Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kiwasake

przegląd i LPG

Recommended Posts

Guest kiwasake

Witam mam taki problem ... bo kupiłem vectrę a 2.0 z LPG... no skończył mi się przegląd i potrzebna mi jest jakaś książeczka ale nie mam i poprzedni właściciel tez nie miał i normalne przegląd podbijał .

można gdzieś dorobić taka książeczkę lub coś ...

przepraszam jak coś poknociłem

proszę o odp ...

pozdrawiam

Ksiazeczka do przegladu ???

Chyba chodzi Ci o dokumenty od gazu typu homologacja.

Najszybszy sposob to jechac na innna stacje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A duplikaty mozna wyrobic u producenta.

dokładnie wyrobić duplikat u producenta

a do puki tego nie załatwisz przeglądu gazu i tak nie zrobisz

Guest kiwasake

no jakaś tam książeczka ...

a ten duplikat za ile mogę zrobić i gdzie ???

Możesz poprosić o duplikat homologacji na butlę którą masz zamontowaną w aucie. Zgłaszasz się do firmy która jest producentem Twojej butli i za drobną opłatą taki duplikat Tobie wydadzą. Mój brat dwa lata temu płacił ok 40 zł za taki duplikat.

Dane producenta są wybite na butli. Jeśli nie bardzo wiesz gdzie szukać na butli, to podjedź do zakładu który montuje LPG i poproś ich o sprawdzenie tych danych. Inną możliwością jest wymiana butli na nową z homologacją, ale to już droższa sprawa.

Edited by Setler

Nie rozumiem po co Ci jakaś tam książeczka zwana homologacją. Miałem dwa samochody z gazem i jeszcze nigdy nikt na przeglądzie nia zawołał mi o homologację. Ani w stacji diagnostycznej ani w urzędzie komunuikacji. Jeśli kupiłeś auto zagazowane, to pewnie w dowodzie instalacja była wbita, więc przy przerejestrowaniu wbijają Ci z automatu że masz LPG. A na stacji zapłacisz więcej za przegląd i też podbijają Ci w dowodzie. Jak napisał Xspeed zmień stację

Kolego nie ma żadnego problemu książki nie musisz posiadać ale LPG musisz mieć wbity w dowód no i żeby instalacja nie była starsza jak 10 lat. Jeżeli to wszystko posiadasz to bez żadnego problemu przejdziesz badania tylko ten co kontroluje na obowiązek sprawdzić numer i ważność butli potem wstukuje w komputer i jest ok.

Please login or register to see this quote.

oj przestań ze go straszyć,ja też nie mam żadnej"książeczki" ani legalizacji na butle,w grudniu skończył mi sie przegląd,pojechałem na stacje,zarządali legalizacji,a ze nie mam odjechałem na 2 stacje,a tam nawet nikt sie nie zainteresował legalizacją,podbili i jest ok,a gaz mam 8 letni..najlepiej szukać innej stacji...

Guest kiwasake

Dziękuję za odpowiedzi ...

podjechałem do kumpla co się zajmuje LPG i wypisał mi tom karteczkę z nr tej butli itp... i pojechałem na tom samom stacje i podbili

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Kolegą nie OM a Ą !!! Aż kole w oczy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Xspeed

Guest kane82

ma racje ze sie czepiaja, mi na stacji powiedzieli ze nie mam jakiegos numerku atestu na swiadectwie homologacji i to dopiero bylo dobre a mam 2 papiery od butli i instalacji gazu wiec co stacja to obyczaj a na wieksosci satcji homologacje chca bo przynajmniej w cieszynie wbijaja jej numer do komputera ze faktycznie byal sprawdzana wiec predzej czy pozniej wszedzie beda o to wolac, ale ze przeglad robil znajomy od szwagra to wbil fikcyjny numer i poszlo to;)

Jak dla mnie te badania techniczne to pic na wode. Ja zawsze jezdze tam gdzie wiem ze te auto zostanie dokladnie przegladniete. W tamtym roku jak robilem przeglad, pierwszy raz z LPG to zapomnialem wziasc homologacji z domu. Wrocilem wiec do domu po papier i spowrotem. Koles posprawdzal instalacje na analizatorze spalin objechal czyjnikiem gazu cala komore silnika i kolo butli i wiedzialem ze nie mam miejsca gdzie by sie mogl ulatniac gaz. Te badania sa przeprowadzane po to by te auto bylo sprawne. W koncu tu chodzi o nasze zycie