Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
DjLohun

Puka, stuka a nawet wali ...

Recommended Posts

Witam ostatnio usłyszałem stuki, puki z prawego koła, troszeczke to zlekceważyłem po czym coraz wiecej i wiecej. Wydaje mi sie że to "Stabilizator". Głuche puki z okolic koła. Mam pytanie czy ma to związek ze wspomaganiem i uciekaniem układu kierowniczego?. Chodzi mi o to że podczas chamowania kierownica ucieka mi w lewą stronę. Przypominam że stuka po prawej. Auto podczas jazdy także ucieka w lewo...

Jedź na diagnostykę bo jak ucieknie Ci podczas awaryjnego hamowania... (odpukać)

Trudno z tego opisu stwierdzić co to za usterka ale to nie jest jakaś pierduła.

Witam. Niechce nowego tematu rozpoczac wiec tu napisze. Przeczytalem te wszystkie wypowiedzi o zawieszeniu ale nie znalazlem podobnego problemu. U mnie w viki w ostatnim tygodniu zaczely sie stuki chyba z tylu z tego co slysze. Dzieje sie to na zakrecie i tylko w lewa strone. Stuka wtedy cos w prawym tylnym kole najprawdopodobniej. Dzieje sie to tak przy 60 km/h i wzwyz. Ale przy mocniejszych skretach tylko. Takie metaliczne stukanie. Co to moze byc i jaki koszt? I czy wymieniac to samo z drugiej strony od razu? Dzieki za odp.

a jeszcze niedawno huczało ? a teraz stuka ? może to łożysko ?

jak tak to koszt nie mały ....

dziwne

Edited by Domlo

U mnie podobne stukanie nie dawno zaczęło się w tylnym prawym kole.

Początkowo stukało powyżej 60 km/h na prostym odcinku drogi i najczęściej po wyjściu z zakrętu.

Na dziurach spokój, na prostej drodze stuka :22:

Oglądałem zaweche z tyłu w szerz i w zdłuż i nic. Żadnych widocznych luzów czy coś w tym rodzaju.

Zresztą zastanawiające czemu na prostym odcinku drogi stuka, gdzie brak jakichkolwiek dziur :22:

No i się okazało że to szczęki hamulca ręcznego.

Jeszcze tam nie zaglądałem ale na dniach trzeba komplecik szczęk kupić i wymienić.

Prawdopodobnie popękała okładzina i lata w bębnie jak stara k***a

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:"> przy wyższych prędkościach

Strach z tym jeździć bo jak zablokuje koło to kapa z jazdy.

dokładnie jak kolega mowi łozysko ci siadło

No powiem ze na dziurach nic nie stuka i na prostej tez nie. pojawia sie tylko na zakretach w lewa strone. ale wczesniej nie huczalo, bylo normalnie.

Guest ozi

podnies samochód i poruszaj kołem na boki czy si kręci normalnie jak łożysko to wczujesz to

ok sprawdze po poludniu i odpisze.

Na diagnostyce powiedzieli mi ze to stabilizator ... dzieje sie tylko wtedy jak jezdze po naszych pieknych polskich dziurach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam pytanko odnosnie diagnostyki. Za wjazd i poszarpanie autem ile biora ?

u nas 20zł.

Guest womar

Różnie biorą,ale za samo wjechanie na trzepaki biora max 20zł

Please login or register to see this quote.

Sorka ze dopiero dzisiaj ale nie moglem wczesniej. Sprawdzilem dwa tylne kola i to nie jest lozysko. Macie jakis inny pomysl?

Guest sawa

kolego sprawdz tuleje pływające w prawym kole. To moze byc to.

Witam. Bylem na szarpakach i koles powiedzial ze juz te tuleje sa do wymiany. To jest ta tuleja plywajaca?

Please login or register to see this attachment.

Czy to mozliwe ze od tego wali na zakretach?

Guest ozi

tak to jest tuleja pływajaca są dwie na koło i jedna jeszcze w podłodze taka duza ,bedzie walic i stukac na zakretach i dziórach

Powiedz jeszcze czy musze wymienic ta duza tez od razu czy wystarczy ze te ze zdjecia z dwoch stron wymienie? A i czy trzeba miec jakis sprzet do wymiany tego zeby samemu zrobic, czy nie warto sie bawic i do mechanika?

Guest ozi

jak na przeglądzie nic nie mówił o tej dużej to zostaw ,te małe pływające dwie na koło najlepiej jak byś miał ściagacz

Please login or register to see this link.

albo jak bys zrobił sobie sam go,jak nie to można rurka i młotkiem wybic ale sie namęczysz ,mechanik albo ma ściagacz a jak nie to prase i szybko to ci zrobi

dzieki wielkie za odpowiedz. jutro jednak mechanik i zobaczymy czy to wszystko wyeliminuje.

Wielkie dzieki koledzy. Wymiana tuleji zalatwila sprawe. Juz jest cichutko.

Guest slawek vb 2.0

Please login or register to see this quote.

witam

Prosze napisac ile kosztuje wymana tulei pływających z tyłu. Mój mechanik chce za to 200zł mówi że ma ściagacz itd...

jak za robotę ściągaczem to mało nie chce...

ceny zależą od regionu i stopnia zaprzyjaźnienia z warsztatem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mam takie pytanie... czy klopotliwa jest wymiana tej duzej tulei progowej? ma ktos moze instrukcje? jest problem z wyciagnieciem tej tulei z wahacza?

no i glowe pytanie... trzeba caly ten wahacz wymontowac z auta?

Najszybciej to wywalic wahacz z auta i jechac na prase

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi zdechly te progowe i wahacza poprzecznego,RObie komplet i mam nadzieje ze bedzie spokoj

Kolego xspeed jakie miałes objawy lub po czym poznałeś ze zdechły Ci tuleje wachacza poprzecznego?

Guest Mariushh

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i nie chce zakładać nowego tematu do mojego pytania. Otóż od jakiegoś czasu mój komfort jazdy spadł do minimum. Gdy tylko wyruszam w drogę moja Viki niesamowicie wyje. Po dłuższej jeździe - uszy więdną

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> . Wycie słychać podczas jazdy na prostej i tylko przy skręcie w lewo, gdy skręcam w prawo wycie znika. Nadmienię, że łożyska i piasta były wymieniane. Jeżeli chodzi o lokalizację to jest to przednie prawe koło. Dodam też, że przy wymianie łożysk mechanik powiedział, że należy wymienić tuleje pływakowe. Czy to one mogą stanowić źródło tego piekielnego wycia?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Help! Help! Help! :34: