Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maka7777

ustawienie rozrządu i wymiana pompy wody

Polecane posty

Gość maka7777

Witam . Mam dwa pytanka odnośnie ustawienia rozrządu .

Po pierwsze czy przy wymianie pompy wody wymaga ona jakiegoś ustawienia na znakach. Nie zauważyłem żadnych znaków ani na pompie wody ani na obudowie wokoło pompy jedynie na kole od pompy jest wycięcię . W sumie pompa jest asymetryczna i jej ustawienie może miec znaczenie odnośnie napięcia paska.

I tutaj moje drugie pytanie własnie odnośnie napięcia paska napinaczem. Otóż czy ma jakieś znaczenie to czy kręcimy tą wypustką napinacza z otworem na imbus zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy w przeciwną. otóż pomimo prób napięcia paska jest za lużo i nie wiem w którym momencie popełniam bład. jeśli ktos wie to proszę o podpowiedz. Pozdrawiam

przecież jak byk pisze Astra G 2000 1.6 16v X16xel...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli pompa siadła w "gniazdo" i udało się ją przykręcić, to powinno być z nią ok. A może pasek jest zły ? sprawdzałeś długość i ilość "zębów" z poprzednim paskiem ?

A jaka masz pompę/producent??

pompa wchodzi w gniazdo w kazdej pozycji , os wirnika nie jest umieszczona symetrycznie i dlatego pompe trzeba ustawic w odpowiedniej pozycji zeby pozniej udalo sie ustawic odpowiednie naciagniecie paska , pompa przykrecana jest 3 srubami imbusowymi ( bodajrze ) najlepiej zobacz w ktorych miejscach na starej pompie odbily sie podkladki od srob , miejsca odbicia i miejsca przykrecenia srub w bloku beda pasowac tylko w jednej pozycji , pozniej zamontuj nowa pompe w takiej samej pozycji , jezeli bedzie zbyt duze przesuniecie pompy mozesz rowniez miec problemy z zalozeniem obudowy , nie wiem czy wszystko napisalem , jak cos to pytaj , pozdro

Gość maka7777

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

t

No własnie przed zdjęciem starej pompy zrobiłem fotki i nawet zaznaczyłem flamastrem wydaje mi się że nową założyłem tak samo , nowy pasek i nowa pompa są idetyczne .A czy wycięcie (znak) na kole pompy ma jakies znaczenie ?? No cóż pokombinuję jeszcze z tą pompą bo chyba innej możliwości nie ma . Dzięki i dam znać czy coś z tego wyszło. Pozdr.

nie bardzo jarze o jaki znak ci chodzi ??

Dwa tygodnie zmieniałem rozrząd co prawda w X16SZR, ale i tam trzeba było naciągnąć pasek najpierw pompą, a potem dopiero zwolnić napinacz, zeby napięło się jak trzeba. Trzeba kręcić pompą, aż zacznie się napinać.

Gość Glosny

nie wiem czy dobrze kojarze ale w tym silniku wstepnie napina sie pasek pompa wody a dopiero potem napinaczem.

pozdrawcie mnie jesli zle mowie

pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.