Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
DjLohun

Wspomaganie, a raczej jego brak

Recommended Posts

Witam! ostatnio w podroży do Szczecina zauważyłem pewien problem. A mianowicie wspomaganie przestało działac. Oczywiście chodzi mi podczas postoju. Przy malych obrotach silnika, gdy ruszam działa czasem (bardzo żadko) przy skrecaniu na postoju jest opór po czym slychac takie bzzzzz... nie glosne ale tak jak by pompka nie mogła przerobić płynu. Dodając płynu nie ubyło...

Wie ktoś może z czym jest problem??

jeśli pompa działa to może coś z napędzaniem pompy jest nie tak pasek klinowy ma odpowiedni naciąg

powiem tak czasem na świeżo odpalonym silniku gdy jest zimny chwile zadziała a pozniej ... ;/ ale jak sprawdzić czy pompa dziala /?

a macie plyn??

pisalem ze plynu nic nie ubylo ....

witam

Ja ma podobny problem. Na postoju ciężko mi chodzi wspomaganie, ale za to jak wcisnę trochę gazu to chodzi normalnie wydaje mi sie że to może napinacz do wymiany

jak dla mnie to ślizga się pasek. (watro to obejrzeć i wymieć pasek+napinacz)

Pompa ma dwa stany działa albo nie. Jedynym powodem nie pompowania może być zapowietrzenie na ssaniu ale skoro płynu nie ubywa to układ jest szczelny.

Edited by jachuBN

...ja pisałem o tym samym juz dawno. pomogła tylko i wyłacznie wymiana pompy...łopatki nie dawały odpowiedniego cisnienia na wolnych obrotach a regenerowac sie nie opłacało(uzywana pompa 100zł)

Guest Pablosko

ja mam podobny problem a mianowicie jak auto stoi lekko przechylone i krece kierownica to tez robi bzzzz a z pompy jak chodzi silnik slychac szumienie czy to oznacza jej k0oniec plyn jest itp

pompa tak pracuje jak na maksa skręcisz to jest głośne BZZZ a tak normalnie przy skręcaniu lekko szumi

Guest Pablosko

tylko ze mi bez skrecania lekko szumi dlatego sie troche zdziwilem na postoju wydaje taki dzwiek

no to pewnie łożysko po d**** dostało a płyn wspomagania jaki ma kolor jeśli jest brązowawy i zgęstniały to do wymiany

Ja mam podobny problem z tymże raz wspomaganie działa a raz nie, czasami na postoju ciężko się kręci i słychać "bzyczenie", a czasami skręcam jakbym nigdy nie miał problemu, jak przejadę to czasami zdarza się że też ciężko kierownica skręca a czasami nie... Co może być przyczyną?

a płyn jak wygląda nie jest brązowy pasek wielo klinowy nie piszczy ci czasem nie ślizga się

Edited by Arek_21Byd

pasek nie piszczy, co do płynu to taki jakiś ciemny... może go czas wymienić? jest gdzieś tutaj może jakiś tutorial jak spuścić cały płyn?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

[EDIT]

Sprawdziłem płyn i jest mniej więcej tyle [-|---] (na czerwono stan płynu na miarce), nie jest on taki typowo czerwony ani brązowy takie coś po środku...

Edited by pionas88

też miałem tak że czasem kiera lżej czasem ciężej chodziła po wymianie jest duuuuużo lepiej wymiana jest prosta kup z 2 L jeden na zmarnowanie strzykawka 100ml z wężykiem rozgrzej samochód ciepły płyn łatwiej wyssać jak już to zrobisz zalej świeży płyn odpal i kręć kierownicą na max w lewo i prawo aż się układ przepłucze i odnowa odsysanie zalewasz i tak jak ja zrobiłem to po tygodniu jeżdżenia jeszcze raz wyssałem cały płyn i teraz mam czyściutki

A możesz podać mi jakiej firmy płyn najlepiej wlać? Czyli mam wyssać ten co jest (długi ten wężyk i jakiej grubości?) wlać nowy, pojeździć ok. tygodnia i wtedy znów płukanie?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

oryginalny gm algo Orlen ATF Dexron II w sklepie będą wiedzieli o co chodzi u mnie koszt litra to 19zł wężyk dopasujesz do strzykawki którą kupisz w aptece ja płaciłem za nią 4zł a wężyk miałem po produkcji winka hehe no tak jak pisałem odessaj stary płyn zalej nowy pokręć trochę kierownicą powiedzmy z 5 minut znowu odessaj zalej do prawidłowego stanu no i jak pisałem ja po tygodniu znów odessałem zalałem odessałem zalałem i jest cacy

aha płyn ściągasz na wyłączonym silniku tak samo zalewasz nie można doprowadzić do pracy pompy bez oleju

Edited by Arek_21Byd