Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

DEKOPSS

Parktronik przestał działać

Polecane posty

Witam, kurcze jak zrobię coś w aucie dotyczące innego działu to tu znowu.

Problem pojawił się taki , że nie działa mi parktronik na przodzie i z tyłu.

Dziwniejsze jest to, że wszystkie czujniki jednocześnie przestały działać.

Wyświetla się tylko ikonka oznaczająca używanie parktronika wrzucając wsteczny lub drive i słychać ciągły dzwięk przez chwilę.

Zaglądałem do tej czarnej skrzynki sterującej przy bezpiecznikach, ale wszystkie wtyczki siedzą w swoim miejscu.

Gdzie tkwić może problem? Tym bardziej , że to nagle tak się stało.

Sorry, wiem wyszukiwarka się klania, czytając inne posty pewnie uwalona któraś czujka albo styki. Poszukam.

Edytowano przez DEKOPSS

ja osobiscie nie mam czujników ale znalazłem to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez papas5

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zastanawia, że jeśli sie pali ciagle kontrolka sygnalizująca że system jest wyłaczony, to czy zabrudzone lub nie kontaktujące styki mogą to powodować?

Czy uszkodzony któryś czujnik.

Dzięki za linka Papas5.

Edytowano przez DEKOPSS

Gość romero

Rozwiązałeś problem z parktronikiem?

Tak dwa miechy jeździłem bez tego udogodnienia. Po zlokalizowaniu techem okazało się, że dała ciała tylnia lewa czujka. Na pierwszy rzut oka nie było widać żadnych zmian zewnętrznych w niej, które wskazywały by na jej uszkodzenie. Padło coś w środku. Koszt w Aso 260zł czy coś takiego. Zamówiłem na All...... za 150zł z wysyłką nówkę Boscha

Więc takie szaleństwo parktoronika latem.

Parktronik fabryczny przód-tył.

Wszystko działa ok nagle sygnał i kontrolka się świeci, zapaliła się w trakcie cofania.

Na drugi dzień bez zmian, auto nocowało w garażu. Włączam parktronik i sygnał, kontrolka się świeci.

Lecę na kompa i:

jakiś błąd na wyświetlaczu czy coś takiego, żadnych błędów na którymś z czujników - błąd skasowany, kontrolka dalej świeci w po minucie gaśnie.

Wszystko działa jak należy.

Jadę i za chwile sprawdzam znowu kontrolka i sygnał.

Sprawdzam czujniki jak powyżej opisane. Wszystko ok podczas palącej się kontrolki i podczas poprawnej pracy.

I tu pytanie.

Spodziewać się że coś pada czy to szaleństwo temperatur jakie nas teraz nawiedziły?

Edit:

wróciło do normy,

widać parktronik w VC tak ma.

Edytowano przez dabros

No i u mnie tez parktronic szaleje a mianowicie: włączam wsteczny wyskakuje kontrolka "P" + sygnał i tak jest ok 1 min. i parktronic nie działa. Jak zgaśnie kontrolka to zaczyna wszystko działać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_excl.png" alt=":excl:">

To samo jak włącze go z klawisza to odrazu wywala "P" + sygnał a po jakimś czasie zaczyna działac poprawnie.

Czy mogło się to stać od zdjętego zderzaka?? Zderzak był zdejmowany do lakierowania i może po rozpięciu czujek wywaliło błąd i siedzi w kompie i daje znać o sobie. Czy pomogłoby sprawdzenie i ewentualne wykasowanie błędu??

Czy poprostu parkpilot w VC tak czasami ma, że szaleje bez potrzeby

ja błąd skasowałem i po jakimś czasie (2 minuty )znowu to samo dziś też raz się powtórzyło.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

ech ten parktronic

Ja swoją VC mam 1,5 roku i do tej pory nie miałem takich przygód.

No ale kiedyś coś musi się stać bo byłoby to za proste

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

raz działa raz nie, wrzucam wsteczny, kontrolka, chwile cofam, kontrolka gaśnie i działa jak należy, innym razem wszystko ok.

taki oto wynalazek.

Zobacz czy nie masz luznej wtyczki na module parktronica.

Jak ktos rozpinal i zle zalozyl to takie akcje sie dzieja.

hm...

w sumie nikt nic przy parktroniku nie robił ale sprawdzić nie zaszkodzi tylko ten moduł... gdzie on jest?

dodam że parktronik jest fabryczny przód+tył.

w bagazniku po lewej stronie, mala czarna puszka z dwoma wtyczkami przytwierdzona na zatrzask do REC.

to ta pierwsza od prawej?? boscha?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Tak, widze nawet kostki docisniete

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wypnij zapnij ponownie. Potem podłącz kompa i diagnozuj czy czujniki mierzą dobrze.

