Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
LLukaszewicz

Szkoda parkingowa

Polecane posty

Witam kolegów.

W dniu dzisiejszym miałem nieprzyjemne zdarzenie na parkingu (moja wina). U mnie wgniecione jedne drzwi i drugie zarysowane. W golfie III tylko lekko wgięty róg zderzaka. Mam wykupione autocasco w firmie UNIQA.

Mam pytanie czy szkodę mam zgłośić jako parkingową bez sprawcy, czy podać dane drugiego auta.

Chodzi mi o to w którym przypadku stracę więcej zniżek.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

jesli zglosisz tylko jako szkode parkingowa

bez podania drugiego auta to ma zrobic poszkodowany w tym momencie golf ??

nie zglosisz jego auta to jak ma dostac kase z Twojego OC ??

znizki i tak stracisz

z AC z tytulu naprawy Twojego auta (golf ich nie interesuje)

z OC za golfa ktorego uszkodziles (tutaj Twoje auto ich nie interesuje)

A czy pisałeś oświadczenie dla właściciela golfa ? bo jeśli tak to i tak już będzie odnotowane, że to z OC więc z tego ubezpieczenia i tak lecą zniżki. A jeśli chodzi o AC to po pierwsze dobrze musisz przeczytać cały regulamin polisy - tam powinno być wszystko napisane (między innymi jakie są straty zniżek). W 100% nie jestem przekonany, ale wydaje mi się, że to nie istotne czy będą dane drugiego auta czy nie.

Wymieniliśmy się numerami tel. bo u tamtego wgniecenie jest delikatne i pewnie po podgrzaniu da radę wypchnąć ( czarny zderzak bez lakieru) albo zapłacę za szkodę z własnej kieszeni bo może się okazać taniej niż utrata zniżki z OC.

Reasumując, zgłaszając tylko z AC nie tracę zniżek na OC?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak. Więc jeśli np zapłacisz mu z własnej kieszeni za naprawę to zniżek z OC nie stracisz. Pójdą tylko te z AC za naprawę twojego auta i jest to chyba coś koło 10 % na rok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Outsider

Tak też myślałem... Czytam właśnie regulamin AC i cytuje:" zdarzenia wyłączone z ocrony ubezpieczeniowej:

... wyrządzone umyślnie lub w skutek rażacego niedbalstwa przez Ubezpieczonego..." i " co należy zrobić po wystąpieniu szkody:

... powiadomić policję w przypadku podejżenia że zostało popełnione zostało przestępstwo, którego następstwem jest lub może być szkoda.." Teraz już nie wiem czy trzeba wezwać policję???

Gość czosneksz

Jeśli chcesz zapłacić z własnej kieszeni, to się poważnie nad tym zastanów. Przelicz sobie ile płacisz za OC bo jeśli jest to 500-600 zł to ile tych zniżek stracisz maksymalnie 10% czyli jakieś 60 zł droższe ubezpieczenie na przyszły rok bo nie tracisz wszystkich zniżek. a jak koleś będzie chciał od Ciebie pieniądze to na pewno będzie chciał coś na tym zarobić i będzie chciał 100 czy 200 zł także ja bym po prostu spisał oświadczenie. No chyba, że masz więcej samochodów zarejestrowanych na siebie to wtedy się już nie opłaca.

Dzięki. Chyba masz rację!!!

umyślnie - jak byś specjalnie w niego wjechał

podejrzenia że zostało popełnione przestępstwo - jakby np któryś z uczestników był pijany jak bela i tym podobne. specjalnie użyte jest słowo PRZESTĘPSTWO a nie wykroczenie drogowe - policja w takim wypadku nie jest potrzebna - chyba że np były ofiary w ludziach

a to gdzie się tak spieszyłeś ??

co do tych tylnych drzwi to chyba wymiana czeka ??

Cześć. Przy ośrodku zdrowia cofałem do tyłu i w tym samym czasie stanął za mną golfem i bum....

Właśnie a propo drzwi. Niby nie są takie złe ale zobaczę po wycenie czy da się coś z nimi zrobić.

Czy podczas oględzin przez rzeczoznawcę nalegać na to żeby policzył drzwi do wymiany?

