Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lojes50

Terkotanie na luzie

Recommended Posts

Witam!

Mam problem podczas hamowania silnikiem słychac terkotanie. Najbardziej około 40 km/h na każdym biegu (na luzie podczas jazdy też ale ciszej). Podczas przyspieszania nie słychać nic, na postoju nie słychać nic. Może ktoś miał podobny problem i się z tym uporał. Mechanik sugeruje tu na wysprzęglik hydrauliczny ale wysprzęglik słychac na postoju... a umie cisza na postoju.

Pozdrawiam

może przegub wewnętrzny? sprawdzałeś luzy? ew mechanizm różnicowy w skrzyni.

Please login or register to see this quote.

Ja miałem identyczny przypadek jak hamowałem silnkiem było słychać terkotanie jadąc na luzie bardzo słabo ale było słychać na postoju cisza, podczas dodawania gazu nawet ostro też cisza. Miałem rozsypany mechanizm różnicowy koszt naprawy zbyt wysoki aby kupować i go reanimować a więc kupiłem skrzynie f18 od anglika.

Please login or register to see this quote.

....po co zakładasz nowy temat. było juz o tym sporo(np. u mnie). poczytaj...

Faktycznie okazał się to mechanizm roznicowy.

Czy da sie odczytac z numeru win jaka skrzynia powinna byc włożona do mojego auta? poszukał bym skrzyni od anglika ale nie wiem nawet jakiej zacząc szukac.

...proponuje Ci f16/d16 z lanosa/nubiry/espero. ja od dzis z taką latam. przejzyj temat w ktorym pisałem..."jak zwykle problem z F18 czy też nie???"

Edited by bolgi

znalazłem własnie oznaczenie mojej skrzyni jest to f18 rozumiem ze piszeze bez problemu można ją zastapic f16 z lanosa ??

...samo oznaczenie f18 nie jest jednoznaczne. po lewej stronie skrzyni pod deklem masz wybite całe oznaczenie i rodzaj przełozenia głownego

Please login or register to see this link.

. jak nie chcesz zadnych zmian to wybierz identyczną jak masz, ale od lanosa bedzie kapke krotsza co da ci wiecej frajdy z jazdy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Edited by bolgi

nie no akurat zależy mi o jak najszybszej i najmiej bolesnej wymianie tak zaby auto było sprawne.

czy masz na mysli te zonaczenia ??

przepraszam ale link od Ciebie sie nie otwiera.

Please login or register to see this attachment.

...jak chcesz szybko i tanio to f16 kupisz za 200-300zł w bardo dobrym stanie, a z silnikiem 1.8 to wytrzyma jeszcze dłuzej niz f18....a oznaczenie o ktorym mowie jest tu:

Please login or register to see this attachment.

Edited by bolgi

okey przeróbki przy f16 sa duże?? cos trzeba jeszcze wymienia ??

...teoretycznie zadnych. trzeba tylko przełozyc wysprzęglik i po temacie.

jak przełożyc ?? (przełożyć znaczy obrucic, czy może przełożyc od lanosa) ? koszt wysprzeglika jest tez dos spory....

...przełozyc z twojej rozjeb.....f18 do f16. w daewoo jest mechaniczne łozysko wysprzeglane przez hydrauliczny siłownik na zewnatrz skrzyni. w f18 masz centralny wysprzeglik wewnatrz skrzyni i trzeba go przełozyc do f16. tyle....

Edited by bolgi

widze ze juz od moich pytań zaczynasz sie pożądnie irytowac......

pytam sie abym mógł powiedzec mechanikowi o co mi chodzi jak do niego pojade ze skrzynia f16, a nie dam mu skrzynie i powiem załuż mi to czlowiecze po czym on może stwierdzi ze nie założył bo powinna byc f28 a ja mu dałem f16 od lanosa...

a włanie musi byc to sktzynia f16 od daewo?? bo wiekszosc f16 pochodzi z astry ?

