Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Scoti

Pojemność baku ?

Polecane posty

Witam wszystkich

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na wstępie szukałem na forum ale kurcze blaszka nie mogłem nigdzie znaleźć .

Jaka jest dokładna poj. baku ? Vectra z 97r. sedan 2.0 DTL 16v

ostatnio tankowałem full co prawda miałem tam paliwo koło pierwszej kreski . i wlałem 43 l. co mnie zdziwiło.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W.G. instrukcji do zbiornika wchodzi 60L.

Wskaznik poziomu paliwa w zbiorniku nie jest najdokladniejszy w VB.

Jak mi pokazuje ze zostalo okolo 10l na wskazniku to wchodzi mi do zbiornika 43-46litrow.

A zbiornik ma 60l

zbiornik ma 60L ale pod sam korek wejdzie 63L i tak jest we wszystkich VB

To prawda. Mi wskaźnik spada na rezerwę, tak, że po przekręceniu kluczyka praktycznie się nie podnosi, wskazuje 0 a jeszcze z 5-10km przejedzie

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

dzięki wszystkim za wypowiedzi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

no to po + dla panow za dobre checi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Gumix8088

Witam na wstępie chciałbym się przywitać bo jestem nowy jak i też vectra B 2.0 DTL 16V jest moim nowym nabytkiem. Podłączam się pod temat ponieważ wczoraj miałem przygodę ze wskaźnikiem paliwa. Paliła się rezerwa, wskazówka była na czerownym polu (ale na górnym czerwonym polu) ,a samochód zgasł z braku paliwa. nalałem 4l odpaliłem, pojechałem na stacje i zatankowałem do pełna. I zdziwiłem się tak samo jak autor postu kiedy liczydło zatrzymało się przy 44.75L dolałem jeszcze 250ml i wyszło w sumie 45L plus te 4L co wlałem z baniaka no... i może literek pływał po dnie kiedy zgasła mi vectra ale już pompka nie zaciągneła. Więc albo mam bak 50L albo wg niemców 60 L to rzeczywiste 50... Podejrzewam że gdybym się uparł i lał aż pod korek weszło by góra 3 litry wiecej. niechce tego robić bo boje się że podczas jazdy korek nie będzie dobrze trzymał i paliwo mi się będzie wychlapywać. Jedyny plus to taki ze na płnym baku zrobiłem 822 km na 48L a nie jak myślałem na 60L. Pozdrawiam.

moze plywak sie zawiesil, jak bedziesz mial drugi raz taka sytuacje to zajrzyj do baku

Ja mam to samo... w sensie że nawet gdy doprowadzę do zgaśnięcia auta (raz mi się zdarzyło przez wariujący wskaźnik) to wleje max około 40l. Miałem nawet coś z tym robić, ale i tak raczej auto dostanie podtlenek LPG (

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) więc średnio jest sens...

Szczerze Ci powiem duke, ze jeszcze nigdy nie udało mi sie zalac wiecej niz 58.5 litra. Ostatnio jak tankowalem to od 20 km migalo mi se mam juz 0 km do pokonania i sądze ze mialem w baku max litr i tak nie weszlo mi wiecej niz te 58.5 litra. Duke, moze tankujesz na podkreconym dystrybutorze;)

Gość rafal99

Ja maksymalnie nalałem trochę ponad 50, chyba 53 mi weszło, a wskazówka leżała i rezerwa migała. Bak ma 60 litrów, ale wskaźnik tak wariuje, że nigdy nie wiadomo ile się tak naprawdę ma zalane

Może masz zatkany odpowietrznik zbiornika i wydaje ci się że masz zatankowane do pełna.

Edytowano przez gizbern

Zbiorniki w vectrach to jedna wielka niewiadoma, u mnie wchodzi koło 55 litrów, od dołu zbiornik nie wygląda na po wgniatany, z podlaczonym op-comem schodzilem do ok. 1l w baku i auto jechało

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> U Mnie jak zatankuje z kilkoma odbiciami pistoleta, czasami az sie przeleje przez górę, to wskazówka dosłownie przez 20 km pokazuje pełny, a potem spada na 50l. Często słychać metaliczne zaciąganie zbiornika do środka. Trzeba by sprawdzic odpowietrzniki, ale to chyba dość długi temat.

Edytowano przez Ryba

Gość Gumix8088

Co vectra to inaczej. Ja wiem na pewno ile wchodzi bo jak zgasła mi z braku paliwa i udało mi się nalać 49L to tyle wchodzi i już.Zresztą jak policzyłem spalanie na 100km wyszło średnio 6L i po przejechaniu 822 wyłaczył się silnik. wiec bak ma 50L. zreszta juz dwa razy zrobiłem patent że zatankowałem do pełna przejechałem 100km i znowu do pełna. wiec licznik wlanych litrów, przejechanych kilometrów i wydanych pieniędzy nie może kłamać. Vectra ma 50L i wejdzie pod korek max 53. Moze zaryzykuje i sprawdze ile pod gardziołko

Edytowano przez Gumix8088

Ja dokładnie tak samo zrobiłem i tez twierdze ze zbiornik jest 50 l . A moze w DTLach taki własnie zbiornik jest

U mnie migała kontrolka rezerwy. Zatankowałem do pierwszego odbicia i weszło 52 l. Więc w baku musiało być ok 8 l.

Gość Gumix8088

Dobrze by było gdyby ktoś jeszcze sie wypowiedział, kto ma Vectre B 1996-1999 z silnikiem X20DTL.

najlepiej jak ktoś ma takowy zbiornik od takowego auta niepotrzebny, zalać go np wodą czy czym kolwiek innym i zbadać ile to litrów wejdzie w ów zbiornik, mi rezerwa paliła się od dłuższego czasu (benzyna) zalałem 46 litrów i był ful ;| także jak kolega wcześniej powiedział co inna vectra to inna niewiadoma

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam maćko_TM

Gość mkrzempek

U mnie sytuacja była ta sama, tylko inny silnik X20DTL.

Gość eric26

Czy ktoś mierzył jaka jest realna pojemnosc baku paliwa zalewajac pod korek w vectrze B(dokładnie 1.6 16V sedan 97r)Wiadomo ze bak ma pojemnosc 60l a pod korek ile wejdzie?

Za pierwszym razem gdy nalałem do pełna to się zdziwiłem, bo weszło koło 34 litrów kiedy wskaźnik pokazywał 16-18 w baku. Za drugim razem wyjeździłem do zapalenia rezerwy plus jakieś 25 km, nalałem pod korek, kilka odbić, najpierw ściekało szybko potem zatrzymało a paliwko zlało na zewnątrz, więc pełno. No i też wg obliczeń suma z rezerwy plus tankowanie = 50 litrów. Przekonajcie mnie teraz, że zbiornik ma 60 l.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Silnik 1.8 16V benzyna.

Zbiornik ma 60 litrów <przekonuje>

Może masz problemy z odpowietrzeniem i dlatego pistolet odbija mimo ze zbiornik nie jest pełny.

To nie tylko pistolet ale przelało się też.

A jak sprawdzić to zapowietrzenie?

Zwracam honor, zbiornik ma 60 litrów, wreszcie udało mi się nalać pod sam koreczek aż jeziorko się pod nim zrobiło i już nie ściekło. Musiałem nalewać z kanisterka, bo dystrybutor wiele razy mi odbijał przy napełnieniu do około 50 litrów.

Jak uniknąć tego w przyszłości, co zrobić, żeby z pistoletu lać do 60 litrów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.