Jestem już stratny 100zł(zderzak golfa), 120zł zniżka z AC, więc chciał bym chociasz na zero wyjść!

nawet jak nie będziesz nalegał to powinien policzyć do wymiany

a zrobić je na pewno da radę tylko ze 2 kilo cięższe będą

masz u kogo zrobić czy chcesz jakiś telefon ??

a pro po tej sytuacji co piszesz to to jak stałeś normalnie na parkingu a on

jeżeli dobrze się domyślam stanął z tyłu wzdłuż 3-Maja i go zahaczyłeś jak wyjeżdżałeś

to jest też i jego wina bo nie powinien tam się zatrzymać -

myślę że gościu miał by problem z odszkodowaniem z twojego OC

Edytowano przez Grzechu72

Niby mam, ale zastanawiam się gdzie dobrać lakier żeby pomalować do listwy tak żeby się nie różniło. Ps może nie 2kg a 1,5:-)

po co masz dobierać

ten co będzie malował dobierze

Tak tylko że liczą 400zł od elementu a tu jest do połowy drzwi tylko. Zresztą zobaczę ile dadzą z AC, jeśli powyżej 1000zł to wstawię do warsztatu, jeśli nie to kupię lakier i dam kumplowi to za grosze mi to zrobi.

myślę że nawet drugie tyle dadzą

Myślę, że zamiast czekać na to ile dadzą, od razu lepiej byłoby wstawić gdzieś auto i rozliczyć to w formie bezgotówkowej. Warsztat oprócz wyceny ubezpieczyciela, robi własną, którą przedstawia ubezpieczycielowi, a ten z kolei wtedy akceptuje lub nie wycenę warsztatu. Ja ostatnio w taki sposób likwidowałem szkodę parkingową (bez udziału drugiego samochodu) w NieVectrze. Wstawiłem do warsztatu i napisałem upoważnienie - żeby mogli od ubezpieczyciela wziąść pieniądze (nie pamietam jak dokładnie to się nazywało). Z ciekawości zapytałem się szefa serwisu żeby mi powiedział ile to wyniosło - okazało się, że ponad 4500 zł (nowe lusterko, nowe drzwi plus malowanie tych elementów, oraz malowanie sąsiednich elementów żeby świeżo pomalowane drzwi nie odstawały odcieniem) podejrzewam że ubezpieczyciel wyliczyłby to o wiele niżej niż w rzeczywistości kosztowało, a i tak składka AC wzrośnie mi tylko o 10 %.

Reasumując myślę, że forma bezgotówkowego likwidowania tego typu szkody jest o wiele lepsza niż wypłata pieniędzy. (przedstawiona opinia jest opinią prywatną - inni mogą uważać inaczej

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

a mi się zdaje że warto zgłasać ta szkodę i brać kasiorę. miałem niemal że identyczną sytuację. gdy jechałem do pracy a raczej stałem w korku nagle gościu zaczął się wycofywać z parkingu przy ulicy tyłem i pociągnął mi przednie i tylne drzwi wgniatają je i spadła jeszce obudowa lusterka (jechał mercedesem listonoszem) z jego

OC w PZu wypłacili mi 4100 z groszami a podobno AC wypłaca podobnie.

A co do wymiany tych drzwi. z moich doświadceń wejd na allegro i poszukaj w tym samym kolorz i to jest najlepsze rozwiązanie... ja za identyczne dałem 390 zł z przesyłką włożyłem swoje szyby boczki i w życiu by nikt nie zobaczył ze coś było malowane a co nie daj boże szpachlowane co musiałbym robić z tymi starymi to w sumie za tą cenę bym ich nawet nie pomalował jak się dowiadywałem.

Pomyśl nad tym bo to naprawdę jest opłacalne a dobrze zapakowanej przesyłki nic nie uszkodzi bo ci co to wysyłają wiedzą doskonale jak to zabezpieczyć

co do szpachlowania drzwi to odradzam, po roku zacznie pękać, to nie błotnik i nie jest unieruchomiony. Drzwi sie zamyka i otwiera, a od trzaśnięć napewno bedzie pękać. Lepiej poszukać na alledrogo i kupić w kolorze

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Robiłem tak w skodzie, kupno używek w kolorze sztuk 2 wyszło taniej niż malowanie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i kupiłem kompletne uzbrojone z szybami bo od drzewa aż szyby wyleciały

Dzięki wszystkim za pomoc.

W przyszłym tygodniu ma przyjechać żeczoznawca i wycenić, ustaliłem przez telefon z firmą ubezpieczeniową że chcę gotówkę.

Jeśli okaże się że wycenią mi za mało to czy jest możliwość odmówienia i zmiany na naprawę bezgotówkową? Warsztat może zawyżyć wtedy wartość szkody żebym i ja coś miał z tego?

to czy bezgotówkowo czy gotówkowo likwidują szkode ustalasz po wycenie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.