Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kiwasake

przegląd i LPG

Polecane posty

Gość kiwasake

Witam mam taki problem ... bo kupiłem vectrę a 2.0 z LPG... no skończył mi się przegląd i potrzebna mi jest jakaś książeczka ale nie mam i poprzedni właściciel tez nie miał i normalne przegląd podbijał .

można gdzieś dorobić taka książeczkę lub coś ...

przepraszam jak coś poknociłem

proszę o odp ...

pozdrawiam

Ksiazeczka do przegladu ???

Chyba chodzi Ci o dokumenty od gazu typu homologacja.

Najszybszy sposob to jechac na innna stacje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A duplikaty mozna wyrobic u producenta.

dokładnie wyrobić duplikat u producenta

a do puki tego nie załatwisz przeglądu gazu i tak nie zrobisz

Gość kiwasake

no jakaś tam książeczka ...

a ten duplikat za ile mogę zrobić i gdzie ???

Możesz poprosić o duplikat homologacji na butlę którą masz zamontowaną w aucie. Zgłaszasz się do firmy która jest producentem Twojej butli i za drobną opłatą taki duplikat Tobie wydadzą. Mój brat dwa lata temu płacił ok 40 zł za taki duplikat.

Dane producenta są wybite na butli. Jeśli nie bardzo wiesz gdzie szukać na butli, to podjedź do zakładu który montuje LPG i poproś ich o sprawdzenie tych danych. Inną możliwością jest wymiana butli na nową z homologacją, ale to już droższa sprawa.

Edytowano przez Setler

Nie rozumiem po co Ci jakaś tam książeczka zwana homologacją. Miałem dwa samochody z gazem i jeszcze nigdy nikt na przeglądzie nia zawołał mi o homologację. Ani w stacji diagnostycznej ani w urzędzie komunuikacji. Jeśli kupiłeś auto zagazowane, to pewnie w dowodzie instalacja była wbita, więc przy przerejestrowaniu wbijają Ci z automatu że masz LPG. A na stacji zapłacisz więcej za przegląd i też podbijają Ci w dowodzie. Jak napisał Xspeed zmień stację

Kolego nie ma żadnego problemu książki nie musisz posiadać ale LPG musisz mieć wbity w dowód no i żeby instalacja nie była starsza jak 10 lat. Jeżeli to wszystko posiadasz to bez żadnego problemu przejdziesz badania tylko ten co kontroluje na obowiązek sprawdzić numer i ważność butli potem wstukuje w komputer i jest ok.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

oj przestań ze go straszyć,ja też nie mam żadnej"książeczki" ani legalizacji na butle,w grudniu skończył mi sie przegląd,pojechałem na stacje,zarządali legalizacji,a ze nie mam odjechałem na 2 stacje,a tam nawet nikt sie nie zainteresował legalizacją,podbili i jest ok,a gaz mam 8 letni..najlepiej szukać innej stacji...

Gość kiwasake

Dziękuję za odpowiedzi ...

podjechałem do kumpla co się zajmuje LPG i wypisał mi tom karteczkę z nr tej butli itp... i pojechałem na tom samom stacje i podbili

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolegą nie OM a Ą !!! Aż kole w oczy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Xspeed

Gość kane82

ma racje ze sie czepiaja, mi na stacji powiedzieli ze nie mam jakiegos numerku atestu na swiadectwie homologacji i to dopiero bylo dobre a mam 2 papiery od butli i instalacji gazu wiec co stacja to obyczaj a na wieksosci satcji homologacje chca bo przynajmniej w cieszynie wbijaja jej numer do komputera ze faktycznie byal sprawdzana wiec predzej czy pozniej wszedzie beda o to wolac, ale ze przeglad robil znajomy od szwagra to wbil fikcyjny numer i poszlo to;)

Jak dla mnie te badania techniczne to pic na wode. Ja zawsze jezdze tam gdzie wiem ze te auto zostanie dokladnie przegladniete. W tamtym roku jak robilem przeglad, pierwszy raz z LPG to zapomnialem wziasc homologacji z domu. Wrocilem wiec do domu po papier i spowrotem. Koles posprawdzal instalacje na analizatorze spalin objechal czyjnikiem gazu cala komore silnika i kolo butli i wiedzialem ze nie mam miejsca gdzie by sie mogl ulatniac gaz. Te badania sa przeprowadzane po to by te auto bylo sprawne. W koncu tu chodzi o nasze zycie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.