Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest maka7777

ustawienie rozrządu i wymiana pompy wody

Recommended Posts

Guest maka7777

Witam . Mam dwa pytanka odnośnie ustawienia rozrządu .

Po pierwsze czy przy wymianie pompy wody wymaga ona jakiegoś ustawienia na znakach. Nie zauważyłem żadnych znaków ani na pompie wody ani na obudowie wokoło pompy jedynie na kole od pompy jest wycięcię . W sumie pompa jest asymetryczna i jej ustawienie może miec znaczenie odnośnie napięcia paska.

I tutaj moje drugie pytanie własnie odnośnie napięcia paska napinaczem. Otóż czy ma jakieś znaczenie to czy kręcimy tą wypustką napinacza z otworem na imbus zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy w przeciwną. otóż pomimo prób napięcia paska jest za lużo i nie wiem w którym momencie popełniam bład. jeśli ktos wie to proszę o podpowiedz. Pozdrawiam

przecież jak byk pisze Astra G 2000 1.6 16v X16xel...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli pompa siadła w "gniazdo" i udało się ją przykręcić, to powinno być z nią ok. A może pasek jest zły ? sprawdzałeś długość i ilość "zębów" z poprzednim paskiem ?

A jaka masz pompę/producent??

pompa wchodzi w gniazdo w kazdej pozycji , os wirnika nie jest umieszczona symetrycznie i dlatego pompe trzeba ustawic w odpowiedniej pozycji zeby pozniej udalo sie ustawic odpowiednie naciagniecie paska , pompa przykrecana jest 3 srubami imbusowymi ( bodajrze ) najlepiej zobacz w ktorych miejscach na starej pompie odbily sie podkladki od srob , miejsca odbicia i miejsca przykrecenia srub w bloku beda pasowac tylko w jednej pozycji , pozniej zamontuj nowa pompe w takiej samej pozycji , jezeli bedzie zbyt duze przesuniecie pompy mozesz rowniez miec problemy z zalozeniem obudowy , nie wiem czy wszystko napisalem , jak cos to pytaj , pozdro

Guest maka7777

Please login or register to see this quote.

t

No własnie przed zdjęciem starej pompy zrobiłem fotki i nawet zaznaczyłem flamastrem wydaje mi się że nową założyłem tak samo , nowy pasek i nowa pompa są idetyczne .A czy wycięcie (znak) na kole pompy ma jakies znaczenie ?? No cóż pokombinuję jeszcze z tą pompą bo chyba innej możliwości nie ma . Dzięki i dam znać czy coś z tego wyszło. Pozdr.

nie bardzo jarze o jaki znak ci chodzi ??

Dwa tygodnie zmieniałem rozrząd co prawda w X16SZR, ale i tam trzeba było naciągnąć pasek najpierw pompą, a potem dopiero zwolnić napinacz, zeby napięło się jak trzeba. Trzeba kręcić pompą, aż zacznie się napinać.

Guest Glosny

nie wiem czy dobrze kojarze ale w tym silniku wstepnie napina sie pasek pompa wody a dopiero potem napinaczem.

pozdrawcie mnie jesli zle mowie

pozdro