Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Seba.

Rezerwa

Recommended Posts

Nie wiem czy to dobry dział ale... Mam taki problem w moim aucie - tankuje auto no i jeżdżę sobie i w pewnym momencie zapala się rezerwa po wyłączeniu i ponownym odpaleniu auta rezerwa gaśnie po przejechaniu kilkunastu kilometrów ponownie zapala się rezerwa ale zazwyczaj starcza na 10 km i później odrazu włącza się rezerwa migająca ;/ Co może być przyczyną takiego wskazywania ?

mam tak samo w oplu powoli idzie wskazówka do góry mój staruszek ma vectre b 2.0 16v x20xev i jest tak samo

no ale żeby rezerwa starczała raptem na 20 km ?

u mnie dieslu podobnie

- gówniane rozwiązanie wskaźnika w VB ( o tym już jest od ... tematów)

- różne nachylenie auta przy odpalaniu

dokładnie mam 2.5 v6 jak stane z górki to od razu idzie do góry pózniej pare kilometrow i juz miga ogółem nie boje sie i jezdze

Najlepiej OP-COMem sprawdzić ile tak naprawdę mamy paliwa w zborniku przy migającej rezerwie. Kiedyś jak jechałem w święta do rodzinki i były po drodze zamknięte 2 stacje to miałem w okolicach 2 litrów i auto normalnie jechało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zrobiłem wtedy dosyć sporo km na migającej rezerwie.

Edited by Ryba

Please login or register to see this quote.

O widzisz dobre chyba tak zrobie

U mnie jest to samo, jak samochód stoi to po pierwszym zapaleniu gaśnie, później już jak zapali się to zostaje.

Na ile starcz zalezy też od stylu jazdy. Dieslem od momentu zapalenia zrobie 80-95km.

u mnie tez roznie, raz na migającej i wkazaniu przez komputer 0km zrobilem z 30km, a innym razem moze 2km

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ogólnie obserwując włączanie się rezewy wg komputera to włącza się przy paliwie na dystans ok 5okm a zaczyna mrugac na ok 10-15km. Nie obliczylem jeszcze przy ilu litrach w zbiorniku się załącza poniewaz tez ten komputer roznie wskazuje z tym zuzytym paliwem.

ojciec ma fiata siene i kurcze jak sie zaświeci to wie że zrobi 50 km a ja u siebie nigdy nie wiem na ile km zostało mi paliwa hehe

mi wskazuje ,ze mam delikatnie mniej jak 10 l -na kompie jeszcze 20 km i stoję

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

takze jednym słowem wskaźniki w naszych oplach są do d***!

no to u mnie powinno wskazywać rezerwę jeżeli w baku jest 8 litrów ...

Zajadę na stację, doleję 4,5l (za 20zł) i pokazuje nieraz że mam 10litrów (po tankowaniu już) a nieraz mam 14l ...

tak więc jak już było wile razy mówione - wskaźnik w oplach <2001 jest niedokładny ... każdy musi swój wyczuć i się nauczyć go odczytywać

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ogólna zasada działania Wskaźnika Rezerwy Paliwa we wszystkich autach jest taki: uprzedzić kierowcę, że jest w stanie przejechać jedynie 70-100km bez do tankowania ... No i to prawda bo na trasie mając 8litrów przejadę 100km

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ... ale w mieście już nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by kukli

U mnie po kupnie auta nie szło zatankować więcej niż do poziomu 40l na wskaźniku, kiedyś przy okazji jakiejś naprawy mechanik poprawił trochę ustawienie pływaka w zbiorniku i teraz przekłamuje mi "jedynie" o 10l, zatem jak zapala mi się rezerwa to mam jeszcze 20l w zbiorniku.

hi hi hi żebys nie zdziwił się kiedyś jak nagle zgasnie

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Ale u siebie praktycznie niemam tego problemu na wskazniku za to ostatnio komp mi pokazuje że moge zrobic nawet 6Km jescze a rezerwa jeszcze się nie świeci...nawet po ponownym odpaleniu tak jest.

może to dziwne ale denerwuje mnie ta pomarańczowa lampka i tankuję od razu jak się zaświeci

Edited by tomaszek

Guest eric26

Dokładnie,wskaznik wskaznikowi nierówny,w jednym przypadku miganie "rezerwy" może oznaczac ze masz 10 l paliwa a w innym ze 5 l.

Mam pytanko-fabrycznie(wg istrukcji) ile powinno zostac paliwa w baku gdy zacznie migac kontrolka?chodzi mi o Vectre B sedan 1.6 16V.

Edited by eric26

A czy w każdej Vectrze B kontrolka rezerwy 'miga'?

Ja ostatnio jechałem tak długo aż wskazówka poziomu opadła... i kontrolka rezerwy się świeciła a nie migała.

Guest eric26

Bynajmniej powinna migać tak jak w każdym przypadku.Musi byc jakas przyczyna skoro nie migała,może poprostu to chwilowe.

Nie w każdym miga, ale od czego to zależy to już niestety nie wiem

nie pamiętam dobrze ale chyba w wersjach z silnikiem 1,6 nie było rezerwy migającej ale jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie w 1.8 też nie migała. A w 1.6 to w ogóle potrafiło nie być kontrolki

U mnie w 1.8 mrugala. Wymienilem licznik na z 2.0 i nie mruga.

Mozna to jakos ustawic?

u mnie w 1,8 jest ta kontrolka ale nie wiem naprawdę na ile ona starcza. Chyba któregoś dnia spróbuje wyjeździć do końca i zobaczyć na ile ztarcza.

u mnie w 1,6 16 nie miga