Gość Conrado998

chyba większość vectr ma problem z tym parktronikiem. U mnie przy załączeniu wsteka zapala sie "P" ale czujki przód i tył nie reagują

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> te typy chyba tak mają,szkoda

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Widze ze opór ludzi ma tutaj problem z fabrycznym parktronikiem, osobiscie mialem taki zawrót głowy w zeszłym roku, juz mnie nerwy zjadaly az w koncu postanowilem podjechac na kompa i wydac te 50 zł co sie pozniej okazalo zbedne bo wystarczylo (w moim przypadku) zerknac na wszystkie czujniki i zauwazyc ze jeden po prostu (nie moglem w to uwierzyc) zostal rozerwany w pół - skorbalem sie po glowie jak to sie moglo stac i doszedłem do wniosku ze ostry mróz i troche wody zrobilo swoje, ale wracajac do sedna sprawy - tylne czujnik (zwlaszcza w kombikach) nie sa w zaden sposób zabezpieczone czy tez osłoniete przed dostawaniem sie wody czy tez swoistego syfu z pod naszych kół, zatem polecam polozyc sie pod autem i przejrzec wszystkie czujniki a nóż cos zauwazymy i wymienimy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Nie wchodzi tytaj w gre przepinanie czujnika z jednego miejsca do drugiego poniewaz podlaczone są jak stare lampki na choince

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> - jak jeden nawali to wszystkie sie wylaczaja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Barracuda słusznie prawi co chodzi o tył, już nawet zastanawiałem się aby jakoś zabezpieczyć je przed dostępem czegokolwiek.

Po zimie i mi też jeden czujnik padł, rozepchało go. te mrozy.

Co chodzi o działanie samych czujek, moje są sprawne, nawet podczas palącej kontrolki na dotyk dawało się stwierdzić że wysyłają sygnał, na kompie był jakiś błąd związany z wyświetlaniem na desce.

Póki co wszystko samo wróciło do normy i działa jak należy.

Gość Dranek

Ja też miałem chwilowy problem z parktronikiem i to właśnie jak były te upały. Dokładnie 05.06. byłem z rodzinką na wycieczce i zostawiłem auto na parkingu w bardzo słonecznym miejscu. Jak włączyłem wsteczny to też wywaliło błąd, w tym dniu praktycznie w ogóle nie był sprawny. Na drugi dzień, aż do dzisiaj mam (odpukać) spokój. Może to jakiś zbieg okoliczności z tą temperaturą, albo coś w tym jednak jest...

Gość jaclub

ja nie miałem problemów podczas upałów, ale:

miałem auto u lakiernika, lakierował tylni zderzak, oczywiście był demontowany. Po demontażu auto było przestawiane czyli odpalane, kostki czujników odpięte. Teraz parktronik nie działa, pojawia się kontrolka i piknięcie. Wydaje mi się że bez TECHA sie nie obejdzie, chyba trzeba usunąć błąd?? Co wy na to??

Edytowano przez jaclub

a może lakiernik zamalował czujnik albo coś źle podpiął?

Gość jaclub

ale z przodu też nie działają i pokazuje błąd w tej małej kratce w okolicy zegarów

No i u mnie była identyczna sytuacja tylko, że na przodzie. Zderzak do malowania pewnie czujki odpiete, samochód odpalony i wywaliło błąd

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale mnie wywala to P oraz sygnał a po ok. minucie znika P i parktronic działa OK. Zawsze po włączeniu wstecznego lub parktronicka z klawisza najpierw wywala P+sygnał a potem za ok minute zaczyna działac poprawnie. Może wystarczy podpiąć techa i skasować błąd??

Parktroniki w VC są takie mądre, że wystarczy jeden niedziałający sensor żeby wyłączyć cały system. U ciebie może być tylko zablokowana centralka i konieczność wykasowania błędów, centralka mogła się przyblokować właśnie przez przestawianie auta bez zderzaka, ale możliwe również, że problem dotyczy niepodpiętych albo niedopiętych wtyczek. Zamalowane czujniki zostawił bym sobie na koniec, co prawda też może to być przyczyna, ale generalnie te czujki dobrze znoszą lakierowanie pod warunkiem, że nie wali się jakichś dzikich ilości tego lakieru.

Kasowanie błędów zrobisz albo techem, albo opcomem.

Edytowano przez jabolkg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.