Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mmajchrowski

Rozdzielenie zbiorniczka wspomagania od pompy wspomagania

Polecane posty

Witam serdecznie.

Przeglądałem forum i nie znalazlem nigdzie podobnego tematu. Otóż wymieniałem przy swojej Viki Vectra B 1.8 16V 2000r wkład termostatu i nie moglem wyciagnac obudowy gdyz delikatnie zawadzala o tytułowy zbiorniczek. Nie wiem jak sie to moglo stac ale ale delikatnie pociagnalem ten zbiorniczek do siebie i wyciagnalem w koncu obudowe. Niestety udalo sie wyciagnac ale po zlozeniu termostatu na drugi dzien zauwazylem pod autem slad plynu od wspomagania. Podejrzewam ze moglem w jakis sposob uszkodzic ten zbiorniczek. Nie wiem w jaki sposob ale pewnie przy pociagnieciu albo sie cos rozstrzelnilo albo peklo. Chcialem sprawdzic co sie moglo stac ale wyogladalem ten zbiorniczek i nie moge sie dopatrzyc sposobu na zdemontowanie go z pompy wspomagania. Wlasnie stad moje pytanie czy ktos wie moze w jaki sposob mozna rozdzielic zbiorniczek od pompy wspomagania. Czy jest to mozliwe aby rozdzielic je bez wyciagania pompy???

Serdecznie dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam!

ja ostatnio po kraksie wymieniałem

jest ciężko dostać kupić sam zbiorniczek a poza tym są dwa rodzaje

pszeważnie sprzedają razem z pompą

ja wymieniłem pompę ze zbiorniczkiem bo na warsztacie się boją rozdzielać to bo może zbiorniczek pęknąć

dlatego lepiej wymienić razem ale zobaczyć musisz jaki masz model pompy

no chyba że uda ci się kupić sam zbiorniczek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Z tego co widzialem to mozna kupic sam zbiorniczek. Nie ukrywam ze jest to mniejszy koszt niz zakup kompletu z pompa. U mnie jest taki:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Niestety nie moge sie dopatrzec w jaki sposob mozna je od siebie rozdzielic ;(

Gość ozi

a nie patrzyłes czy węże co do pompy ida nie przepuszczaja jestes pewien że to zbiorniczek jest strzelony i z niego leci??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokladnie oblookam jeszcze z kanalu jak to wyglada. Ale tak na 90% wydaje mi sie ze moglo sie stac cos wlasnie jak demontowalem ten termostat bo akurat od tego czasu sie pojawila ta plama. Dla spokoju wlasnie chcialem sie dowiedziec jak to rozdzielic zeby wlasnie wyciagnac ten zbiorniczek i wyeliminowac przyczyne plamy pod Vikusia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.