...moze byc i z astry tyle ze jak znajdziesz f16 z astry z 95r po przebiegu 300tys to nie licz ze bedzie w dobrym stanie. a lanosy/nubiry z 2000r maja skrzynie w bardzo dobrym stanie...popatrz na allegro...

Podpowiesz mi jeszcze na czym dokładnie polega przeróbka skrzyni? wysprzeglik hydrauliczy wkladamy do środka skrzyni rozumiem ze trzeba wiercic dziury do jego przykrecenia i miesci sie bez problemu ??

śruby do mocowania całej skrzyni pasują czy też trzeba je przewiercac ?

bede wdzieczny za podpowiedz bo w serwisach w których bylem robili wielkie oczy jak powiedziałem ze chce włożyc skrzynie do opla od daewoo.

ewentualnie może ktoś poleci mechnaika w północnym mazowieckim który juz dokonywał takowego montarzu ??

...nic nie trzeba wiercic. obudowa skrzyni jest taka sama. wysprzeglik pasuje bez zadnych komplikacjii. mocowania skrzyni sa identyczne w f18 jak i w d16/f16... nie ma tu zadnej filozofii co do mozntazu d16/f16 od lanosa/nubiry do vectry. jakis czas temu sam nie byłem pewien czy takie cos przejdzie jesli chodzi o sprawy techniczne...i zaryzykowałem montaz f16 do x25xe, co do mnie to nie gwarantuje sobie jak długo to wytrzyma a w przypadku twojej 1.8 to moim zdaniem beda same korzysci...ale to tylko moja opinia

Edited by bolgi

jak ktoś lubi się bawić to jeden dzień zabawy w garażu z kanałem. wiem bo sam wymieniałem zaryzykowałem mam f18 z powrotem regeneracji oddałem stara dostałem inna

mechanik u ktorego najprawdopodobniej bede robił podmiankę skrzyni zadal mi jeszcze pytanie czy w skrzyni f16 bedzie pasował wieloklin na walku do sprzęgła. (okreslił to inaczej ale nie bylem w stanie zapamietac tego co powiedział wiec jego wypowiedz miała podobne znaczenie)

....f16 ma 24z, więc oczywiscie tak

A więc OPERACJA się powiodła.

Wymieniłem (znaczy mechanik wymienił

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> skrzynie f18 na skrzynie od daewoo nubira 1.6 16v po wymianie wysprzeglika na ten pochodzący z f18

Prawie wszytko pasowało ale okazalo się ze musi być przymocowana na 7 śrób ponieważ 4 kolejne od misy olejowej nie pasują, ale ponoć tak może zostac...

skrzynia pochodzi od anglika i ma teoretycznie 90 tys przebiegu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam nadzieje że troche na niej pojeżdzę.

koszt:

400 zł zakup skrzyni

300 zł wynagrodzenie mechanika

40 zl olej do skrzyni.

daje nam to kwote 740 zł

jest to spro mniej niż zakup uzywanej skrzyni f18 od opla

więc jeżeli ktoś się bedzie kiedyś jeszcze zastanawial nad zakupem skrzyni polecam tą od daewoo kaska sporo mniejsza a różnicy można powiedzieć niema żadnej, może inaczej bierze sprzęgło i może delikatnie inne przełozenie ale mi to akurat nie przeszkadza bo bolidu rajdowego niemam i osiągi nie są najważniejsze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam i dzieki za pomoc bolgi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lojes50

...wiatmy w klubie uzytkownikow f16/d16. pomagałem jak mogłem...oby dobrze sie sprawowała

/emoticons/default_pijaki.gif" alt=":pijaki:">

Drogie to wynagrodzenie mechanika ja też wymieniam skrzynie F18 zakup :

skrzynia 400zł

mechanik 150zł

olej 40zł

razem:590zł

no to Ci naprawdę niewiele policzył, przeważnie za wymianę skrzyni biorą od 250zł do nawet 400zł różnie to jest i zalezy od mechanika