Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
janczaj

Check i błąd 0170

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam problem , a mianowicie (silnik 16 16v 97 r. lpg sekwencja) autko jest po czyszczeniu filtra od gazy . Po przejechaniu ok 100km zapalił się check a potem zgasł . Ta sytuacja powtórzyła się parę razu i zaczęło się to dziać właśnie po wymianie filtra do gazu do tego momentu wszystko było ok . Z czytałem błędy i wyszło mi 0170 - zły skład mieszanki i dodam tu że zaczął więcej palić.

I tu moje pytanie co z tym zrobić ? Gdzie szukać przyczyny ? Czy to może być związane z tym filtrem ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Pozdrawiam

Ja obstawiam Sonde. Sprawdz czy jakiś przewod Ci sie nie urwal albo wtyczke masz moze lużno.

Sprawdzałem kable i wtyczkę wszystko całe i sztywno siedzi. Check zapalił się po czyszczeniu filtra więc może regulacja coś by pomogła ?

Please login or register to see this quote.

janczaj na moje to bedzie na bank przez ten filtr skoro mowisz ze wczesniej wszystko bylo ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> stary mogl byc zawalony i dostawal mniej powietrza teraz jak jest nowy dostaje wieksza dawke powietrza do mieszanki i z tego wynika blad zlej mieszanki a powiedz na benzynie chodzi ci tak samo czy tez sa jakies tego objawy ?? jesli tylko na gazie tak ci sie stalo to wina tego filtra sonda jesli by padla dalaby o sobie znac na gazie i na benie takze sprobuj zrobic cos z tym filtrem

Witam

Na środę jestem umówiony z gazownikiem na regulacje . I się okaże czy to wina tego filtra .

Witam

I już wszystko jasne , po regulacji gazy wszystko wróciło do normy . Kultura pracy silnika tak jak przed czyszczeniem filtra i tak jakby szybciej się zbierał , ale to może być subiektywne odczucie . Teraz trzeba pojeździć i zobaczę czy coś się będzie działo tzw . czy check się będzie zapalał .

Pozdrawiam