Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mongoose

Pedał gazu i jego bezwładność (luz)

Recommended Posts

Witam,

Szukałem ale nie znalazłem nigdzie na forum takiego oto zagadnienia:

Pedał gazu w mojej Viki (B 1.8 kombi 99r silnik X18XE1 polift) ma małą bezwładność tzn. naciskam delikanie pedał i obroty nie rosną, jest taki jakby luz na zawiasie pedału, moze 1cm może mniej, że jak się naciska delikatnie to nic się nie dziej.

Pytanie: czy mozna to gdzieś zniwelować? nie wiem, jakąś śrubeczką lub napięciem linki gazu, czy jest taka możliwość?

Nie wiem czy mam linkę gazu czy w tych silnikach był juz potencjometr od gazu i komputer odczytuje położenie pedału.

Tak czy siak, czy jest możliwość zniwelowania tego luzu zeby przy naciskaniu gazu reakcja była odrazu, bo w swojej porzedniej Viki 1.6 16v było lepiej i teraz cieżko mi się przestawić, bo musze mocniej wdusić gaz żeby była reakcja. Skok jest naprawde nie wielki i raczej kosmetyczny ale jest i byłbym bardzo rad gdyby to można było łatwo regulować.

Witam. musisz zobaczycz prz przepustnicy czy jest linka od gazu, na niej jest taka zawleczka która sie wyjmuje podciaga linke i wpina w drugie miejsce

Please login or register to see this quote.

No zobacze wieczorem czy jest coś takeigo. Dzieki.

Ja dodam, że luz na gazie musi być. Jest to przewidziane fabrycznie. To jest tylko linka stalowa więc temp. ma wpływ na materiał. Chyba, że faktycznie jest taki duży luz. Lepiej mały luzik zostaw bo z czasem obroty mogą Ci głupieć.

Please login or register to see this quote.

Oczywiście że zostawie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> W mojej byłej 1.6 16v tez jest ale mniejszy, w tej 1.8 nie jest to masakra ale jakby tak troszku zmniejszyć to było by super:)

popieram Glania 1.6 16v

To nie wina linki jak się okazuje, tylko jakby "zawiasów" pedału gazu, ten luz (bezwładność) jest jakby na tych "zawiasach" i raczej nie widze możliwości niwelowania tego luzu.

Hmmm trza by było jakąś delikatną sprężyne jakoś zamontować która będzie dociągać pedał tak jak ja bym go delikanie nogą dociskał.

Coś może jeszcze wymyśle? ale to już jak będzie ciepło bo muszę dotrzeć do tego jak to jest mocowane i gdzie.