Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

plagi1982

Klapa bagażnika

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów!

Od niedawna jestem posiadaczem Vectry C sedan '03 r. Przy zakupie nie zauważyłem że klapa bagażnika pod wpływem swojego ciężaru opada- tzn. amortyzatorki nie trzymają jej.Powinno się użyć lekko siły żeby ją zamknąć / zatrzasnąć do końca. I moje pytanie jest następujące czy tak jest normalnie czy ten typ tak ma czy są zużyte. Dzwoniłem do sklepu z częściami i gość powiedział że to norma w vectrze sedan. Trochę nie chce mi się wierzyć w to, proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!

Gość P

Nie jest to normalne. U mnie sie trzyma sama, gdy otworze i opada sama od pewnego momentu w czasie zamykania. Nie potrzebuje uzywac sily do zamykania klapy.

W moim aucie też się trzyma jak jest otwarta całkowicie, wtedy przełamany jest kąt 90st i na bank sama nie opadnie.Natomiast jak ją opuszczę do kąta 45 stopni to wydaje mi się że amortyzatory już nie trzymają wogóle. Dodam że jeśli bym nie pomógł ręką opuścic do końca to z całym impetem trzaśnie. Moim zdaniem tak nie powinno byc chyba że to w V-C sedan jest normalne.

Gość P

Po paru dniach testow: temperatura zew od -2 do +15dC, klapa otwarta calkowicie nie opada, kat 45d klapa nie opada, az do chwili przylozenia momemtu. Wystarczy delikatnie ja pociagnac w dol i samoistnie opadnie i zamknie sie bez trzaskania. Wiec moze to kwestia amorkow. W VB wiem, ze sie to reguluje na sprezynach + odbijaki na dole klapy.

Gość KOSMO

Nie wiem czy tak powinno być ale podczas jazdy po nierównościach klapa bagażnika hałasuje podobnie jak w poldku lub zafirze b. Regulacja ograniczników nic nie pomogła. Ponoć smarowanie uszczelek może pomóc? jeśli możecie doradźcie coś.

spróbuj tymczasowo nakleić na ograniczniki podkładki filcowe od mebli i zobacz czy przestanie

Gość KOSMO

Dzięki. A spotkałeś się wogóle z takim problemem?

jakbym się nie spotkał to bym nie podpowiadał konkretnego rozwiazania - juz dwa lata jeżdżę z tymi podkładkami (raczej mam ograniczniki do wymiany ale chwilowo mnie na nie nie stac

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Druga sprawa ze regulacja ograniczników nie polega tylko na pokręceniu - to (nie wiedzieć czemu) bardziej skomplikowane

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez zubek73

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W gts to jest normalne.

Witam dzisiaj mój mechanik stwierdził że za stuki w mojej klapie sa winne bolce w zawiasach (wyrobiły się)Jest to normalne?Podobno można to kupić tylko w serwisie opla.

Gość rafsmol

przyklej po prostu na ograniczniki - nie będzie ich widać

Ja też mam wrażenie że gdy potrząsne otwartą klapą mojego kombi to zawiasy stukają ale nie wpadłem na to że można kupic same sworznie (czy jak je tam zwac) A juz napewno nie w serwisie tam pewnie sprzedają w komplecie z całym nadwoziem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> , ale może to dobry trop trza pomyślec

te sworznie to:

90037240 / 1 32 372 ŚRUBA, ZAWIASA DRZWI BAGAŻNIKOWYCH - 11,49zł

Notatka: Z WYJĄTKIEM SIŁOWNIKA ZDALNEGO OTWIERANIA/ZAMYKANIA TYLNEJ KLAPY -

lub

13188687 / 51 26 981 ŚRUBA, ZAWIASA DRZWI BAGAŻNIKOWYCH - 11,18 zł

Notatka: DO SIŁOWNIKA ZDALNEGO OTWIERANIA/ZAMYKANIA TYLNEJ KLAPY

+

11072043 / 20 80 001 PODKŁADKA, ZABEZPIECZAJĄCA, ŚRUBA ZAWIASU DRZWI BAGAŻNIKOWYCH - 1,12zł

Edytowano przez zubek73

Gość rafsmol

Dzieki Zubek

C.D. klapa bagażnika sedan..wkońcu wymieniłem siłowniki/amortyzatorki klapy i jest zdecydowana poprawa. Niestety miałem już zużyte jak się okazuje, teraz po nacisnięciu na przycisk i delikatnym podniesieniu klapa wędruje sama do góry bez pomocy. Przy zamykaniu nie opada,nie ma szans, trzeba użyć trochę siły żeby zamknąć. Siłowniki firmy Polcar, w ich sklepie w Wawie- cena 43 zł za sztukę, są też na allegro za 36zł.

Pozdrawiam!

Gość steadler

Witam

Lata mi od jakiegoś czasu tylna klapa w kombi i w związku z tym mam pytanie: są tam takie czarne odboje, przygladałem sie temu, grzebalem srubokretem i za nic nie wiem jak wysunac grzybek o jakies 2mm. To wogole sie nie chce ruszyc

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ktos wie jak to dziala?

miałem taki sam problem ,dokładnie taki sam okazało sie że jeden odbój był uszkodzony a jak uzyłem siły to sie wykręcił i juz nie chciał wkręcić pojechałem do ASO odbój chyba 22,50 pln wymiana free, klapa jak nowa

Ja dopiero jak miałem odbój w łapie wymontowany to załapałem jego zasadę działania (na aucie nie mogłem dojść) ale z pamięci nie napiszę bo to było 2 lata temu - kombinuj. GM z prostego dynksa zrobiło "zaawansowaną" technologię.

Gość steadler

a jak to zdjąć? Na siłę podwazyć?

Na koniec pozostaje pogratulowac polotu i fantazji osobie, ktora ten cyngiel zaprojektowala w komplikowaniu ludziom zycia. Gdybym tego nie polamal, nigdy bym nie wpadl na pomysl jak to dziala

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przez przypadek polamalem jedno, specjalnie polamalem drugie, obecnie oba trzymaja sie na super glue i klapa nie lata

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edytowano przez Maciej Mirowski

Witam. Mam pytanie troszkę OT. Czy klapa bagażnika w VC HB po lift będzie pasować do przed lift GTS ?

Edytowano przez GuFii

klapy sa takie same - mogą się róznić spojlerem

Dopytuję bo nie byłem tego pewien a mam okazje upolować taką z OPC z tym wielkim spojlerem. Teraz znów sie zastanawiam czy ten spojler z OPC do reszty samego GTS'a będzie pasował - raczej marnie, a moja klapa troszkę już rdzewieje z powodu uszkodzenia po stłuczce.(naprawa raczej nieopłacalna) No nic chyba poszukam coś innego ale dobrze wiedzieć ze mogę szukać nowszych roczników.

Dzięki i pozdrawiam.

A czy ktoś orientuje się jak można wymienić tą podstawe odboju która znajduje się w nadwoziu samochodu? (chodzi mi o tą okrągłą gumkę) moja jest już zdeformowana...

Edytowano przez barzaw4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.