Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Krisek

Czarny filtr paliwa

Recommended Posts

Witam, właśnie jestem po wymianie filtra paliwa ostatni raz był wymieniany 2 lata temu, filtr jest cały czarny czy to oznaka,że muszę wymieniać uszczelniacze? jaki jeszcze jest inny objaw wskazujący na wymianę uszczelniaczy?

Mam to auto X20DTH już trzeci rok i pamiętam, że jak go kupiłem to wymieniłem wszystkie filtry i ten od paliwa też był czarny pomimo tego nie mam niepokojących objawów podczas jazdy.

Kiedyś wyczytałem na forum, że czarny filtr to normalny objaw jeśli nie był długo wymieniany bo podczas podgrzewania paliwa coś tam się z niego wytrąca powodując zmianę jego barwy.

Proszę Was o opinie.

Do wymiany uszczelniacze wtrysków zwane trawersami. Jest o tym sporo na forum. Poczytaj.

Dzięki za szybką odpowiedź, ale ponawiam pytanie jaki jest jeszcze inny objaw informujący nas o wymianie wtryskiwaczy? wyciekający olej z silnika czy ogólnie upaprany silnik olejem.

Filtr paliwa to proponowałbym co roku zmieniać..

Obiecuję że już będę wymieniał raz w roku.

Guest Skowronn

nie chodzi o obiecywanie tylko o wymiane dla dobra Twojego autka;)

No ale do rzeczy, wiesz może coś o innych objawach wskazujących na wymianę wtryskiwaczy ??

Please login or register to see this quote.

jezeli masz problem z:

ubytkiem oleju,

problemem z odpalaniem,

bardzo nierowna praca po odpaleniu,

mocnym dymieniem,

olejem w wezykach przelewowych

to wtedy trzeba sie bardziej zastanowic nad problemem,

jezeli nie masz zadnych z powyzszych to sie nie przejmuj

Dzięki za odpowiedź, więc u mnie nie mam żadnego z wymienionych przez Ciebie problemów niepokoi mnie tylko ten czarny filtr paliwa ale sprawdzę go za jakiś czas znowu.

Wymieniałem filtr paliwa i był czyściutki . za to ginie mi olej , mam małe wycieki , ale podejrzewam ze coś nie tak .

W naturze nic nie ginie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Po prostu może silnik już go trochę zużywa a te silniki maja tolerancję 1 l oleju na 10 tys km. czyli od wymiany do wymiany.

Ile Twoj spala jak wiecej to mozesz się martwić . ??

Witam

Podłącze się do tematu ze swoim pytaniem, bo mam podobny problem. Kilka dni temu wymieniałem filtr paliwa i był cały czarny, sprawdzam olej i jest trochę za mało. Czyli uszczelniacze do wymiany. I tak sobie czytam opisy z wymiany i kompletuje części do wymiany i trafiłem na coś takiego:

uszczelka pokrywy

Please login or register to see this link.

uszczelniacze

Please login or register to see this link.

Cena wygląda kusząco, z porównaniu z cenami które mam z ASO Opla (98 uszczelka, 35/szt uszczelniacz)ale czy to na pewno oryginały GM

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> ? Czy ktoś robił zakupy w Bomisie? Jakie inne sklepy z częściami polecacie?

Guest ArturL

Ku ścisłości: 0,6l / 1.000km, a nie 1l / 10.000km.

na 1000 km 0.6 l ? chyba na 10 tyś 1 litr a na 1000 km 0.1 l jak gdzies juz cyztalem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

chyba kol. ArturL ma rację ale tez nie jestem pewien

natomiast jestem pewien, że w Astrach Opel dopuszczał jako normalne aczkolwiek graniczne zużycie rzędu 0,7l/1000 km !!!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT: jak masz to zaglądnij do książki Pana Etzolda "Sam naprawiam..." i tam wyraźnie jest napisane zużycie dopuszczalne 1 dm3/1000km

Edited by przemty

Wątpie by ktoś produkował zamienniki tych uszczelniaczy, wydaje mi się że to oryginał.

Normalnie nie mogę się z tym zgodzić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wtedy wychodziłoby ,ze od wymiany do wymiany (10 tyś) mogłby silnik spalac 10 l oleju...

Pozostaje przy swojej normie 1 L na 10 tyś km

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Szanuję twoją opinię bo każdy ma prawo mieć swoja ale z nią się nie zgadzam...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Oczywiście każdemu życzę aby silnik brał mu max. 1l./10000km

Oczywiście ze możę brać i 1 l na 1000 km i tak mogą powiedzieć w ASO jednak wtedy to juz chyba po silniku

Ja mówiłem o jakiejs normie do przyjęcia;) Mój się smiało miesci w 1 l na 10 tys km i tak gdzies w tych granicach wyczytałem ze właśnei X20DTH możę brać olej i będzie to silnik w dobrej kondycji .. po prostu taka konstrukcja;) Z resztę Diesle mają prawo do małego a z wiekiem coraz większego apetytu na olej

pzdr

Uszczelniacze za podobną cenę kupowałem na Allegro u sprzedawcy corsik07. Oryginały GM więc te z Twojego linku też nimi pewnie są

Guest andrzejbe

W Focie kupicie uszczelniacze po 25 zł od sztuki.

No racja, zapomniałem o Focie

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> . Mieszkam niedaleko ich oddziału we Wrocku wiec nawet koszt wysyłki odchodzi. Dzięki za przypomnienie.