo na złączu którejś lampy tylnej? Tak? Nie potrafię otworzyć wklejonych w tym temacie zdjęć z imageshack, bo być może tam jest odpowiedź, ale nie potrafię...Jak możecie pomóżcie. Dziękuję.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.