Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest manioMT

Nowa obudowa filtra paliwa

Recommended Posts

Guest manioMT

Witam klubowiczów!!! Z góry zaznaczam że opcja "Szukaj" nic nie pomogła. Postanowiłem założyć nowy temat. Jeśli na tym forum istnieją odpowiedzi na moje pytania to niezwłocznie go zamknę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Otóż układ paliwowy w mojej VB 2.0 diesel ssał lewe powietrze, zlokalizowałem że to obudowa filtra paliwa, konkretnie przy wtyczce elektrycznej. Nie chcę się bawić w klejenie i chciałbym wymienić na nową. Nie mogę jednak znaleźć takowej. Ewentualnie chciałbym wymienić filtr na inny(bez podgrzewacza), foto poniżej. Jedno moje pytanie: czy ktoś wie gdzie kupić nową obudowę filtra, a drugie: czy ktoś montował inny filtr i z jakim skutkiem. Za odp. dzięki i pozdro!!!

Please login or register to see this attachment.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ArturL

ASO lub Allegro. Inną obudowę spotkałem w 2.0 i 2.2dti i dawały radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja założyłem, prawe taki sam jak w twoim załączniku, w sobotę. do tego wymieniłem węże na przeźroczyste by widzieć co dzieje się z paliwem po dłuższym postoju. jakoś nie zauważyłem żeby Vectra nie dawała rady z nim (przynajmniej jest pewność że jest szczelny) Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest manioMT

Dzięki za szybką odpowiedź! O wydajność się nie martwię, filtr jest filtr. Zastanawiam się tylko nad podgrzewaniem i czy to w ogóle coś daje. Kumple mieli problemy przy 20-stopniowym mrozie w innych autach. Na allegro nie znalazłem, jutro zapytam w ASO, ale pewnie cena będzie kosmiczna. Pozdrawiam!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem u siebie taki sam i wszystko było ok, nawet w zimie. udało mi sie kupic na giełdzie obudowe z przewodami i zmieniłem. wadą tego filtra jest jedynie brak mozliwości zobaczenia jego stanu w środku , co pozwala na ewentualne zdiagnozowanie nietrzymajacych uszczelniaczy wtrysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest manioMT

Witam ponownie!!! Podsumowując dla potomnych: oryginalny filtr można zamienić podobnym jak na zdjęciu wyżej. Nowy kompletny filtr w ASO (obudowa+wkład) kosztuje 300zł, górna pokrywa 200zł, używki na Allegro od 100zł. Wybór należy do użytkowników :34: :34: Ja raczej poszukam używki na zaprzyjaźnionym szrocie, 3-stówki to trochę sporo. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...