Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mmajchrowski

Rozdzielenie zbiorniczka wspomagania od pompy wspomagania

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Przeglądałem forum i nie znalazlem nigdzie podobnego tematu. Otóż wymieniałem przy swojej Viki Vectra B 1.8 16V 2000r wkład termostatu i nie moglem wyciagnac obudowy gdyz delikatnie zawadzala o tytułowy zbiorniczek. Nie wiem jak sie to moglo stac ale ale delikatnie pociagnalem ten zbiorniczek do siebie i wyciagnalem w koncu obudowe. Niestety udalo sie wyciagnac ale po zlozeniu termostatu na drugi dzien zauwazylem pod autem slad plynu od wspomagania. Podejrzewam ze moglem w jakis sposob uszkodzic ten zbiorniczek. Nie wiem w jaki sposob ale pewnie przy pociagnieciu albo sie cos rozstrzelnilo albo peklo. Chcialem sprawdzic co sie moglo stac ale wyogladalem ten zbiorniczek i nie moge sie dopatrzyc sposobu na zdemontowanie go z pompy wspomagania. Wlasnie stad moje pytanie czy ktos wie moze w jaki sposob mozna rozdzielic zbiorniczek od pompy wspomagania. Czy jest to mozliwe aby rozdzielic je bez wyciagania pompy???

Serdecznie dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam!

ja ostatnio po kraksie wymieniałem

jest ciężko dostać kupić sam zbiorniczek a poza tym są dwa rodzaje

pszeważnie sprzedają razem z pompą

ja wymieniłem pompę ze zbiorniczkiem bo na warsztacie się boją rozdzielać to bo może zbiorniczek pęknąć

dlatego lepiej wymienić razem ale zobaczyć musisz jaki masz model pompy

no chyba że uda ci się kupić sam zbiorniczek

Please login or register to see this quote.

Z tego co widzialem to mozna kupic sam zbiorniczek. Nie ukrywam ze jest to mniejszy koszt niz zakup kompletu z pompa. U mnie jest taki:

Please login or register to see this link.

Niestety nie moge sie dopatrzec w jaki sposob mozna je od siebie rozdzielic ;(

Guest ozi

a nie patrzyłes czy węże co do pompy ida nie przepuszczaja jestes pewien że to zbiorniczek jest strzelony i z niego leci??

Please login or register to see this quote.

Dokladnie oblookam jeszcze z kanalu jak to wyglada. Ale tak na 90% wydaje mi sie ze moglo sie stac cos wlasnie jak demontowalem ten termostat bo akurat od tego czasu sie pojawila ta plama. Dla spokoju wlasnie chcialem sie dowiedziec jak to rozdzielic zeby wlasnie wyciagnac ten zbiorniczek i wyeliminowac przyczyne plamy pod Vikusia.