Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest FleX

Cynkowanie blachy

Recommended Posts

Guest FleX

Witam! Kupiłem pojazd ok. października, poprzedni wlasciciel powiedział mi, że był malowany niedawno. Zima dogorywa a ja spostrzegam kilka ognisk rdzy. Chciałbym kupić jakiś cynk w sprayu i zaaplikować go na całe nadwozie (czy to pomoże uchronić auto przed rdzą w miejscach gdzie jeszcze się ona nie pojawiła?). I jakie preparaty polecacie.

Osobiście myślałem o

Please login or register to see this link.

Edited by FleX

Guest pem77

Moim zdaniem to lipa bo cynk na blache nakłada sie metodą galwaniczną a to w aerozolu to na pewno nie jest metal

Uważam tak samo. Nie da się niestety walczyć z rdzą tanim kosztem. Trzeba było lepiej zabezpieczyć nadwozie przed malowaniem ale to wina lakiernika. Pozostaje solidna poprawka po poprzedniej robocie lub pogodzenie się z rudą na budzie. U siebie mam kilka naprawdę drobnych ognisk, głównie na progu po stronie pasażera. Zabezpieczyłem je sylikonem w sprayu i czekam co będzie się z nimi działo. Były już kiedy kupiłem samochód. Przez 4 lata powiększyły się dwukrotnie. Jeśli zrobią się dziury to czeka mnie wymiana progów aczkolwiek wątpię, żebym doczekał tej naprawy. Wcześniej raczej sprzedam samochód. Pozdrawiam!

Edited by ravag

Silicon jeszcze pogarsza sprawe bo jest żrący....

Guest FleX

Będąc już w tym temacie, co polecacie prysnąć (zrobić?) na już mniej lub bardziej wyraźne ogniska korozji?

U mnie też rude wyskoczyło po zimie. Mam zamiar po prostu te miejsca zjechać do blachy, pomalować minią lub brunoxem, zaszpachlować i polakierować.

Dzisiaj zacząłem się zastanawiać czy czasem nie byłoby warto oddać samochód do lakiernika, żeby zajął się rdzą i na wierzch położył nowy lakier. Tylko pytanie - ile może kosztować takie lakierowanie - ten sam kolor i lakier tylko na zewnątrz?

Please login or register to see this quote.

raczej nie oplacalne jest malowanie calego auta. jak juz planujesz postawic do blacharza i nie ma zbyt duzych ognisk to wystarczy oczyscic porzadnie dobrac kolor i prysnac te elementy kltore potrzeba. u mnie znajomy za lakierowanie bierze 100zl od elementu wiec latwo jest przeliczyc. w normalnych serwisach koszta to okolo 300-350zl

jak komus zalezy na ucie i ma zamiar jezdzic nim dlugo to czmeu mialo by byc nie oplacalne???

A jam mam znajomego lakiernika który robi nadkola z żywicy i sam się zastanawiam nad takim zabiegiem. Nowe reperaturki to jedna zima max dwie jak dobrze zrobione.

Skorzystaj z jakiegoś specjalisty myślę że dużo lepiej na tym wyjdziesz np

myślę że to solidna opcja

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego pitek - myślę, że przez 4 lata to już albo auto zjedzone doszczętnie albo sobie z tym poradził :-)

nie widzisz że to reklama tej firmy z linku